Sesypali jsme se, přiznává Němec. V sobotu musíme ukázat, že jsme lepší

Foto: Jan Štěpánek, hcskoda.cz

Mohli si zajistit postup do semifinále, jenže v šesté bitvě na olomouckém ledě předvedli svůj nejhorší výkon ve čtvrtfinálové sérii. Plzeňským hokejistům zápas totálně nevyšel. Byť šli do vedení, těsný náskok neudrželi. Kazili jednoduché přihrávky, nedokázali tvořit. Jejich hra postrádala lehkost a šmrnc. Hanákům se nevyrovnali ani v bojovnosti. Zkrátka všechno špatně. „Nebylo tam nic. Tenhle zápas musíme vymazat,” nabádá útočník indiánů Vojtěch Němec.

HokejkaTV

„Měli jsme strašně špatný vstup do zápasu. Hledat příčiny? To je strašně těžké. Nebyli jsme nachystaní v hlavě. Každý dostal strach, nebo to bylo podcenění. Fakt se těžko hledají důvody, ale to nemění nic na tom, že tento zápas musíme hodit za hlavu a zapomenout na něj, protože byl z naší strany katastrofální,” hlásí zkušený borec.

Škodovka přitom šla po bezbrankové první třetině do vedení, když v přesilovce pálil přesně Václav Nedorost. „Upletli jsme z hovna bič, ale jak bylo vidět, ukolébalo nás to ještě víc. Naopak je to nakoplo. Neměli co ztratit. Pak jsme dostali dva rychlé góly a sesypali jsme se,” nechápe člen třetího útoku Plzně.

Hanáci udeřili dvakrát v rozmezí čtyř minut a plzeňská letka přišla o své sebevědomí. „Zápas jsme nezvládli od začátku do konce. Nebylo tam nic. Teď se musíme sebrat a doma v sobotu ukázat, že na to máme a jsme lepší než Olomouc,” nabádá Vojtěch Němec. „Domácí nás přehráli nadšením, jednoduchostí a bojovností. Ve všem. Nezvládli jsme to. Byl to špatný výkon. Jediný, kdo si zaslouží absolutorium, je Frodlík,” dodává.

V závěru utkání sáhla plzeňská střídačka k power play, Frodl za stavu 1:3 už zhruba pět minut před koncem třetí části opustil brankoviště a Plzeň si rázem vytvořila nápor. Přidala i na hře do těla. „V posledních minutách už jsme si museli připravit další utkání. Možná jsme se malinko uvolnili a bylo to hokejovější, ale tenhle zápas musíme vymazat,” velí třiatřicetiletý útočník, který na západ Čech přišel v létě z Komety.

Sedmý duel? Nic než výhra pro nás neexistuje

Sobota bude pro oba celky velkým dnem. Za stavu 3:3 se v sedmé bitvě rozhodne o tom, kdo postoupí do semifinále. „Může se stát cokoliv, ale pevně věříme, že to zvládneme. Máme výhodu domácího prostředí a nic jiného než výhra pro nás neexistuje. Uděláme pro ni maximum,” slibuje Němec.

„Požene nás skvělé publikum a máme výhodu, že nebudeme cestovat. Když k tomu přistoupíme od začátku líp než tady, není čeho se bát. V sedmých zápasech se dějí velké věci, což jsme si v kariérách dokázali už několikrát. Víme, o co jde. Dáme do toho všechno,” pokračuje.

Sestřih 6. čtvrtfinále Olomouc – Plzeň

Paradoxní je, že Západočeši předvedli svůj nejhorší výkon v play off během utkání, v němž si mohli zajistit postup mezi nejlepší čtyřku extraligy. „To je právě ono. Kdybychom věděli, čím to je, nestane se nám to. Možná je to nezkušeností některých borců, nebo přemotivovaností jiných. Bylo vidět, že jsme nebyli schopni hrát s pukem. Báli jsme se tvořit. Pořád jsme jen nesmyslně odpalovali puky a Olomouc nás přehrála. Neměli jsme na ně,” přiznává Němec.

Pro Plzeň by bylo vyřazení na hokejkách Hanáků velkým zklamáním. „Se vší úctou k nim, jsme na tom jako hokejisti technicky líp, ale oni hrají týmově a srdíčkem, což je zdobí několik sezon. Výborně bruslí, zblokují neskutečné množství střel. Je to s nimi těžké. Stojí to spoustu sil,” tvrdí. A kdo jich má tedy víc? Olomoučtí tvrdili, že jsou na tom fyzicky lépe. „To je subjektivní názor. Nedá se to posoudit. Zápas jsme nezvládli, takže to tak možná vypadalo. Není to o kondici, ale o nastavení hlavy,” uzavírá Němec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz