Mertl prolomil trápení po zranění: Zpátky do tempa se dostávám dlouho

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

7. prosince 2019, 9:17

Matěj Vybíral

Má pověst zkušeného střelce, naposledy se však trefil 19. října proti Kometě. Od té doby ho dvakrát zbrzdilo zranění a v posledních sedmi odehraných zápasech neskóroval.

Esport hokejová liga

Tomáš Mertl se prosadil znovu až proti Brnu a pomohl Plzni k vítězství 4:2. „Číhal jsem před brankou a doklepl puk do branky. Byla to snadná práce,“ popisuje svou přesilovkovou trefu na 3:1.

Mertl tak přidal devátý gól v sezóně. Čekal na něj však sedm týdnů. „Návrat do formy po zranění je náročný, dostávám se do toho dlouho. Dvakrát jsem dostal zásah na hlavu.“

Centr první formace proto nastupuje s větším ochranným plexisklem přes obličej: „Nijak mě to nelimituje. Vidím stejně, akorát si nemůžu pořádně otřít pot,“ říká.

Plzeňské vítězství proti Brnu se nerodilo lehce: „Kometa je ohromně kvalitní soupeř. První třetina byla vyrovnaná, my jsme bohužel nevyužili dvě přesilovky. Ve druhé části se nám povedlo odskočit.“

Škodovka totiž otevřela skóre a po vyrovnání Komety se prosadila už za 23 sekund: „Hned jsme si vzali vedení zpět, to byl klíčový moment zápasu,“ myslí si třiatřicetiletý útočník.

„Dostávám se do toho dlouho. Dvakrát jsem dostal zásah na hlavu.“

Mertl se po zranění vrátil do první formace k Milanu Gulašovi, který mu vytvořil spoustu šancí. „Všechny týmy si na Milana dávají pozor. Umí na sebe navázat hráče, podržet puk a nahrát volnému spoluhráči. To je jeho síla,“ chválí.

Na levém křídle však v elitním útoku působí poslední čtyři zápasy nový muž: jednadvacetiletý Matyáš Kantner, který v těchto čtyřech duelech nasbíral jeden gól a pět asistencí. A proti Kometě byl za dvě nahrávky vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. „Matyáš hraje výborně. Mezi námi se chytil, snad mu forma vydrží, protože tahle spolupráce nám klape,“ dodává Mertl s úsměvem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz