Jeník po MS dvacítek pokračuje v Kanadě, z Flintu byl vyměněn do Hamiltonu

Foto: Martin Voltr

Chvíli si musel počkat, než byl zapsán na soupisku české dvacítky, Jan Jeník poté naskočil a na MS juniorů předvedl kvalitní výkon. Nadaný útočník, jenž od loňského draftu patří Arizoně, po turnaji neodletěl zpátky do Liberce, sezonu dokončí v zámoří. "Po dohodě s vedením Bílých Tygrů bude hrát Honza v Hamiltonu, kam byl vyměněn z Flintu," řekl hokej.cz zástupce hráče Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

Jágr Chance liga

Jeník na šampionátu poprvé nastoupil do utkání s Kanadou, v němž patřil k nejlepším českým hráčům, poté absolvoval i zápas proti Dánsku a čtvrtfinále se Spojenými státy. Po turnaji se měl v pondělí vracet do Česka, ovšem nakonec se vydal směr Hamilton. "Podařilo se nám vyjednat výměnu v rámci Ontario Hockey League, což u hráčů a navíc cizinců  draftovaných v prvním roce rozhodně není běžné. Pracovali jsme na tom dva měsíce," popisuje Sivek.

Každý tým  smí mít na soupisce pouze dva krajánky, výměny mohou být realizovány od 15. prosince do 10. ledna. I tohle situaci dost komplikovalo. "Chtěli jsme, aby Honza dostal prostor v kvalitní organizaci, proto máme radost, že se povedlo uzavřít dohodu s Hamiltonem. Jde o klub, který má stejného vlastníka jako Montreal Canadiens. Jeho generálním manažerem je Steve Staios, v minulosti dlouholetý hráč NHL a letos na MS dvacítek také člen vedení kanadské dvacítky," přibližuje Sivek.

Jeník v Hamiltonu dokončí sezonu, míří tam se souhlasem libereckého klubu. "Všechny kroky jsme samozřejmě podnikali po dohodě s vedením Bílých Tygrů. Chtěli bychom Filipu Pešánovi a všem představitelům Liberce poděkovat. Pro Honzu je působení v OHL velká příležitost, Bílí Tygři mu vyšli vstříc," konstatuje hráčův agent.

Připomíná, že Jeníkův přesun do kanadské juniorky je také v souladu s postojem Arizony. Zástupci Coyotes českého útočníka získali v posledním draftu NHL (3. kolo, 65. pořadí) a pečlivě ho sledují. "Honza bude hrát zámořský hokej, dostane prostor v organizaci, která má kvalitu. Naší společnou snahou bylo, aby hodně hrál, věříme, že přesun do Hamiltonu pro něj bude dobrým krokem. Dokončí tam sezonu, zabojuje o smlouvu v NHL," dodává Sivek.

V letošní sezoně sehrál Jeník 10 extraligových utkání za Liberec, přičemž zaznamenal dvě nahrávky. Dalších třináct utkání přidal v barvách Benátek nad Jizerou, vstřelil gól a nasbíral pět asistencí. Do Hamiltonu se přesunul v pondělí, první zápas za nový tým by měl sehrál ve středu na ledě týmu Saginaw Spirit.

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz