Gulaš má prasklý vaz a poletí domů. Hned jsem věděl, že je zle, hlásí smolař

12. února 2018, 11:11

Jan Šimek

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) To je pech! Milan Gulaš opět přijde o vrcholnou hokejovou akci. V minulosti jeho jméno trenéři třikrát vyškrtli z finální nominace. Dvakrát opouštěl dějiště mistrovství světa coby hráč pod čarou. Teď se pro změnu zranil v posledním přípravném utkání před startem olympijského turnaje. „Strašně mě to mrzí. Ne ani tak kvůli mě jako spíš za rodinu a kamarády,“ říká v slzách zdrcený útočník Plzně.

Nový fanshop

„Těžko se mi o tom hovoří. Je to pořád ještě čerstvé. Byl jsem na vyšetření a mám naprasklý vaz v koleni. Měsíc a půl musím stát,“ upřesňuje Gulaš.

Celá situace se stala zhruba v polovině třetí třetiny utkání s Finskem. „Byla to moje chyba. Do souboje jsem šel zbytečně. Mohl jsem předpokládat, že by se protihráč mohl otočit. On se otočil na druhou stranu a nechal jsem tam koleno. V ten moment nejde rozpoznat, jestli je to vážná situace pro zranění. Šel jsem do souboje, kterých je v zápase mraky. A že se mi to stalo teď? Nevím. Nechápu tom, mám to asi nějaké zakleté,“ mrzí hokejistu, který čekal na svou první velkou mezinárodní akci.

Gulaš odstoupil po střetu s Finem Hartikainenem

Kdy zjistil, že koleno není v pohodě? „Hned v první moment jsem věděl, že je zle a nebude to nic dobrého. Každý to pozná. Hokej hraju nějaký pátek a takových ran už jsem měl nespočet. Vím, zda je to naraženina, nebo jestli je to sval či vaz. V koutku duše jsem koukal, že by to mohlo být dobré, ale když jsem se ráno probudil, říkal jsem si, že to nebude ono. Pak jsme byli s doktory na sonu a potvrdilo se, že to je natržené a nejde s tím pokračovat,“ štve Milana Gulaše.

Neštěstí je mrzutější o to víc, že dvaatřicetiletý borec musí výpravu opustit přímo z dějiště olympiády. „Je to pro mě těžký moment. Nechápu to. Deset minut před koncem se zraním. Hrozně jsem se těšil. Konečně vyšla nominace na takový turnaj a zase si nezahraju. Na druhou stranu si pořád říkám, že co se má stát, stane se,“ pokračuje.

„Celý život makáte, abyste mohl v hokeji něco dokázat, a když to konečně přišlo, zase o to přijdu takovouto hloupostí. Více než olympiáda asi být nemůže. Ještě když se to stane v místě konání. Takových možností už se mi moc nenaskytne. Strašně mě to mrzí. Ne ani tak kvůli mě, jako spíš za rodinu a kamarády,“ dodává.

„Je to pro mě těžký moment. Nechápu to. Deset minut před koncem se zraním. Hrozně jsem se těšil. Konečně vyšla nominace na takový turnaj a zase si nezahraju.“

Plamínky naděje definitivně zhasly. „Mám ještě naplánovanou kontrolu v úterý, která přesně odhalí a nejspíš ve středu poletím domů. Až dvě měsíce musím být mimo,“ prozrazuje hořkou prognózu plzeňský lídr.

Spraví si náladu alespoň doma v extralize? Možné to je. Nejprve ale musí splnit klíčový předpoklad, že se dá zdravotně dohromady. „Se Stráčou (Martinem Strakou, pozn. red.) jsem mluvil. Ten z toho taky není nadšený. Je to dost dlouhá doba na regeneraci. Doufám, že se na play off a dotáhneme to aspoň tam,“ věří.

„Pořád je to jen ale sport. Nejde o život, takže jde o ho..., když to řeknu blbě. Před čtyřmi měsíci se mi narodila skvělá dcera, nádherná a zdravá. Třeba mi to hokejový pánbůh vrátil takhle. Nevím, vždycky je tam rovnováha, ale mrzí mě to,“ uzavírá.

Debutant Řepík: Hrozně si toho vážím, chci si OH užít

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz