Hokej v číslech: Z NHL do Benátek. Šmíd nastoupil v první lize, jak si vedl?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

V minulé sezoně měl smlouvu s Calgary Flames, v pondělí jel Ladislav Šmíd s Benátkami nad Jizerou do Litoměřic. Jeho start se zařadil k nejzajímavějším událostem této prvoligové sezony.

Jágr Chance liga

Šmíd se do druhé nejvyšší soutěže vrátil po třinácti letech – v play off 2004 pomohl ve třech zápasech Berounu (1+1). To byl věkem ještě dorostenec.

Teď jeho účinkování ve WSM Lize vzbudilo daleko větší rozruch. Vždyť mezitím nastoupil do 583 zápasů NHL, hrál na olympiádě v Soči a zúčastnil se dvou světových šampionátů.

Poslední roky trápila Šmída zranění, loňskou sezonu dokonce kvůli problémům se zády vynechal úplně a v květnu zavelel k návratu do mateřského Liberce.

Šmíd ale musel po šesti extraligových zápasech (0+1) znovu na marodku. V pátek už nastoupil proti Kometě a v pondělí se rozhodl ještě rozehrát v partnerských Benátkách, kterým pomohl k výhře 3:1 na ledě Litoměřic.

Šmíd strávil na ledě jen 17 minut, ve třetí třetině totiž dostal osobní trest za nesportovní chování.

Jak si vedl pohledem rozšířených statistik, které se ve WSM Lize nově sbírají?

Nijak výjimečně.

Šmíd strávil na ledě jen 17 minut, ve třetí třetině totiž dostal osobní trest za nesportovní chování. Ani do dalších statistik se nezapsal něčím nadstandardním: kanadský bod nezískal, nebyl u vstřeleného ani obdrženého gólu a na branku vystřelil pouze jednou.

Nevynikal také v Corsi – když byl na ledě a hrálo se v pěti proti pěti, víc střeleckých pokusů zaznamenal soupeř. To samé platí o poměru šancí, tedy střel z předbrankového prostoru. 

Benátky byly v Corsi během rovnovážného počtu hráčů paradoxně úspěšnější, když byl Šmíd na střídačce, což dokazují data CF% Rel. Je potřeba dodat, že Corsi je výsledkem úsilí celé formace a bývalý bek Edmontonu a Calgary byl většinou nasazován do obranného nebo středního pásma.

Šmíd pomohl Benátkám především v oslabení, ve kterém úspěšně odbránil bezmála pět minut.

Šmíd pomohl mladému benáteckému týmu především v oslabení, ve kterém úspěšně odbránil bezmála pět minut.

Obecně byl ale víc vidět například jeho spoluhráč Petr Kolmann, který pětkrát vystřelil na branku a dal už svůj pátý gól v sezoně.

Přestože se Šmíd do statistik významně nezapsal, na jeho opětovný start ve WSM Lize se bude dlouho vzpomínat. Hráčů s takovým renomé, jaké si vydobyl Ladislav Šmíd, ve druhé nejvyšší soutěži moc nehrálo.

Šmídovy statistiky ze zápasu proti Litoměřicím

Celkový ice time: 17:12
Čas v přesilovce: 2:12
Čas v oslabení: 4:45

Plus/minus: 0
Trestné minuty: 12
Hity: 1
Zblokované střely: 0

Střely na branku: 1
Střely zblokované soupeřem: 1
Střely mimo branku: 0

Stř. pokusy Benátek v rovnovážném stavu se Šmídem na ledě: 11
Stř. pokusy Litoměřic v rovnovážném stavu, když byl Šmíd na ledě: 13

Individuální šance (střely Šmída ze SEMTEX zóny): 0
Šance Benátek v rovnovážném stavu se Šmídem na ledě: 3
Šance Litoměřic v rovnovážném stavu, když byl Šmíd na ledě: 5

Střely Benátek nad Jizerou v zápase s Litoměřicemi:

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz