Prohra přes parádní výkon. Šestnáctce na Finy nestačilo 53 střel

Foto: Twitter Leijonat

Velká škoda! Čeští hokejisté ročníku 2004 v prvním reprezentačním zápase kariéry přestříleli domácí Finy 53:24, přesto prohráli 4:5 v prodloužení. O všechny české góly se postarala formace Přibyl – Hrabík – Adam Bareš.

HokejkaTV

„Kluci předvedli celkem solidní výkon. Samozřejmě tam byla spousta chyb, ze kterých se musíme do příště poučit, ale v určitých pasážích jsme měli víc ze hry. Bohužel jsme selhali v koncovce, to je věčné téma,“ ví asistent trenéra Richard Lobo.

Češi byli střelecky aktivnější ve všech třetinách, na branku vyslali postupně 15, 20 a 17 pokusů. A rozhodně nešlo jen o střelbu z dálky.

„Měli jsme poměrně značné množství gólových šancí. Neproměňovali jsme je buď naší lehkou nešikovností, nebo nedostatečným důrazem. Musím říct, že finský gólman zachytal fantasticky. Přestřílet takhle Finy se asi nestává každý den. Škoda, že jsme tam nedotlačili víc gólů, protože jsme na to opravdu měli,“ mrzí Loba.

Národní tým musel nejdřív dotahovat. Inkasoval hned v první minutě, do šatny pak šel se ztrátou 0:2. „Bylo na nás asi vidět, že jsme trochu nervóznější a v prvním zápase na mezinárodním poli se rozkoukáváme. Finové potrestali dvě naše zaváhání, což se na klukách trochu podepsalo,“ vrací se asistent k úvodnímu dějství.

V prostřední části Češi srovnali, trefili se Ondřej Hrabík a Matěj Přibyl – shodou okolností tedy mladší sourozenci zkušených reprezentantů, Kryštofa Hrabíka a Venduly Přibylové.

„I v první třetině jsme si dokázali vytvořit tlak a zavřít Finy v pásmu, ale od druhé to bylo ještě o trochu víc. Pak nám k tomu přispěly přesilovky, v těch jsme bohužel gól nedali. Celkově jsme ale měli o něco víc ze hry,“ pokračuje Lobo.

Za stavu 2:2 strhli vedení na svou stranu znovu hokejisté Suomi, ale Hrabík a Adam Bareš skóre otočili. O všechny zářezy se tak postarala čtvrtá formace! „Byli extrémně produktivní. Škoda, že se v proměňování šancí nepřidaly další tři formace. Jsme rádi, že to vzali na sebe a takhle parádně pomohli týmu,“ chválí kouč mistrovských dorostenců Liberce.

Vedení 4:3 Češi bohužel neudrželi. Finové srovnali pět minut před koncem z přesilovky a pak rozhodli v prodloužení.

„Je to pro kluky dobrý odrazový můstek. Ať už do dalších turnajů, nebo do zítřejšího zápasu,“ dodává Richard Lobo. Odveta se hraje v pátek od 13 hodin českého času.

Foto: Twitter Leijonat

FINSKO – ČESKO 5:4 po prodloužení (2:0, 0:2, 2:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Lassila (Keihäs, Sulku), 18. Männistö (Jokinen, Konidaris), 47. Kaskimäki (Maurola, Jokinen), 55. Laakso, 64. Nyman (Kolonummi, Rönni) – 29. Hrabík (Cibulka, Hodinář), 36. Přibyl (Hrabík), 49. Hrabík (Adam Bareš, Přibyl), 52. Adam Bareš (Hamara, Přibyl).
Rozhodčí: Brander – Torvinen, Ruohonen.
Vyloučení: 5:2.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 24:53 (9:15, 8:20, 5:17).
Diváci: 90.
Finsko: Leinonen – Kulonummi, Hintikka, Salin, Laakso, Konidaris, Jokinen, Mönkkönen, Grönlund – Nyman, Rönni, Hokkanen – Sulku, Lassila, Keihäs – Skog, Lukkari, Männistö – Hynninen, Kaskimäki, Maurola – Bau. Trenéři: Marttila, Lamminaho a Martikainen.
Česko: Vopravil – Hrdlička, Hamara, Alscher, Hodinář, Kareš, Cibulka, Čech – Sapoušek, Šapovaliv, Trunda – Slavíček, Hujer, Formánek – Šmajda, Jungwirth, Rymon – Přibyl, Hrabík, Adam Bareš – Kulich. Trenéři: Haken, Philipp a Lobo.

Druhý zápas (Vierumäki)

Pátek 16. srpna:
13:00 Finsko – Česko

Začátek je uveden v českém čase, ve Finsku je o hodinu víc. Zápas můžete sledovat v přímém přenosu na webu leijonat.fi.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz