Kam půjde Špaček? Pardubice asi ne, variantou Švédsko nebo jiný tým TELH

Foto: Pasi Mennander / Finnish Ice Hockey Association

21. ledna 18:29

Václav Jáchim

Koncem ledna se uzavře letošní přestupní termín, k nejzajímavějším jménům na trhu aktuálně patří Michael Špaček. Třiadvacetiletý útočník v úterý uzavřel angažmá ve Finsku a řeší nejbližší budoucnost. „Možností je několik. Jednáme," říká hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

O Kapku lepší hokej

Účastník listopadového turnaje Karjala, kde si vedl znamenitě, po dohodě ukončil spolupráci s Tapparou Tampere. Za finský klub sehrál Špaček 18 utkání tamní nejvyšší soutěže, vstřelil pět branek a přidal osm nahrávek. 

Po přesunu z Finska už je nyní doma. „Michael přiletěl do Česka a trénuje individuálně. Situaci řešíme. Uzávěrka přestupů končí příští týden, do té doby bude jasno. Variant máme víc," potvrzuje Robert Spálenka.

Foto: tappara.fi

Konkrétní zatím být nemůže, nic totiž není uzavřené. „Nelze vyloučit, že by Michael pokračoval ve Skandinávii. Zájem je ze Švédska," naznačuje. Další možnosti se rýsují v Tipsport extralize. Někdejší útočník farmy Winnipegu nastupoval před odchodem do zámoří za Pardubice, ale Dynamo nejspíš není hlavním favoritem na jeho služby. Na návrat šikovného útočníka to nevypadá.

Podle dostupných informací jsou ve hře jiné tuzemské kluby. „Víc k tomu nemohu říci," omlouvá se Spálenka. Jisté je, že hráče kvalit Michaela Špačka by uvítaly mnohé organizace. Někdejšímu juniorskému reprezentantovi je 23 let, může nabídnout dravost, bruslení, hokejové nápady i schopnost přesně zakončit.

Foto: illegalcurve.com/

Tuzemskou nejvyšší soutěž hrál Špaček naposledy před necelými šesti lety. V letech 2013 až 2015 stihl za Dynamo celkem 44 utkání základní části TELH, přičemž vstřelil pět branek a přidal sedm nahrávek. Další čtyři starty zapsal v play off 2015.

Trojnásobný účastník šampionátu dvacetiletých a vicemistr světa do 18 let 2014 poté strávil pět sezon za Atlantikem, ze 108. pozice draftu ho získal Winnipeg. Špaček byl v minulé sezoně povolán do prvního týmu Jets, ovšem plnil roli náhradníka a ostrý duel NHL si nezahrál. Loni v březnu byl vyměněn do Los Angeles a měl pokračovat na farmě Kings v AHL, nicméně vinou pandemie koronaviru k tomu nedošlo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz