Rána! Gulaš je zraněný, olympiáda pro něj končí. Nahradí ho Růžička

Foto: Jakub Slunečko

12. února 2018, 9:45

Adam Bagar

Kouč Josef Jandač si před odletem do Jižní Koreje liboval nad tím, že jsou všichni nominovaní v pořádku, ale to už neplatí. O olympijský turnaj přijde útočník Milan Gulaš, jehož zranění kolene z nedělního zápasu s Finskem je vážnější, než se původně zdálo. Plzeňského kanonýra nahradí třinecký Martin Růžička, jenž se k týmu připojí v úterý. Hokej.cz o tom informoval tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

Jágr Chance liga

Milan Gulaš se zranil ve třetím dějství generálky s Finskem. Na ledě týmu Anyang Halla byl ve 48. minutě vyloučen, ale záhy opustil hrací plochu a zamířil rovnou do kabiny. Důvod? Potíže s kolenem. "Hned si ho začal ledovat, zatím je to ale moc čerstvé, abychom věděli víc," líčil kouč Josef Jandač bezprostředně po porážce 0:2.

Nad Gulašovým stavem visel velký otazník, napovědět měla až kontrolní vyšetření. Jandač ale na nic nečekal, hned po utkání povolal do Pchjongčchangu třineckého střelce Martina Růžičku, který se do původního kádru těsně nevešel. Byl však mezi náhradníky. "Tihle kluci vědí, jak se situace má, jsme s nimi v kontaktu," dodal.

Růžička si nakonec nejspíš pod pěti kruhy zahraje. Gulašovo zranění je totiž vážnější, z dějiště OH letí domů. Naopak třinecký snajpr se k týmu připojí už v úterý. Pozitivem je zdravotní stav Michala Vondrky, útočník Chomutova vynechal pro nemoc duel s Finy, ale v pondělí se už v Pchjongčchangu zapojil do tréninku.

„Je to pro mě těžký moment. Nechápu to. Deset minut před koncem se zraním. Hrozně jsem se těšil. Konečně vyšla nominace na takový turnaj a zase si nezahraju.“

„Těžko se mi o tom hovoří. Je to pořád ještě čerstvé. Byl jsem na vyšetření a mám naprasklý vaz v koleni. Měsíc a půl musím stát,“ prohlásil zklamaný Milan Gulaš.

„Byla to moje chyba. Do souboje jsem šel zbytečně. Mohl jsem předpokládat, že by se protihráč mohl otočit. On se otočil na druhou stranu a nechal jsem tam koleno. V ten moment nejde rozpoznat, jestli je to vážná situace pro zranění. Šel jsem do souboje, kterých je v zápase mraky. A že se mi to stalo teď? Nevím, mám to nějaké zakleté,“ mrzelo plzeňského útočníka.

Zkušený borec tak znovu přišel o velkou akci. „Je to pro mě těžký moment. Nechápu to. Deset minut před koncem se zraním. Hrozně jsem se těšil. Konečně vyšla nominace na takový turnaj a zase si nezahraju. Na druhou stranu si pořád říkám, že co se má stát, stane se,“ dodal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz