Fleury a Pejšová? Jsou neskuteční, říká Hesová a prozrazuje odchod

Foto: Archiv Michaely Hesové

Brankářka deváťáků pražské Sparty Michaela Hesová má jednu z nejnovějších masek a kvůli aktuální situaci v ní stihla jenom pár zápasů, ve kterých prozradila i svoje budoucí kroky za oceán. Na svém dílku má ale mnohem více zajímavých symbolů, které prozrazuje v našem seriálu Příběhy masek.

O Kapku lepší hokej

Míšo, jak dlouho masku máte?
Mám ji doma od srpna, takže jsem s ní začala sezonu, ale stihla jsem v ní jenom asi jenom pět zápasů. Na hlavě mi i tak sedí dobře, má strašně dobré vnitřní polstrování a celkově mi helmy od Reye sedí, takže s tím nemám absolutně problém.

Co je pro vás na grafice nejdůležitější?
Pro mě je nejdůležitější z celé masky levá strana, kde letí Marc-André Fleury, on je pro mě neskutečný vzor a měla jsem ho i na minulé masce. Sleduju ho strašně dlouho, vlastně už od doby, co hraju hokej. Je to neskutečný gólman, vždycky v brance létá a je to i strašně hodný člověk.

MAF jsou jasné iniciály, ale prozraďte i ty další…
JP jsou iniciály Julči Pejšové, což je můj neskutečný vzor. Ta holka je prostě strašně dobrá a v životě jsem neviděla snad lepší gólmanku. Navíc je to neskutečná osoba, je strašně hodná, a proto ji tam mám.

Foto: Archiv Michaely Hesové

Co máte za znak na uchu?
Je to znak Legacy Global Sports, oni dělají různé hokejové i sportovní turnaje a akce. Já jsem na spoustě jejich turnajů byla, tak jsem si tam ten jejich znak dala, protože už jsem nevěděla, co si tam mám vlastně dát. Byla to z nouze cnost a navíc se mi to tam hezky hodilo barevně. (culí se)

Po obou stranách máte berušky. Mají nějaký hlubší smysl?
Mám je tam kvůli mým kamarádkám, které se jmenují Terky a říkají si Terušky berušky. Hrozily mi, že mi celou masku polepí samolepkami s beruškou, takže jsem jim řekla, ať mi dají půlrok, že si ji tam raději nechám nastříkat. Takže mají symbolizovat ty mé kamarádky.

Foto: Archiv Michaely Hesové

Proč máte na čele logo Selects Academy Bishop Kearney?
Měla jsem v plánu do téhle akademie odletět, ale kvůli nemoci a covidu jsem zmeškala skoro celou suchou přípravu. Proto jsem si moc nevěřila, takže i z toho plynulo moje rozhodnutí neodletět. Ze začátku mě to nemrzelo, ale časem trochu víc, každopádně tam plánuju odletět příští rok. Je to akademie, která propojuje hokej se školou, což je super.

Co znamenají čtyři čísla na čele?
To jsou čísla, se kterými chytám. Jedenáctku mám na Spartě, 33 mám skoro všude jinde, dvojku a třicítku jsem měla v reprezentaci, takže to má odkazovat na čísla na dresu.

Foto: Archiv Michaely Hesové

A co pravá strana?
Nahoře mám pohled na Prahu, konkrétně jde o Karlův most a Vltavu. Je to jeden z nejhezčích pohledů a asi možná ani nekoukám nikam jinam, moc se mi to místo líbí a hezky to symbolizuje Prahu. Mám to tam z toho důvodu, že jsem v Praze vyrůstala, i když tam přímo nebydlím. Trávím tam každý svůj den a symbolizuje to můj domov. Spartu tam mám, abych ukázala v zámoří, odkud přicházím.

Podobně laděný je i zadní kryt, viďte?
Stejného lva jsem měla i na všech předchozích maskách, takže jsem to nechtěla měnit. Symbolizuje to, že jsem z Česka. Odkazuje to na domov asi podobně jako ta Praha.

Foto: Archiv Michaely Hesové

Ještě ve staré masce.

Ještě ve staré masce. | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz