Frölunda je top tým, s tímhle zápalem budeme úspěšní, říká Červený

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Mohl dát gól, na který by Liga mistrů celou sezonu nezapomněla. Rudolf Červený měl v bitvě Mountfieldu s Frölundou obrovskou šanci na vyrování v oslabení tří proti pěti, jenže neproměnil a Hradec nejlepšímu týmu Evropy těsně podlehl. Ze čtyř úvodních bitev CHL tak má „jen“ poloviční bilanci.

HokejkaTV

Jako by vám ze začátku chyběl ten zápal, který jste měli proti Cardiffu…
Já si myslím, že rozhodla ta první třetina. Měli jsme tady před zápasem podpisovku a ta nám opravdu nepomohla.

Vážně?
No, když tam hodinu sedíte v zimě a pak jdete na zápas… To mi přijde, že není úplně dobře.

Pak jste to ale evidentně rozjezdili.
Zlepšilo se to. Když jsme prohrávali, samozřejmě jsme museli hru trošku otevřít, a s takovým kvalitním týmem je těžké zápas otočit. Padnul nám tam i takový blbý vlastní gól… Ale jinak si myslím, že tam pak od nás bylo perfektní nasazení a obětavost. Sice i dost nepřesností, ale obětavost tam byla. Když nastoupíme do ligy s tímhle zápalem, co jsme měli od druhé třetiny, tak bychom měli být úspěšní.

„Když tam hodinu sedíte v zimě a pak jdete na zápas… To mi přijde, že není úplně dobře.“

Soupeř byl přece jenom o dost silnější než Cardiff, že?
Samozřejmě. Je to jeden z top týmů Evropy. U nich jsme je porazili o gól, a teď jsme tady o gól prohráli. Myslím, že máme na čem stavět.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Mohlo to dopadnout jinak, kdybyste za stavu 2:3 proměnil únik v oslabení tři na pět.
Ještě jsem možná měl trochu naznačit střelu a pak udělat tuhle kličku. Ale jak už jsem objížděl beka, tak jsem to udělal v rychlosti bez naznačení, aby mi do toho nesáhl. Gólman na to dobře zareagoval, šel se mnou a vytlačil mě v úhlu.

Jinak jste ale dali za ten měsíc několik gólů v oslabení. To je dobrá vizitka, viďte?
Je, my chceme hrát hodně aktivně. I ve čtyřech chodíme hrát ve třech útočnících, což taky není úplně obyklé. Chceme hrát ten aktivní hokej, hlavně o bruslení, a z toho vyplývají šance v oslabení.

Z prvních čtyř zápasů Ligy mistrů jste vytěžili polovinu bodů. Jak se za nimi ohlížíte?
Myslím, že to byly suprové zápasy. Akorát ten první zápas s Cardiffem od nás nebyl ideální, tam jsme k tomu měli přistoupit koncentrovaněji. I když jsme nehráli úplně dobře, tak jsme ho mohli zvládnout. Ale neexistuje tým, který by každý zápas vyhrál. Vždycky hrajeme, jak nejlíp umíme, a snažíme se, aby to vyšlo.

„Chemie mezi hráči se vytváří trochu déle, to není ani o zápasech v přípravě. Věřím, že tu správnou sestavu najdeme.“

Jaký máte pocit ze sehranosti týmu? Vy jste se od minulého týdne stěhoval z první formace do třetí…
No, myslím, že ještě máme na čem pracovat (usmívá se). Nevím, jestli je mezi námi úplně ta chemie. Říká se, že moc hráčů nepřišlo, šest nebo sedm… Ale ještě se to asi nějak zamíchá. Když ale všichni plníme ten styl, co hrajeme, tak je jedno, s kým je člověk v lajně. Teď jsme měli plno šancí, v ostatních zápasech taky. Ta chemie mezi hráči se vytváří trochu déle, to není ani o zápasech v přípravě. Věřím, že tu správnou sestavu najdeme.

Takže si nijak zvlášť neberete, že jste osobně nenašel pevné místo?
Já vůbec nelpím na tom, jestli jsem v první, nebo ve třetí. Času na ledě dostávají všichni hodně, většinou hrajeme na čtyři lajny. S tím aktivním stylem je to dost třeba, v žádném případě nejde hrát na tři lajny celý zápas. Optimální sestava se může hledat třeba celý rok. Když se podíváte na jakékoli týmy v jakékoli lize, tak sestavy nemívají stejné celou sezonu.

Jak už jste naznačil: Máte dobrý pocit ze zkoušek, které jste absolvovali před extraligou?
Já si myslím, že jo. Všichni pracují na sto procent, jak na tréninkách, tak v zápasech, a to je podle mě základ, na kterém můžeme stavět.

Lidé by chtěli vidět Hradec nahoře, jako poslední roky. Máte na to, aby tam pořád byl?
Myslím, že určitě. Říkám – teď jsme hráli zápas s top týmem v Evropě. Všichni chtějí vidět Hradec doma vyhrávat, ale nehráli jsme s nějakými týmy ze spodku, hrajeme o postup v CHL a tohle byl jeden z nejlepších týmů. Nebo možná i nejlepší, minulý rok to vyhrál a vyhrál i švédskou ligu. Kdybychom dostali bůra, můžeme se nad něčím zamýšlet. Takhle to byl dobrý výkon, ale je třeba dát o gól víc.

„Kdybychom dostali bůra, můžeme se nad něčím zamýšlet.“

Jste připraveni na ostrý start extraligy?
Já doufám, že jo. Ale to uvidíme až v prvním zápase s Libercem. Myslím, že bude hodně podobný jako s tou Frölundou, asi bude ještě víc o osobních soubojích. Když ho vyhrajeme, bude to suprový start do sezony.

Pro fanoušky je to asi parádní lákadlo, vyhecovaných bitev s Libercem si pamatujeme dost.
Taky si myslím. Je to jeden z těch zápasů, kde se hraje opravdu nadoraz. Plno šarvátek, osobních soubojů, ale samozřejmě i hezké góly.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz