Další posily pro Litvínov? Máme teď stop stav, prozrazuje Šlégr

Foto: hcverva.cz

Litvínov po značně nezdařilé sezoně sáhl k obměně kádru. Skončila desítka hráčů, naopak přišlo kvarteto posil v čele s navrátilcem Jakubem Petružálkem, další příchody však extraligový mistr ze sezony 2014-15 nechystá. "Vedení klubu se teď rozhodlo pro takzvaný stop stav," prozrazuje v rozhovoru pro klubový web hcverva.cz předseda představenstva Jiří Šlégr.

Nový fanshop

"Do mužstva jsme přivedli poměrně dost nových hráčů a jsme toho názoru, že teď si všechno musí nejprve sednout, aby mohla zafungovat hokejová chemie, stmelil se kádr, našlo se vhodné složení týmu a podobně," vysvětluje jeden z osmadvaceti členů Triple Gold Clubu.

"Teď si vše musí nejprve sednout, aby mohla zafungovat hokejová chemie, stmelil se kádr, našlo se vhodné složení týmu a podobně."

Chemici získali z Pardubic obránce Jana Ščotku, z Kladna přivedli útočníka Davida Tůmu a dva borci se jim vrátili z Liberce a Třince. Brankář Jaroslav Janus a útočník Jakub Petružálek, jenž je hlavní letní posilou Vervy. Pokračovat se navíc rozhodli Jiří Hunkes a Juraj Mikúš.

"Uvidíme, co ukáží přípravné zápasy, zda budeme pak chtít mužstvo ještě na nějakém postu doplnit. Myslím, že když ta potřeba vzejde, tak s velkou pravděpodobností spíš v defenzivě. I proto trh nadále v tomto směru mapujeme," přiznává předseda představenstva.

Foto: Youtube.com

Ten do klubu přivedl sportovního manažera Josefa Beránka a hlavního kouče Milana Razýma, na střídačku už ho to neláká. "Vzhledem k tomu, že jsme dvakrát za poslední tři roky hráli baráž a já se snažil pomoct zachránit extraligu, tak si nyní rád od trénování odpočinu."

Jiří Šlégr přiznává, že to nebylo jednoduché období. "A jestli mi nebude chybět adrenalin? Vzhledem k výše uvedenému teď ani ne, sáhli jsme si na dno. Hrát baráž do posledního utkání bych už nikdy nechtěl zažít," zdůrazňuje někdejší obránce, který má jasné cíle.

Mým cílem je znovu vrátit fanouškům radost ze hry našeho týmu

"Můj osobní cíl je znovu vrátit fanouškům radost ze hry našeho týmu. A co se týče cíle mužstva, pro novou sezonu je to minimálně účast v play off. Z dlouhodobého hlediska pak vytvořit charakterově vítězný tým, který by pravidelně hrál play off a měl hlad po vítězství," přeje si.

Litvínovští příznivci věří v lepší ročník. "Nedivím se fanouškům, že jsou v očekávání. Ale změny jsou viditelné. Ne vždy sice všechno zafunguje tak, jak si přejete, ale snažili jsme se kádr doplnit tak, aby byl úspěšný," zakončuje mistr světa a olympijský vítěz z Nagana.

Příchody do HC VERVA Litvínov

Jan Ščotka (Pardubice)
David Tůma (Kladno)
Jaroslav Janus (Liberec)
Jakub Petružálek (Třinec)

Odchody z HC VERVA Litvínov

Pavel Kantor (Mladá Boleslav)
Jiří Gula (neznámo)
Zbyněk Sklenička (neznámo)
Jakub Čutta (neznámo)
Florian Iberer (neznámo)
Karel Pilař (konec kariéry)
Tomáš Frolo (neznámo)
Ondřej Havlíček (neznámo)
Michael Vandas (Zvolen)
Marek Růžička (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz