Ikona první ligy se loučí. Třebíčský kapitán Dolníček ukončil kariéru

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Útočník Horácké Slavie David Dolníček v 39 letech ukončil kariéru. Zůstává ale u hokeje: bude trénovat třebíčskou mládež.

Jágr Chance liga

Horácká Slavia na svém webu dále oznámila podobu realizačního týmu pro příští sezonu. Pokračuje ve stejném složení jako loni: hlavním trenérem bude Martin Sobotka a jeho asistentem zůstává Jaroslav Barvíř.

Nezvyklý pohled ale bude na led – na úvodní buly už se nebude stavět, tak jako vždy, David Dolníček. Výraznou osobnost neztrácí jen Horácká Slavia, ale celá první liga. Dolníček patřil k nejlepším hráčům její historie. Celkově v ní odehrál 762 utkání a získal 457 bodů (186+271).

Centr s velkým přehledem ve hře, který jezdil s hlavou nahoře, se objevil i v extralize. Ve dvou zápasech ho využila Kometa a Dolníček jednou skóroval.

K nejzajímavějším momentům Dolníčkovy hráčské kariéry se vrátíme v dalších článcích. 

Ve své poslední sezoně byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu – v 50 zápasech zaznamenal 29 bodů (10+19). Ročník měl ale pro Dolníčka a celý tým hořkou tečku: Třebíč v posledním utkání sezony přišla o play off a nakonec skončila devátá. 

Dolníčkovo jméno bude s Horáckou Slavií dál spjaté: stal se totiž profesionálním trenérem u tamější mládeže.

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz