Další těžká rána... Šestnáctka ve Finsku ztratila vyhraný zápas

Foto: Twitter Leijonat

Neskutečně hořkou pilulku museli spolknout čeští reprezentanti do 16 let. Přestože v odvetě na finské půdě vedli deset minut před koncem 4:1, stejně jako ve čtvrtek prohráli 4:5 v prodloužení a domů pojedou s prázdnou.

HokejkaSHOPvanoce

Už první prohra české mladíky hodně bolela, když Finy víc než dvojnásobně přestříleli. Ale to ještě nebylo nic oproti pátečnímu příběhu.

V první třetině odvety skoro nepustili domácí tým z pásma. Tlak do branky jim sice trochu chyběl, ale ujaly se dvě střely obránců od modré čáry: Trefili se kapitán Tomáš Hamara z dvojnásobné přesilovky a Antonín Kareš.

Až po přestávce se Suomi probudili a rychle snížili, ale na to Češi v otevřenější partii odpověděli dalšími dvěma góly. Nejdřív nachytal gólmana dorážkou přes hráče Jiří Kulich a krátce před koncem druhé třetiny využil krásné Formánkovo vysunutí bekhendovým blafákem Matyáš Šapovaliv.

Vzhledem k sebevědomému projevu české reprezentace téměř po celé dva zápasy se nezdálo, že by měla vedení 4:1 ztratit. Jenže v posledních deseti minutách ztratila...

Všechno si způsobila sama špatnou disciplínou. Finové nejprve potrestali přesilovku pět na tři, vzápětí další klasickou a když se jim dlouho nedařilo vyrovnat, Češi pykali znovu a 25 sekund před sirénou vyrovnal Sulku.

Navrch pak prodloužení stejně jako o den dřív ukončil Nyman. Za dobré výkony tak Češi zapsali ve Vierumäki pouhé dva pomyslné body, ale moc dobře vědí, že domů měli jet se dvěma výhrami.

FINSKO – ČESKO 5:4 po prodloužení (0:2, 1:2, 3:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Kaskimäki (Lassila), 51. Hokkanen (Rönni, Kulonummi), 54. Rönni (Kulonummi), 60. Sulku (Rönni, Nyman), 64. Nyman (Rönni, Kolonummi) – 10. Hamara (Adam Bareš, Hujer), 15. Kareš (Cibulka, Hrabík), 29. Kulich (Cibulka, Adam Bareš), 39. Šapovaliv (Formánek, Trunda).
Rozhodčí: Vihriälä – Mäkinen, Hurskainen.
Vyloučení: 6:7, navíc Laakso (Finsko) 10 minut.
Využití: 3:1.
Střely na branku: 29:24 (4:9, 9:6, 15:6 – 1:3).
Diváci: 75.
Finsko: Kokko – Kulonummi, Hintikka, Salin, Laakso, Mönkkonen, Jokinen, Nissinen, Grönlund – Nyman, Rönni, Hokkanen – Sulku, Lassila, Keskinen – Bau, Keihäs, Männistö – Helenius, Kaskimäki, Maurola – Hynninen. Trenéři: Marttila, Lamminaho a Martikainen.
Česko: Bizoň – Hrdlička, Hamara, Alscher, Hodinář, Kareš, Cibulka, Čech – Formánek, Šapovaliv, Trunda – Slavíček, Hujer, Sapoušek – Šmajda, Jungwirth, Rymon – Přibyl, Hrabík, Adam Bareš – Kulich. Trenéři: Haken, Philipp a Lobo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz