Gól jako odměna a teď zápas č. 7. Plzeň musí, my chceme! má jasno Irgl

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

29. března 13:05

David Jahoda

Byl to on, od koho se čekalo, že potáhne Olomouc svými góly. Dlouho ale puk z hole Zbyňka Irgla v Generali play off TELH ne a ne najít cestu do sítě. Ale dřel dál, bránil, blokoval střely, a pak přišla odměna. Gólem do prázdné plzeňské branky dal pečeť na výhru 4:1, která euforické Hanáky poslala do sedmého zápasu.

Nový fanshop

„Atmosféra v kabině byla opravdu hodně bojovná, věřil jsem, že to uděláme,“ spustí po vyhraném šestém utkání Irgl.

Navázal tak jenom na svá slova po úterním pátém duelu, ve kterém Hanáci na západě Čech padli. „Pořád máme dva zápasy a já věřím, že to přijde,“ říkal. Jakoby snad ani na vteřinu nepomyslel na to, že Mora před svými fanoušky neuspěje.

Kohouti odehráli nejspíš nejlepší zápas v celé sérii. „Myslím si, že jsme výborně bruslili a hokej jsme hráli opravdu obětavý. Co odehrají beci, to si skutečně zaslouží absolutorium,“ chválí spoluhráče ze zadní linie.

» Hrdina Mory Skladaný: Věděli jsme, že další šance už nebude

Indiánům dali svěřenci trenérů Zdeňka Motáka a Jana Tomajka čichnout jen na začátku. Uznává to i kouč Plzně Ladislav Čihák: „Prvních pět deset minut nebylo z naší strany tak špatných, byli jsme o trošičku aktivnější. Budu stručný: I přestože jsme z toho ničeho dali gól a vedli, Mora byla ve všem lepší a zaslouženě vyhrála.“

„I když jsme prohrávali 0:1, tak jsem prostě pořád věřil, že to otočíme. Na výsledcích je vidět, že hrajeme jako tým. Věřím, že to čtvrté vítězství urveme. Samozřejmě to bude těžké, ale věřím tomu, že to zvládneme,“ prohlašuje Irgl.

Konrád: Do sedmého zápasu už dáme všechno

Než v 58. minutě definitivně poslal Olomouc do sobotního sedmého zápasu, vzali si slovo sváteční střelci. Srovnal Lukáš Nahodil, druhý gól obstaral František Skladaný, na 3:1 zvýšil Jan Švrček. Všichni v letošním play off pálili přesně poprvé.

„To je play off a tohle se vůbec neřeší. Tam hrajete na výsledek, a jestli dá gól Franta, nebo Pepa, nebo jestli to skončí jedna nula a dá gól Braňo (Konrád, pozn. red.), to je úplně jedno,“ konstatuje 38letý útočník.

Hlavně trefa obránce Švrčka zaujala. Přečíslení dva na jedna vyřešil způsobem sobě vlastním – nechytatelným ruským blafákem. „Je vidět, že je to střelec,“ usmívá se Irgl. „Ujel, dal krásný gól. Vůbec nepřemýšlel, má to v ruce!“

» Sesypali jsme se, ví Němec. V sobotu musíme ukázat, že jsme lepší

Teď už je před oběma týmy jen jeden zápas, který rozhodne o všem. „My jdeme za tím udělat semifinále, vyhrát sedmý zápas. Necháme tam maximum,“ přesvědčuje neúnavný dříč. 

Co bude v sobotní bitvě o bytí a nebytí rozhodovat? „Hlavně dát o jeden gól více než soupeř. To je celé,“ pravil lakonicky. „Bude to podobné jako tento zápas, do kterého jsme šli nabuzení. Zase budeme bojovat a pokusíme se to urvat,“ dodává.

Stále ale zůstává favoritem Plzeň a bere to tak i Irgl. „Oni musí, kdežto my chceme!“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz