Juniorky prohrály s Japonskem, o (ne)sestupu rozhodne třetí zápas

(OBIHIRO, od naší zpravodajky) Ženské osmnáctce v japonském Obihiru nevyšlo druhé utkání o záchranu proti Japonkám. Aktivnější domácí Japonky ukázaly, že se jen tak nedají, a těsnou výhrou 2:1 si vynutily rozhodující třetí zápas.

Jágr Chance liga

Japonky byly sice velice aktivní od úvodního vhazování, ani Češky ale nezačaly špatně. Haasová nejdříve ve čtvrté minutě trefila brankovou konstrukci, gólový účet otevřela o minutu a půl později, když dostala puk za ležící gólmanku.

„V šatně jsme si řekly, že budeme hodně napadat a střílet do brány, všechno hlavně bez faulů, to bylo důležité. Ze začátku jsme to dodržovaly a hrály to, co jsme chtěly, ale pak jsme trošku ubraly, Japonky začaly více bruslit a dostávaly se do šancí,“ vracela se k začátku utkání obránkyně Adéla Hanzlíková.

Po vyloučeních Seroiszkové a Mlýnkové se Češky musely bránit ve třech a Japonky se dostaly do sedla. „Oslabení jsme ubránily výborně, ale ovlivnilo nás to a pak jsme se nedokázaly pořádně vrátit do hry,“ vidí příčinu problémů Hanzlíková.

Japonky se po první třetině rozehrály a byly aktivnější. Dobývání české brány jim přineslo úspěch hned ve třetí minutě druhé periody, kdy srovnala stav Sonojaová. Češky poté musely bránit další velké šance domácího týmu a i oslabení. I svěřenkyně trenéra Zuziaka dostaly možnost početní výhody, jenže ani ony se v ní branky nedočkaly.

Do třetí části vstoupily Češky velmi aktivně. „Pořád tam ta bojovnost byla, chtěli jsme vyhrát a ukončit to. Japonky ale začaly hrát skvěle a už to pro nás bylo těžké,“ smutní Hanzlíková. Ve 46. minutě otočila vývoj utkání svou dorážkou Itová. Srovnání měla na hokejce Mazancová, ale nastřelila pouze tyčku.

České hráčky se stále draly za vyrovnáním, které však nepřicházelo. Situaci jim ztížilo další vyloučení, to sice znovu přestály, ale moc času už jim nezbývalo. „Trochu jsme se bály, ale pořád jsme chtěly vyrovnat. Bohužel se to ale nepodařilo,“ povzdechla si Hanzlíková. Češky chtěly ještě v poslední minutě odvolat gólmanku Pejšovou, Japonky se ale držely na útočné polovině a utkání dohrály do konce.

Nedělní třetí souboj o udržení se v elitní skupině mistrovství světa žen do osmnácti let tak rozhodne o všem. „Na zítřejší zápas se určitě připravíme lépe než na ten dnešní. Večer máme teambuilding, takže se semkneme. Vlétneme do toho jako tým a rozneseme je na kopytech,“ věří v úspěšné zakončení šampionátu Hanzlíková. 

JAPONSKO – ČESKO 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Sonojaová (Satová), 46. Itová (Wadžimaová) – 5. Haasová (Mazancová, Kaltounková).
Rozhodčí: Haacková (Německo), Nurmiová (Finsko) – Geboraová (Maďarsko), Mochovová (Rusko).
Vyloučení: 1:4.
Bez využití.
Střely na branku: 24:15 (7:2, 9:9, 8:4).
Diváci: 783.
Nejlepší hráčky: Makoto Itová – Sára Čajanová.
Česko: J. Pejšová – Škrdlová, Jandušíková, Kotounová, D. Pejšová, Radová, Šmajdová, Seroiszková, Hanzlíková, Hrůšová – Čajanová, Mlýnková, Dýcková – Mazancová, Kaltounková, Haasová – Machalová, Exnerová, Sýkorová – Sarnovská, Hájková. Trenéři: Zuziak, Vozák a Vojtek.
Japonsko: R. Sasakiová – K. Cucumiová, Nomuraová, Jamašitaová, Sakuraiová, Takahašiová, Tomiučiová, Kosugaová – Itová, A. Sasakiová, Wadžimaová – M. Cucumiová, Suzukiová, Šigaová – Satová, Sonojaová, Šimomukaiová – Ušiová, Kamadaová, Nagaokaová – Hajakawaová. Trenéři: Iizuka a Sieppi.

Další výsledky pátého hracího dne

Semifinále:
USA – Finsko 7:1
(4:0, 0:0, 3:1)
Kanada – Rusko 4:3 po prodloužení (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)

Zápas o 5. místo:
Švédsko – Švýcarsko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Další program MS žen do 18 let (Obihiro)

Neděle 13. ledna:
5:00 Finsko – Rusko (zápas o 3. místo)
5:00 Česko – Japonsko (3. zápas o udržení)
9:00 USA – Kanada (finále)

Začátky jsou uvedeny v českých časech, v Japonsku je o 8 hodin víc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz