Bylo to hrozné, jako pouťák v srpnu, nechápal Köhler a omlouval se fanouškům

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

7. prosince 2019, 12:27

Michal Sedláček

Všechno špatně. Nic se nedařilo. Zlín prožil asi nejhorší zápas pod trenérem Robertem Svobodou. Ten svou další misi u ševců začal letos právě zápasem proti Hradci. Tehdy Zlínští ve 12. kole na ledě svého soupeře vyhráli 6:5. Tentokrát si ale doma odnesli porážku 0:4. Navíc po výkonu, na kterém nebylo pozitivního snad vůbec nic. Jak sám po utkání přiznal i zkušený zlínský útočník Bedřich Köhler

HokejkaSHOPvanoce

„Všechno to bylo špatně. Celé to bylo špatné. Možná by byl dobré lidem říct: Bylo to zlé, omlouváme se,“ vzkazuje čtyřiatřicetiletý hokejista, který s kritikou svého týmu rozhodně nešetřil a na nic se nevymlouval. Berani dělali chyby snad úplně ve všem.

„Špatně jsme je dostupovali, špatně jsme je napadali. Vždycky v jednom. Strašně špatně jsme četli náš pohyb. Jedem vždycky napadal, čtyři byli někde v mezihře, nebyli si jistí, že mají taky napadat. V tom případě tam jsou čtyři Hradečáci, kteří si to dají úplně jednoduše mezi sebou. Potom jsme je nedostupovali, oni jezdili proti nám, my jsme na ně vyráželi, byla tam špatná rozhodnutí. No fůra tam toho bylo. Spíš než se zaměřovat na to, co tam bylo špatně, tak co tam bylo dobře,“ ptá se Köhler.

„Já si nevzpomínám, kdy by měl Mazanec nějakou složitější chvíli, nebo nějakou složitější situaci,“ poukazuje zlínský útočník na to, že domácí neměli ani žádnou pořádnou šanci. A to na soupeře vyslali 33 střel. Mazanec si tak celkem v pohodě připsal další čisté konto. 

Celkově diváci nesledovali zrovna pohledný hokej. „Mně přišlo, že ani v první třetině toho oni moc neměli. Celé to bylo takové nepřesné. Když si vzpomenu, kolik jsme dnes měli špatných nahrávek... Mě přišlo, že jsme si nedali dvě přesné po sobě. To bylo jak nějaký pouťák někdy 3. srpna nevím s kým. To bylo hrozné, hrozné to bylo. Zlé to bylo,“ kroutí hlavou zlínský forvard.

„Všechno to bylo špatně. Celé to bylo špatné. Možná by byl dobré lidem říct: Bylo to zlé, omlouváme se.“

„Nic. O půlnoci je konec a jdeme na další zápas. To je tak jediné, co s tím můžeme udělat, že na to zapomeneme,“ říká a po otázce na problém s přechodem přes střední pásmo do útočného vypíchne další špatné věci, které ve hře Beranů viděl.

„Jo, střední pásmo, ale i v tom obraném jsme byli slabí. Souboje zlé, napadali jsme jedním, nedostoupili jsme druhého, jim stačilo dát jednu nahrávku a už tam byl bek, který měl hlavu nahoře, a už se to valilo zpět na nás. Já si nepamatuji, že bychom tam měli patnáct, dvacet vteřin u nich v obranné zóně, nebo že bychom je nějak zatlačili.“

Po dvou třetinách vedl Hradec 4:0 a třetí třetinu už sledoval značně vylidněný stadion. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se se zápasem mohlo něco stát. Třetí třetina už se víceméně dohrávala. „Zní to takto docela blbě vůči lidem. Že jsme do toho hodili vidle, tak to není, ale oni mají kvalitu. Není to hloupý mančaft, který nás nechá jet šestkrát dva na jednoho. Dohráli to zkušeně a my jsme se v tom zase jenom plácali,“ smutní urostlý zlínský útočník. 

Před utkáním s Hradcem měli Berani na kontě deset bodů z posledních čtyř zápasů. Zase se mohli dnu tabulku o něco vzdálit, ale nestalo se. „Měli jsme nějakou sérii, kdy se bodovalo. My jsme brali i ten bod ze Sparty s pokorou. Sparta je kvalitní mančaft, takže dobrý bod. A vždycky když člověk řekne, že když teď vyhrajeme, tak můžeme utéct, tak samozřejmě prohraje,“ všímá si Köhler.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz