Nebylo kam uhnout. Nikoho slabšího než Cardiff nemáme, ví Mazanec

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Zatím odchytal za Mountfield všechny tři zápasy v Lize mistrů, dva z toho vítězně. Ve čtvrteční odvetě proti Cardiffu chybělo Marku Mazancovi osm minut k čistému kontu, nejvíc si ale cenil výhry po velmi dobrém výkonu. „Chytá se mi dobře, hlavně jsem zatím spokojený s týmem,“ povídá.

HokejkaTV

Bylo to úplně o něčem jiném než zápas v Cardiffu, viďte?
Bylo to lepší. Hlavně jsme byli odpočatí, neměli jsme tu cestu v nohách. To bylo vidět od první minuty, vlítli jsme na ně a moc jsme jim puk v hodně fázích hry nepůjčovali. Pak to občas vzali i oni a nepůjčili to zase nám, takže to bylo takové nahoru, dolů (směje se). Ale z naší strany myslím výborný zápas odzadu až dopředu, takže jsme spokojení.

Vypadalo to, že jste do zápasu dali sebevědomí: Hrajeme doma, musíme, smeteme je.
Tam nebylo kam uhnout. Věděli jsme, že Cardiff musíme porazit, protože papírově už tam nikoho slabšího nemáme. Neexistovalo nic jiného než tři body.

A klíčem byla už první třetina, kterou jste vyhráli 2:0, že?
V první třetině jsme měli navrch, dali jsme i jeden pěkný gól a jeden z takové poctivosti. Co mělo v naší hře být, to tam bylo.

Mrzí vás ale závěr utkání? Za stavu 4:0 jste dostali dva zbytečné góly.
Za takové situace za stavu 4:0 chvíli před koncem se nám nemůže stát, že ve dvou střídáních uděláme chybu na červené a necháme si je dvakrát ujet. Prostě se to nemůže stát! Všichni se musíme zatáhnout, vyházet jim to k nim do pásma a nic víc neřešit. Hrát to jednodušeji, a ne se pořád honit za góly. Ale to je taková maličkost, která se dá doladit jednou větou v kabině. Z toho nemám těžkou hlavu.

Bylo to ve hře čtyři na čtyři a pokaždé jste měli na ledě tři útočníky a jednoho obránce. Možná proto tam vznikly chyby? Nemáte to ještě před startem sezony vyladěné?
Úplně nevím, možná trenéři něco zkoušeli. Ale prostě jsme ztratili puk a Cardiff to dobře vycítil, vystartovali dopředu a ujeli. Je to hokej, to se stane. Ale je potřeba do budoucna vědět, že za takového stavu se musíme všichni stáhnout a už to jenom udržet.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Osobně vás ty dva góly mrzí?
Ani ne, hlavně že se vyhrálo. Zatím na ty statistiky moc nehraju, uvidíme až v sezoně.

Jak se vám zatím chytá Liga mistrů?
Dobře se mi chytá. Hlavně jsem zatím spokojený s týmem, že po většinu zápasů děláme, co se řekne, a kluci hrají výborně, svědomitě dozadu. Samozřejmě chyby tam jsou vždycky, hokej je hra chyb. Zatím jsem ale nadmíru spokojený.

A co ti konkrétní soupeři? Jak vás zlobil Cardiff a jak Frölunda?
Cardiff má hodně kluků z East Coast Hockey League, takže mají podobný styl, co se hrál v AHL. Oni si na nás počkají ve středním pásmu, my jim to dovezeme, hodí to k nám, pak se s tím moc nemažou a jdou po nás. Je to takový americký styl hokeje, což mě docela baví. A Frölunda, ti to zase hráli hodně technicky, přejít s pukem střední pásmo. Chtěli víc hrát.

Ale je to dobrá výzva, mít ve skupině nejlepší tým Evropy. Pět let, tři tituly...
Rozhodně. Já jsem tady v lize a v Evropě šest let nebyl, takže je to všechno pro mě takové nové. Ale jak říkáte, výzva to je.

Na sobotu musíte být natěšění. Čeká vás zahájení sezony s fanoušky, přijde určitě o dost víc lidí, hrajete naposledy před ligou... Asi to bude velký zápas, že?
To bude. Frölunda je asi nejlepší klub v soutěži... Každý zápas před domácími fanoušky je ale velký. Nesmíme lidi zklamat, protože nás drží výborně. Musíme hrát to, co budeme nejlíp umět.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Teď dorazilo dva a půl tisíce lidí, ale nakonec vypadala atmosféra obstojně.
Já si myslím, že náš kotel trochu nakoplo, že Cardiff přivezl asi tisíc lidí, nebo kolik (směje se). Tak se nechtěli nechat zahanbit a byli výbornou kulisou.

Takže jste si fanoušků z Cardiffu všiml?
No jasně, na obou stranách. Ti jeli stereo (usmívá se). Ale nebylo je moc slyšet přes ty naše.

Jaký vůbec máte mezi brankáři plán? Nastoupíte i v sobotu?
Nevím, nebylo to zatím naplno řečené. Cíl je dovést do ligy dva připravené gólmany, takže třeba Luky (Štěpán Lukeš) ten zápas dostane. Uvidíme, jak nám to trenéři řeknou. Když dostanu práci, tak ji dodělám, o moc víc se nestarám.

Jak prestižně vůbec berete zápasy Ligy mistrů?
Já beru každý zápas úplně stejně. Je mi jedno, jestli je to přátelák s Klatovami, nebo Liga mistrů, nebo extraliga. Prostě to beru všechno stejně, vždycky chci vyhrát.

A máte motivaci udělat s týmem úspěch v Evropě?
Určitě by nebylo špatné se Evropě ukázat, že jsme dobrý tým a že v Čechách hrajeme výborný hokej. To nikdy není špatné.

Myslíte, že české týmy mají co nabídnout?
Myslím, že určitě. Bylo to vidět, porazili jsme Frölundu. Takže můžu možná trochu s nadsázkou říct, že když hrajeme dobrý hokej a našemu týmu se daří, tak jsme srovnatelní se švédskou ligou.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz