Haščák se v Kometě po dvou titulech loučí, budoucnost zatím neřeší

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

26. května 2018, 17:44

Adam Bagar

Tohle se jen tak někomu nepovede. Slovenský bojovník Marcel Haščák přišel do Komety v pravou chvíli, za dvě sezony slavil mistrovský double. Další titul však na jihu Moravy nepřidá. Aspoň ne v příští sezoně. Skončila mu smlouva a v Brně se loučí, informuje o tom brněnský Deník Rovnost.

Nový fanshop

"Měl jsem v Kometě dva roky smlouvu a vypršela mi," vysvětluje jednatřicetiletý útočník pro Deník Rovnost. Na brněnský klub určitě jen tak nezapomene. "Vyhrál jsem dva tituly. Dá se říct, že se mi všechno splnilo. Jsem spokojený," líčí Marcel Haščák, který si ale pořádně neužil mistrovské oslavy, když spěchal posílit slovenský národní tým.

"Vyhrál jsem dva tituly. Dá se říct, že se mi všechno splnilo. Jsem spokojený."

Naši sousedé na MS popáté v řadě neprošli do čtvrtfinále, chyběl jim bod na pozdější finalisty ze Švýcarska. "Pokazili jsme si to hned v prvním zápase. To nám zlomilo vaz, když jsme proti Čechům nedotáhli utkání do vítězného konce," vzpomíná na porážku 2:3 v prodloužení, k níž vyrovnávací trefou v čase 59:50 výrazně přispěl Martin Nečas.

Slováci skončili devátí, ale za výkony se nemuseli stydět, jako jediní dokonce sebrali bod také suverénním Švédům, kteří v Dánsku nenašli přemožitele a obhájili titul. "Nějaký progres tam vidím. Mistrovství světa jsem si užil, bylo tam i bilion fanoušků Komety, takže fajn," usmívá se popradský rodák, který o novém angažmá zatím jasno nemá.

Teď je důležité si oddechnout, byly to dlouhé dvě sezony

"To už je záležitost agenta. Teď je důležité si oddechnout. Konečně mám po dvou letech pár dní volno. Byly to dlouhé dvě sezony. Jsem rád, že už je konec," oddechuje Haščák, který si na nedostatek zápasů rozhodně nemohl stěžovat. Po konci v Karlových Varech sehrál za Kometu a reprezentaci dohromady 153 ostrých soutěžních zápasů.

Teď ho čeká stěhování z Brna a dovolená, na kterou se těší. "Ještě rozmýšlím, jestli to zvládneme s ročním dítětem u moře. Syn ale miluje vodu, uvidíme. Teď si hlavně užívám rodiny, budoucnost nijak neřeším," zakončuje účastník olympiády v Pchjongčchangu a stříbrný medailista z Helsinek, který dřív hrál ruskou KHL za Chabarovsk a Rigu.

Foto: iihf.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz