Jan Milfait zvolen nejlepším útočníkem 2. ligy skupiny Východ

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

29. června 13:16

Michal Hladký

Jan Milfait loni touto dobou změnil působiště, když na úkor Havlíčkova Brodu upřednostnil o něco ambicioznější celek – Šumperk. A chyba to nebyla ani v nejmenším, osmadvacetiletý hokejista se stal nejproduktivnějším hráčem soutěže a v hlasování sportovních manažerů a trenérů si vysloužil cenu pro nejlepšího útočníka východní skupiny.

partneři českého hokeje

„Z Brodu se mi nechtělo odcházet, ale bohužel jsem už poslední dobou necítil, že by se do toho šlo na sto procent," komentoval před sezonou Jan Milfait důvod, proč odešel do Šumperka.

Chybný krok pro odchovance Havlíčkova Brodu? Ani v nejmenším!  Postoupil do Chance ligy, vyhrál kanadské bodování... a teď i anketu o nejlepším útočníkovi soutěže. 

Bylo by dobré začít popořadě: šumperský útočník se od svého přerodu do dospělého hokeje pohybuje mezi první a druhou ligou. Poté, co v sezoně 2016/17 oblékal v Chance lize dres Třebíče, se přesunul do druholigového Havlíčkova Brodu. Důvod? „Nemám agenta, bez kterého se dneska už moc nikam nedostanete," nechal se Milfait slyšet v rozhovoru z července minulého roku. 

Některé cesty jsou nevyzpytatelné, u těch hokejových to platí dvojnásobně. Milfait se ve dvou po sobě jdoucích ročnících 2. ligy pohyboval kolem magické hranice 50 bodů, načež se vrátil do klubu, ve kterém v sezoně 2015/16 už působil – Šumperka. 

A právě tady Milfait napsal jednu z nejvýraznějších kapitol své dosavadní kariéry: v 38 zápasech za Draky získal neskutečných 70 kanadských bodů za 31 branek a 39 asistencí. 

Druhou příčku v hlasování sportovních manažerů a trenérů získal další Drak – Daniel Vachutka. Na třetí příčku pak vystoupal žďárský Lukáš Bureš. 

Foto: dracisumperk.cz

Nejlepší útočník 2. ligy – skupina Východ

2019/2020 – Jan Milfait (DRACI PARS ŠUMPERK)

Individuální ceny ve 2. lize za sezonu 2019/20 – skupina Východ

Nejlepší brankář: Petr Hromada (HC ISMM Kopřivnice)
Nejlepší obránce: Petr Gewiese (DRACI PARS ŠUMPERK)
Nejlepší útočník: Jan Milfait (DRACI PARS ŠUMPERK) 
Nejlepší junior: ?
Nejlepší trenér: ?
All-Star tým: ?
Hráč sezony: ?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz