Kanaďané roztrhli hvězdné duo! Co čekají od Čechů?

Foto: Martin Voltr

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Původně čekali Finy, nakonec jdou hokejisté javorových listů na Čechy. A do semifinále zřejmě vstoupí s pozměněnou sestavou: I přesto, že spolu v jednom útoku Connor Bedard a Mason McTavish prakticky po celý turnaj váleli a o jejich spojení se básnilo, tak nyní je kouč Cameron rozdělil.

Společně nasbírali 21 kanadských bodů (McTavish 7+7 a Bedard 3+4), celý turnaj se v Edmontonu jejich spolupráce chválí.

Jenže už v závěru základní skupiny proti Finsku odehrál Connor Bedard ve třetím dějství jen 30 sekund, posléze ani ve čtvrtfinále proti Švýcarům kanadská hvězdička nezazářila. Ani Mason McTavish nebodoval. To se stalo poprvé v turnaji, stejně jako v případě Bedarda. A tak se kouč Dave Cameron pravděpodobně rozhodl duo Bedard–McTavish rozdělit.

V případě Kanady se nicméně nejedná o žádný velký problém, v útoku je v podstatě každý hráč nahraditelný. K McTavishovi do elitního útoku zavítali Joshua Roy a William Dufour. Naopak Bedard se přesunul ke Cuylleovi a Gaucherovi do třetího útoku.

Nebo alespoň tak to vypadalo dle tréninků. Nicméně to nemusí moc znamenat, domácí hokejisté poměrně často během utkání čachrují se sestavou.

I tak však budou Kanaďané nejspíš postrádat jednoho z nejlepších hráčů na turnaji. Prospekt Ottawy Ridly Greig patřil k nejvýraznějším forvardům výběru, ostatně Čechům své umění už předvedl.

Po jednom z hitů z čtvrtfinálového souboje se Švýcarskem ale dvacetiletý útočník z utkání odstoupil. A podle všeho to na jeho start proti Česku nevypadá. „Je prakticky nemožné ho nahradit,“ nechal se slyšet kapitán McTavish.

I přesto se Kanaďané připravují na Čechy poměrně v klidu. Ostatně zápas svěřenců Radima Rulíka proti USA několik hráčů javorových listů dokonce sledovalo přímo z tribuny. „Češi vyhráli po velkém týmovém výkonu a díky obrovské obětavosti. Musíme proti nim začít od těch nejmenších věcí a totálně zapomenout na prvním zápas ve skupině,“ myslí si útočník Nathan Gaucher, prospekt Anaheimu.

A podobná slova volí i kapitán Mason McTavish. „Oni obrovsky makají, snaží se ucpávat střed hřiště, takže je celkem těžké se k nim do pásma dostat. Musíme se soustředit na to, aby se nám to dařilo,“ velí opora domácího výběru.

Kanada na MSJ v Edmontonu obhajuje stříbrné medaile, ale nic než zlato ji nezajímá. Naposledy Kanaďané slavili na přelomu let 2019 a 2020 v Ostravě, když ve finále zdolali Rusko. Nyní na cestě mezi dva nejlepší týmy musí skolit český tým plný odhodlání po skalpu USA.

Útoky Kanady z posledního tréninku před semifinále:

Roy, McTavish, Dufour –⁠ Johnson, Stankoven, Foerster –⁠ Cuylle, Gaucher, Bedard –⁠ Othmann, Ostapchuk, Desnoyers –⁠ Kidney.

Přesilovky Kanady:

1. Zellweger, Johnson, Stankoven, Bedard, McTavish.
2. Cormier, Roy, Seeley/Thompson, Foerster, Othamann/Cuylle

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz