Talent Pytlík zvolil zámořskou cestu, Vítkovice mění za juniorskou OHL

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Talentovaný útočník Jaromír Pytlík opouští česká kluziště a vydává se zámořskou cestou, nově bude hrát kanadskou juniorskou OHL za Sault Ste. Marie Greyhounds.

Jágr Chance liga

„Jaromír zvolil tuto cestu a my nemáme v plánu mu v tom bránit. Zkusí štěstí v Kanadě, my mu přejeme jen to nejlepší a ať se mu daří,“ uvedl k odchodu sedmnáctiletého útočníka hlavní trenér a generální manažer extraligových Vítkovic Jakub Petr.

„Jaromír zvolil tuto cestu a my nemáme v plánu mu v tom bránit.“

Ostravský klub si šikovného mladíka vyhlídl už v minulé sezoně, kdy poprvé v sedmi duelech hrál extraligu a dokonce skóroval. Jaromír Pytlík podle Petra ukázal, že může mít před sebou velkou budoucnost, v červnu pak podepsal víceletou smlouvu.

Foto: hc-vitkovice.cz

Mládežnický reprezentant v aktuální sezoně odehrál 24 extraligových zápasů, nasbíral v nich bod za asistenci a pět záporných bodů ve statistice +/-. Dalších 11 startů zapsal v prvoligové Porubě, které pomohl pěti body za tři branky a dvě nahrávky.

Pytlík se v Sault Ste. Marie potká se vsetínským Půčkem

Nyní se odchovanec žďárského hokeje stěhuje do zámoří. V rozvoji kariéry bude pokračovat v kanadské juniorské Ontario Hockey League v dresu Sault Ste. Marie Greyhounds, za které od letošní sezony hraje i vsetínský útočník Roman Půček.

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz