Chomutov reaguje na marodku, pomůžou mu hráči z extraligy

Foto: piratichomutov.cz

Prvoligovým Pirátům pomůžou dva hráči z nejvyšší soutěže, střídavé starty do Chomutova mají vyřízeny obránce Jiří Kurka z Mladé Boleslavi a útočník Nicolas Hlava z Karlových Varů.

HokejkaTV

„Zranili se nám Martin Rýgl a Darby Llewellyn. Mimo hru máme i další hráče, proto jsme zareagovali střídavými starty extraligových hráčů,“ vysvětluje v tiskové zprávě sportovní manažer Vladimír Hudáček.

Pětadvacetiletý Jiří Kurka je odchovancem boleslavského hokeje, v letošní sezoně sehrál za Bruslaře tři utkání. Celkem má na kontě 114 extraligových startů, v nichž zapsal 12 bodů za gól a 11 asistencí.

Přestože jej čeká premiéra v chomutovském dresu, s Chance ligou už má nemalé zkušenosti. Sehrál v ní celkem 120 duelů za Mladou Boleslav, Havlíčkův Brod, Ústí nad Labem a Benátky nad Jizerou.

Stejně starý Nicolas Hlava se vrací do známého prostředí, v Chomutově se narodil i hokejově vyrůstal. Za Piráty sehrál 55 extraligových utkání, po roce stráveném ve Znojmě se ale letos upsal Energii.

V lázeňském městě stihl za úvodních šest kol sehrát čtyři klání. Stejně jako Kurka má i zkušenosti s první ligou, hrál ji dlouhých pět sezon za Kadaň. V dresu Trhačů nasbíral 198 startů a 87 bodů (37+50).

Oba při velké marodce pomůžou Pirátům už ve středečním zápase proti Českým Budějovicím. Souboj čtvrtého s druhým týmem tabulky Chance ligy začne v 17:30 a sledovat jej můžete na HokejkaTV.

Soupiska Pirátů Chomutov 

Brankáři:
Martin Altrichter mladší, Richard Běhula, Dominik Pavlát.

Obránci:
Lukáš Blaha, Radek Havel, Tomáš Pařízek, Martin Rýgl, Vít Seemann, Jakub Štochl, Jakub Šuráň, Dominik Tejnor, Daniel Zeman, Dušan Žovinec, Viktor Lang, Jiří Kurka.

Útočníci:
Miroslav Dani, Kryštof Hrala, Jakub Chrpa, Josef Koláček, Lukáš Klíma, Darby Llewellyn, Tomáš Pitule, Jan Rudovský, Jakub Sklenář, Petr Stloukal, Filip Suchý, Jan Svoboda, Matyáš Svoboda, Marek Tomica, Jiří Tupý, Stanislav Vrhel, Nicolas Hlava.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz