Milfait: Necítil jsem, že do toho Brod jde na 100 %. A tak mění klub!

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Jedna z druholigových hvězd se stěhuje – útočník Jan Milfait odchází z Havlíčkova Brodu a od nového ročníku bude nastupovat za Šumperk.

NHL 20

Proč jste se rozhodl odejít právě do Šumperka?
Základem pro mě bylo působit v týmu, který má ambice. Z Brodu se mi nechtělo odcházet, ale bohužel jsem už poslední dobou necítil, že by se do toho šlo na sto procent. Taky jsem se tak rozhodl kvůli velkému zájmu Šumperka, který mě velice potěšil. V klubu mi dovolí se věnovat hokeji naplno a nemusím přemýšlet, že jdu ráno do práce a z práce na trénink, jako tomu bylo v Brodě.

Živíte se tedy i něčím jiným než hokejem?
Teď právě jen hokejem, ale třeba loni jsem si přivydělával trénováním malých dětí.

Hrál při přestupu roli i fakt, že už jste v klubu působil?
Hrál velkou roli. Přeci jen tam většinu kluků znám a vím, do čeho jdu.

Trenér Martin Janeček vás definoval jako playmakera, střelce a bojovníka. Jak sám sebe vnímáte jako hráče?
Spíš bych řekl, že rád tvořím hru a připravuji šance. Tak se cítím nejlíp. Nemyslím si, že jsem úplně střelec, ale snad umím dát i gól.

„Rád tvořím hru a připravuji šance. Tak se cítím nejlíp."

V Havlíčkově Brodě se vám poslední dvě sezony bodově velmi dařilo. Jak jste byl spokojený se svými výkony?
Každý zápas je jiný, jednou je lepší a pak horší. Ve výsledku, i přes všechna ta zranění, co jsem měl, můžu být asi spokojený. I když podle mě by hráč sám se sebou neměl být nikdy na sto procent spokojený, protože pak už nemá potřebu se zlepšovat.

Minulý ročník jste se dostali až do finále play off, kde jste nestačili na Moravské Budějovice. Mrzelo to hodně?
Nejvíc mě doteď štve, že jsem nemohl pořádně nastoupit ani k jednomu zápasu. Ale když vezmu v potaz celou sezonu, tak to bylo naše maximum. Mrzelo to hodně, ale nejsem naivní. Budějovice byly prostě lepší a zaslouženě vyhrály.

Co sérii rozhodlo?
Výkony jejich brankáře, přesilovky a naše nemohoucnost dát branku.

Uplynulou sezonu jste se na jeden zápas vrátil i do Třebíče. Jak na to vzpomínáte?
Nevzpomínám, není ani na co. Odehrál jsem tam jeden zápas na Kladně, kde jsem hned při prvním střídání trefil tyčku a pak jsme prohráli 0:5. Myslel jsem, že tam odehraju více zápasů, ale to už je teď jedno. Je přede mnou nová výzva.

V první lize se vám před lety dařilo, proč přišel přesun o soutěž níž?
To je jednoduché. V Šumperku jsem udělal přes padesát bodů, ale i tak se mi nikdo neozval. A tak, protože nemám agenta, bez kterého se dneska už moc nikam nedostanete, jsem sám zavolal do Třebíče. Sezona tam nebyla vydařená a už někdy v prosinci toho roku mi volali z Brodu, že chtějí postoupit. Tak jsem se rozhodl jít tam, protože jsem chtěl klub dostat zpět tam, kam patří.

„Druhá liga nemá špatnou úroveň, záleží na tom, s kým hrajete."

Co si myslíte o úrovni 2. ligy?
Nemá zase tak špatnou úroveň. Dost záleží, s kým hrajete. Zápasy se Žďárem a Šumperkem byly opravdu na dobré úrovni. Spíš bych řekl, že druhá liga je hlavně o hlavě a práci trenéra. Sám jsem zažil zápasy, kdy se prostě nedokážete vyhecovat, protože to nemá úroveň, ale i tak vyhrajete. V tomto ohledu některé trenéry obdivuji, protože práce s některými hráči musí být opravdu náročná.

Jaké cíle s klubem před sezonou máte?
Postupné, ale ty nejvyšší.

A osobní cíle?
Být zdravý a šťastný.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz