Erat pokračuje v Kometě, Čiliak odchází. A co Čermák?

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

21. května 2018, 12:23

Jan Šimek

Dobrá zpráva pro fanoušky brněnské Komety! Pod Špilberkem bude pokračovat lídr týmu Martin Erat. Moravský klub naopak opouští brankář Marek Čiliak. Slovenský reprezentant míří do zahraničí, patrně bude chytat v Kontinentální hokejové lize. Zájem je také o obránce Jakuba Krejčíka. Majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský by rád, aby setrval kapitán Leoš Čermák. „Věřím, že se dohodneme. Chtěl bych přivést ještě jednoho špičkového útočníka,“ nastínil v rozhovoru pro klubový web.

Nový fanshop

Kometa zahajuje suchou přípravu na novou sezonu, do které půjde i Martin Erat. „Dohodli jsme se s ním. Kariéru nekončí a bude v Kometě pokračovat, což je pro nás důležité. Dohodu s Martinem Eratem plně respektuji s tím, že Martin bude mít delší volno a k týmu se eventuálně připojí až v průběhu sezony dle jeho vlastního rozhodnutí,“ prozrazuje Libor Zábranský.

Příprava se netýká všech hráčů brněnského celku. „Není tady například Ondřej Němec, Martin Zaťovič, Juraj Mikuš, nebo Martin Bakoš, který odehrál mistrovství světa. Tito kluci mají individuální přípravu, jsou na to tak zvyklí, mají to zkonzultované s našim kondičním trenérem. Hráčům věřím, že budou na sezonu tak jako každý rok výborně připraveni,“ pokračuje šéf Komety.

Kometa ulovila Bakoše a Köhlera. Přichází i bek Mikúš »

Z Brna odchází Martin Nečas s Hynkem Zohornou. Nyní se přidal i gólman Marek Čiliak, jenž by měl působit v KHL. Nabídky má i zadák Jakub Krejčík. „Jakub Krejčík má výstupní klauzuli, která mu umožňuje ochod do zahraničí. Odehrál špičkovou sezónu, posbíral přes třicet bodů, co mám informace, zájem o něj je. Ve smlouvě má okénko, které mu v květnu a červnu umožňuje odchod. Jak jsem s ním mluvil, dává to naprostou logiku,“ hlásí Zábranský na stránkách klubu.

„To stejné platí u Marka Čiliaka. Kluci mají možnost využít zahraniční angažmá. Hráčská kariéra je hrozně krátká na to, aby se kluci finančně zabezpečili, a já jim hrozně přeju, aby jim to vyšlo. Po čase se mohou vrátit do Komety a zase nám pomáhat. I zpětně hodně komeťákům dojde, proč jsem v průběhu sezóny angažoval Marka Langhamera, abychom na tuto situaci byli manažersky připraveni,“ vysvětluje.

Zůstane kapitán Leoš Čermák? Věřím, že se dohodneme

Brněnská defenziva by měla zůstat pohromadě. „Budu jednat s Michalem Barinkou, který odvedl fantastickou práci. Tomášem Malcem jsme v podstatě domluveni,“ předesílá majitel a hlavní trenér Komety.

Přidá další sezonu oblíbený kapitán Leoš Čermák? „Věřím, že bude pokračovat, i když říká, že se opravdu cítí na svůj věk. On je ale ve špičkové kondici a věřím, že bude hrát. Věřím, že se spolu dohodneme,“ dodává na závěr Libor Zábranský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz