Krvavá řež v Ostravě, Klok složil Havelku: Snad jsem potěšil přítelkyni

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Duel Vítkovic s Litvínovem byl v té době dávno rozhodnutý. Ostravané vedli 6:2, když se do sebe pustili domácí obránce Lukáš Klok s hostujícím Martinem Havelkou. Zdálo se, že zpočátku má mírně navrch litvínovský útočník, jenže pak mu vítkovický zadák zasadil několik dobře mířených ran a nakonec Havelku, který si z tvrdé řežby odnesl krvavé poranění, povalil na led.

Fanshop národního týmu

Bitka před litvínovskou střídačkou v čase 50:50 vyplynula z několika situací, které na sebe navazovaly. „V našem pásmu jsem dostal puk a klasicky rozehrál. Viděl jsem, že na mě (Havelka, pozn. red.) jede a ani nepřibržďuje. Pokoušel se do mě vletět, to jsem ještě skousl. Pak jsem se otočil a on mě podrazil. Podíval jsem se na něj, co dělá. On pak znovu jel do jejich pásma a zezadu nabral Karola Slobodu. To už pro mě bylo moc a jel jsem na něj,“ vysvětluje Lukáš Klok.

„Hlavně jsem mu chtěl dát zezadu lehce najevo, aby věděl, že se to nemá dělat. On se zvedl, přetočil mě, a pak jsme se zvedli oba. Nevěděl jsem, jestli se chce bít, pak zahodil rukavice a rozhodčí nás nechali. Naštěstí jsem si ho chytil včas, takže v pohodě,“ pokračuje.

Bitka Lukáše Kloka s Martinem Havelkou

Šlo o tvrdou pěstní výměnu dvou mladíků. Klokovi je 22 let, Havelka má dokonce o tři roky méně. „Nevím, jestli je mladý, nebo ne. Vůbec nevím, kdo to je. Viděl jsem, že jde na našeho hráče, tak jsem si ho vzal,“ dodává ostravský bek.

Litvínovský útočník Martin Havelka si z bitky odnesl krvavé poranění. „Měl to někde pod nosem nebo u nosu. Trefil jsem tam dvě dobré rány. Už při souboji mu spadla helma. Vždycky, když jsem se bil, jsem si rozsekl kloub na ruce. Bylo obrovské plus, že byl bez helmy. Naštěstí jsem tak bez zranění,“ usmívá se Klok. A co jeho zlomený zub? Ten byl pozůstatkem staršího zranění. „Zub je starší věc, ale nechávám to po sezoně. Bojím se, že bych přišel o další,“ povídá v dobrém rozmaru.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Oba bitkaři pak museli přijmout tresty. Klok dostal trest na pět minut a do konce utkání za krosček a následně stejně jako Havelka 2+2 minuty a 10 minut osobní trest za hrubost. Bitka možná bude mít dohru také u Kloků doma, jeho maminka podobné řežby jistě nevidí ráda. „Možná bude mít nějakou připomínku. Přítelkyně tam byla taky, ta ale fandí MMA. Kluci už si ze mě dělali srandu, že jsem jí chtěl udělat radost. Doufám, že bude spokojená, když jsem vyhrál,“ culí se Klok, který dostal ostravské fanoušky do varu.

Vítkovice urvaly zasloužené vítězství 6:3. Byly lepším týmem a poté, co se na startu druhé třetiny dostaly do vedení 4:0, bylo v podstatě hotovo. „Dobře, že máme vítězství a startujeme potenciální šňůru. V Hradci to byl těžký zápas. Jsme rádi za tři body a teď nás čekají tři zápasy venku. Bude to těžká štace. Doufáme, že něco přivezeme,“ uzavírá vítkovický mladík.

Sestřih HC VÍTKOVICE RIDERA – HC VERVA Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz