Filip Pavlík sestřelil Zemana a dva zápasy si nezahraje, Klok bez trestu

Foto: mountfieldhk.cz

Předseda extraligové disciplinárky Karel Holý se zabýval zákroky Lukáše Kloka a Filipa Pavlíka. Zatímco v případě vítkovického obránce k trestu nesáhl, hradeckému zadákovi udělil stopku na nejbližší dva zápasy nejvyšší tuzemské soutěže.

Plekanec Chance liga

Filipa Pavlíka řešila disciplinárka na základě jihlavského podnětu. Dukle se nezdál zákrok na útočníka Adama Zemana. A podle Holého oprávněně, ačkoli hradecký obránce nebyl v utkání hlavními arbitry Kikou a Svobodou trestán. K ostrému ataku kolenem došlo až v závěrečných minutách zápasu v obranné třetině Mountfieldu, který po siréně slavil vítězství 3:1.

Zákrok Filipa Pavlíka na Adama Zemana

Zadák Pavlík atakoval Zemana kolenem do levé nohy. „Lze dovodit, že jeho záměrem nebylo atakovat ho kolenem, ale za svoje jednání je plně odpovědný a měl si být vědom toho, že při přenesení těžiště na levou nohu může dojít ke střetu a následnému možnému zranění Zemana,“ líčí Holý. Ten přihlédl k tomu, že útočník dohrál. Pavlíkovi udělil stopku na dva zápasy.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Šéf disciplinárky řešil na základě zápisu o utkání rovněž jednání vítkovického obránce Lukáše Kloka, který v domácí partii s Litvínovem obdržel od rozhodčích Pešiny a Bejčka trest na pět minut plus do konce utkání za krosček na Martina Havelku, se kterým se vzápětí pustil také do pěstní výměny názorů, po níž inkasoval ještě dalších čtrnáct trestných minut.

Zákrok Lukáše Kloka na Martina Havelku

„Klok nejprve odhodil svou hůl a následně naskočil zezadu na Havelku, kterého za pomoci chvatu srazil na led. Přestože se do souboje zapojil z pozice třetího hráče, jeho jednání nebylo natolik závažné, aby za něj bylo na místě ho disciplinárně trestat,“ prozrazuje Holý, který tak řízení s vítkovickým hokejistou zastavil. Litvínov si z Ostravy odvezl porážku 3:6.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz