Chemici jsou bez ledu, trénují v Mostě. Zavítal mezi ně také brankář Mrázek

Foto: Facebook Hokej Litvínov

V Litvínově jsou ještě bez ledové plochy, důvodem je rekonstrukce strojovny zimního stadionu. Svěřenci trenérů Milana Razýma a Radima Skuhrovce tak využili pomoci partnerského klubu, od pondělí trénují v nedalekém Mostě.

Plekanec Chance liga

Po krátké dvoutýdenní dovolené se chemici sešli už v polovině července. První týden se ještě věnovali přípravě na suchu, ve druhém vyrazili na soustředění do německých Drážďan, kde už zahájili také tréninky na ledě, a od pondělí krouží po ledové ploše mosteckého stadionu.

Trenéři mají k dispozici kompletní širší tým, trénuje se dvoufázově. V pondělí a ve středu čeká na hráče dopoledne led a odpoledne posilovna, v úterý a ve čtvrtek se objeví na ledě ve dvou fázích – první skupina trénuje od 9:45, druhá od 11:10 a odpolední trénink startuje v 16:00.

V úterý mezi sebou chemici přivítali také Petra Mrázka. Dlouholetý gólman z NHL, který se na začátku července upsal Carolině, si zatrénoval pod vedením nového reprezentačního kouče brankářů Zdeňka Orcta. Odpoledne si to pak Razýmovi svěřenci rozdali v modelovém zápase.

Kdy se Verva vrátí na Zimní stadion Ivana Hlinky, zatím není jasné. Ale v Mostě zůstane i příští týden a kvůli rekonstrukci strojovny už musela přesunout také první domácí přípravné utkání, s kladenskými Rytíři se utká ve čtvrtek 9. srpna od 17:30 právě na ledě nedalekého Mostu.

Tamní stánek si hráči pochvalují. "Mají tady výborný led. Budeme doufat, že v Litvínově bude led brzy hotový, i když já asi raději přivítám tohle řešení, protože u nás na zimáku bude daleko větší pařák," přiznává s úsměvem na klubovém webu zkušený útočník Jakub Petružálek.

V Mostě mají litvínovští hokejisté i přes současná vedra skvělé podmínky pro trénování. "Tady je parádní, že i když je venku horko, tak je na stadionu celkem zima. Připravili nám zde skvělé zázemí, takže pro nás jedině dobře," dodává Petružálek, který se do klubu vrátil z Třince.

Foto: hcverva.cz

Přípravná utkání HC VERVA Litvínov

07.08. 17:30 Rytíři Kladno – HC VERVA Litvínov 
09.08. 17:30 HC VERVA Litvínov – Rytíři Kladno (v Mostě)
14.08. 17:30 HC VERVA Litvínov – HC Energie Karlovy Vary
21.08. 18:00 HC Energie Karlovy Vary – HC VERVA Litvínov
24.08. 19:30 Eisbären Berlín – HC VERVA Litvínov (v Drážďanech)
28.08. 17:30 HC VERVA Litvínov – Piráti Chomutov
30.08. 17:30 Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov
04.09. 17:30 HC VERVA Litvínov – HC Slovan Ústí nad Labem

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz