Bulíř udeřil, Řepík se pomstil. Znojmo zpátky ve hře o šestku

Foto: metallurg.ru

Dvojice Michalů úřadovala v Kontinentální hokejové lize. Řepík oslavil návrat na led Slovanu Bratislava asistencí u vítězného gólu, Bulíř pro změnu brankou pomohl k výhře Magnitogorsku. Vítězné oslavy s jednou asistencí k dobru zažil také Hynek Zohorna, Orli těsným výsledkem vykradli led rakouského Villachu.

HokejkaTV

Útočník Michal Řepík se poprvé vrátil do Bratislavy, kde pomohl porazit svého bývalého zaměstnavatele. Slovan proti Viťazu doma absolutně nezvládl první třetinu, ve které inkasoval hned třikrát. U druhé branky asistoval i Michal Řepík, který tím pomohl vyhnat z brankoviště Marka Čiliaka. Jeho nástupce Jakub Štěpánek dlouho bez inkasovaného gólu nevydržel, nakonec ale zůstalo u jediné. Porážka 1:3 na bídné situaci slovenského celku nic nemění, Viťaz naopak přeskočil Sýkorovo Soči.

Díky skvělým výkonům v posledních zápasech mají naopak téměř jistou účast ve vyřazovacích bojích hokejisté Jandačova Magnitogorsku, který si v posledním zápase poradil s Minskem 4:3. Běloruský celek gólem pomohl zlomit i Michal Bulíř. V dalších zápasech oslavil vítězství v brance Čerepovce i přes čtyři inkasované góly Dominik Furch, lídr a již jistý účastník Gagarinova poháru z Jekatěrinburgu podruhé padl, tentokrát celek Jakuba Kováře zlomila v Nižném Novgorodě nepovedená třetí třetina.

Mezinárodní EBEL po 44 kolech rozdělí na dvě skupiny, elitní šestice bude mít účast ve vyřazovacích bojích jistou a právě o klíčovou šestou příčku bude Znojmo v závěrečných kolech bojovat. Vytouženému cíli se Orli přiblížili důležitou výhrou v rakouském Villachu. V polovině zápasu sice ještě o dvě branky prohrávali, třemi góly ve druhém dějství ale skóre strhli na svoji stranu. Po výhře 4:3 sice zůstali devátí, sedm kol před koncem ale ztrácí na šestý Linec jen čtyři body.

Osmadvacátý kanadský bod si v dresu Lahti připsal útočník Hynek Zohorna. Pelicans i díky jeho asistenci zdolali dvanácté Kuopio a třetí výhrou v řadě si tím pojistili čtvrté místo ve finské lize. U sousedních Dánů si dvě branky připsal útočník Josef Dalecký, v Polsku pálil Káňa, Kolarz a Polodna.

KHL

SIBIR NOVOSIBIRSK – SEVERSTAL ČEREPOVEC 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Loginov (Prince, J. Peltola), 28. Pervušin (Romancev), 55. Klimontov (Milovzorov, Prince), 57. Sajustov (Milovzorov) – 7. Kodola (Petunin), 9. Babenko (Kudako, Ashton), 25. Kudako (Babenko), 35. Ashton (Kinrade), 58. Geraskin (Vovčenko, Trubačjov).

METALLURG MAGNITOGORSK – DINAMO MINSK 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. N. Kuljomin (Ellison, Mozjakin), 22. N. Kuljomin, 49. Bulíř (Ljubimov, Čibisov), 59. Pakarinen (Antipin, Rasmussen) – 3. Lisovec (An. Stěpanov), 39. A. Kosticyn (An. Stěpanov), 40. Booth (Pulkkinen).

SALAVAT JULAJEV UFA – SOČI 5:4 po prodloužení (2:0, 1:1, 1:3 – 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Chochrjakov (Burdasov), 16. Arzamascev (Omark), 35. Soloduchin (Kadějkin), 52. Arzamascev (Burdasov, Tkačov), 65. Burdasov (Omark) – 39. Jokipakka (R. Rosén), 42. Kaletnik (J. Alexandrov, Polunin), 53. O'Dell (Mosaljov), 54. Collins (Rykov, Bakoš).

TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD – AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 46. Calof (Holm), 55. Aljajev (D. Iljin), 59. Paršin (Galuzin, Žafjarov) – 4. Krikunov (Kučerjavenko, Denis Kazionov), 60. Krikunov (Ljamin).

CSKA MOSKVA – TRAKTOR ČELJABINSK 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Okulov (Al. Popov, Marčenko), 3. Kaprizov (Naumenkov, I. Sorokin), 36. Okulov (Al. Popov, Šalunov), 37. Světlakov (Tělegin), 42. Scott (Naumenkov), 44. Scott (Okulov, Vey).

BARS KAZAŇ – DYNAMO MOSKVA 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 44. Lukojanov (Zaripov, An. Popov), 58. Galijev – 2. Brjukvin (I. Makarov), 8. Šipačov (Indrašis, Volkov), 28. Brjukvin (Šipačov, Indrašis).

SLOVAN BRATISLAVA – VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Chipchura (Rau, Sersen) – 1. A. Sjomin, 8. A. Sjomin (M. Aaltonen, Řepík), 14. Šinkevič (Švec-Rogovoj, Kokarev).

Tabulka západní konference:

1. CSKA Moskva  47 32 8 0 7 142:56 80
2. Petrohrad  46 33 3 4 6 158:61 76
3. Jokerit 46 26 3 6 11 147:111 64
4. Jaroslavl 48 24 6 3 15 118:94 63
5. Dyn. Moskva 49 20 6 4 19 121:114 56
6. Sp. Moskva 48 17 7 6 18 124:115 54
7. Viťaz 47 19 4 4 20 106:119 50
8. Soči 48 14 7 8 19 115:128 50
9. Din. Riga 47 14 5 8 20 98:120 46
10. Dyn. Minsk 47 12 2 4 29 91:135 32
11. Čerepovec 47 9 5 4 29 82:142 32
12. Slovan Bratislava 49 8 4 3 34 83:164 27

Tabulka východní konference:

1. Jekatěrinburg  48 32 5 1 10 148:92 75
2. Omsk 50 23 8 5 14 140:105 67
3. Kazaň 51 29 4 4 14 134:110 70
4. Magnitogorsk 47 26 6 2 13 141:102 66
5. Barys Astana 46 23 6 7 10 145:116 65
6. Ufa 49 22 5 6 16 134:105 60
7. Nižnij Novgorod 48 17 5 9 17 141:149 53
8. Traktor Čeljabinsk 47 13 8 3 23 82:123 45
9. Kunlun 47 17 1 7 22 107:135 43
10. Nižněkamsk 48 11 5 6 26 104:129 38
11. Novosibirsk 47 13 3 4 27 100:141 36
12. Chabarovsk 46 11 1 7 27 86:139 31
13. Vladivostok 45 9 3 5 28 95:137 29

Tipsport Liga (Slovensko)

KOŠICE – MAC BUDAPEŠŤ 4:5 po nájezdech (1:1, 1:1, 2:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Galamboš (Hričina, Lušňák), 22. Dudáš (Nagy, McDowell), 44. Petráš (Galamboš), 60. Lušňák (Spilár, Nagy) – 5. Burt (Dudás, Orban), 34. Orban (Langkow, Dudás), 45. Terbócs (Majoross), 47. Terbócs (Nagy), rozh. náj..

ŽILINA – NITRA 4:6 (0:2, 1:0, 3:4)

Branky a nahrávky: 37. Hvila (Kučný, Podešva), 52. Podešva (Beránek, Dubeň), 53. Jenčík (Hvila), 60. Jenčík (Huna) – 7. Blackwater (Lantoši), 10. Pupák (Lantoši, McCormack), 45. Buček (Lantoši, Scheidl), 47. Hrušík (McCormack), 58. Buček (Bortňák), 60. Blackwater.

DETVA – BANSKÁ BYSTRICA 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Hraško (Sládko, Žilka) – 19. Faille (Asselin, Marshall), 32. Koper (Higgs, Bartánus), 37. Marshall (Asselin), 47. Asselin (Selleck).

DVTK – POPRAD 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 32. Kiss (Magosi, Loiseau), 34. Vas (Milam, Pance), 52. Láda – 27. Zagrapan (Brejčák, Takáč), 50. Brejčák (Svitana, Takáč).

ZVOLEN – TRENČÍN 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Petráš (Pöyhönen, Handlovský), 26. Pöyhönen (Chovan), 44. Handlovský (Pöyhönen, Zeleňák) – 3. Krejčí, 15. Sojčík (Bohunický, Obuchov).

NOVÉ ZÁMKY – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 5. Ručkay (Dundáček, Zbořil), 60. Jurík (Ordzovenský, Ručkay) – 15. Ró. Huna (Uram, Kriška), 15. Uram (Sukeľ), 45. Žiak (Uhrík), 50. Varga (Piatka, Mezovský), 57. Lištiak (Žiak, Uhrík).

Tabulka:

1. B. Bystrica 43 25 5 4 9 149:101 89
2. Nitra 43 24 5 3 11 167:106 85
3. Zvolen 43 24 4 5 10 149:98 85
4. Košice 43 25 2 4 12 142:98 83
5. Poprad 43 22 6 2 13 128:109 80
6. Nové Zámky 43 19 4 3 17 109:104 68
7. Trenčín 43 19 4 2 18 102:99 67
8. DVTK 43 18 3 5 17 113:117 65
9. Detva 43 14 3 5 21 113:137 53
10. MAC Ujbuda 43 13 3 5 22 122:148 50
11. L. Mikuláš 43 13 2 3 25 107:135 46
12. Žilina 43 8 5 3 27 113:164 37
13. Slovensko U20 24 0 0 2 22 30:128 2

EBEL

BOLZANO – KLAGENFURT 1:2 po prodloužení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Geiger (Crescenzi, Miceli) – 59. Neal (Fischer, Hundertpfund), 64. Petersen.

GRAZ – LINEC 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. King (Yellow Horn, Loney), 23. Johansson (Yellow Horn, Caito), 51. Natter (Kainz, Setzinger), 52. Grafenthin (Oberkofler, Caito), 57. Loney (Setzinger, Yellow Horn) – 12. Umicevic (Kraigl, Carle).

INNSBRUCK – FEHÉRVÁR AV19 5:4 po prodloužení (2:0, 1:2, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Yogan (Clark, Boivin), 8. Lammers (Spurgeon, Padevilla), 24. Lavoie, 46. Šedivý (Lavoie, Lammers), 64. Yogan – 21. Koskiranta (Erdely), 32. Tikkanen (Sarauer), 46. Luttinen (Koskiranta, Sofron), 58. Erdely (Sarauer, Hari).

MEDVEŠČAK ZÁHŘEB – DORNBIRN 2:10 (0:2, 0:7, 2:1)

Branky a nahrávky: 42. Simsic (Zanoski, Cepon), 52. Zanoski (Robar, Svensson) – 3. Pulli (Haberl, Neubauer), 10. Dupont (Magnan, Trotter), 26. O'Donnell (Trotter, McNeill), 32. Porschmann (Reid, Timmins), 32. Magnan (Dupont, Trotter), 33. Leduc (Haussle), 35. O'Donnell (Connelly), 37. O'Donnell (Trotter, Vallant), 39. O'Donnell (Connelly), 45. Neubauer (Magnan).

VÍDEŇ – SALCBURK 3:4 po nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 21. DeSousa (Dorion), 31. Clark, 52. Nodl – 17. Hochkofler (Pallestrang), 20. Herburger (Harris, VandeVelde), 43. Cijan (Baltram, Jakubitzka), rozhodující nájezd VandeVelde.

VILLACH – ORLI ZNOJMO 4:6 (1:0, 1:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 15. Schlacher (Fraser), 24. Brunner, 42. Sharp (Pollastrone, Fraser), 54. Alderson (Sharp) – 31. Kalus (McPherson, Lattner), 38. Oščádal (Kujawinski, Vainonen), 39. Matuš (Stehlík, Stretch), 43. Kujawinski (McPherson, Lattner), 53. Mrázek (Kalus), 60. Novák (Lattner).

Tabulka:

1. Vienna 37 20 5 4 8 125:100 74
2. Klagenfurt 37 20 4 3 10 125:81 71
3. Graz 37 19 6 2 10 142:99 71
4. Salcburk 36 17 3 5 11 141:105 62
5. Bolzano 37 17 2 6 12 102:90 61
6. Linec 37 16 2 5 14 115:112 57
7. Fehervar AV19 37 14 5 4 14 131:134 56
8. Dornbirn 37 16 2 3 16 112:111 55
9. Znojmo 37 16 1 3 17 136:140 53
10. Innsbruck 37 11 8 3 15 130:139 52
11. Villach  37 7 4 1 25 93:131 30
12. Medveščak Záhřeb  36 6 0 3 27 71:181 21

SM-Liiga (Finsko)

IFK HELSINKY – HÄMEENLINNA 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 26. Santala (Lyytinen), 54. Santala (Salminen, Kangasniemi) – 21. Turunen (Paajanen, Tuulola), 47. Turunen (Cornet, Lindgren), 55. Ruokonen (Krivošík).

ILVES TAMPERE – ÄSSÄT PORI 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Ruotsalainen (Flood, Suomi) – 47. Makkonen (Karki, Marttinen), 57. Sammalisto (Tiivola, Peltomaki).

JYP JYVÄSKYLÄ – JUKURIT 3:2 po prodloužení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Immonen (Tuppurainen), 22. Vainio (Rooba), 62. Nattinen (Kalteva, Louhivaara) – 38. Kalliola (Koponen, Hotakainen), 55. Partanen (Vahatalo, Kokkonen).

PELICANS LAHTI – KALPA KUOPIO 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 32. Saarinen, 49. Saarinen (H. Zohorna, Mustonen), 51. Kivela (Lahtinen) – 52. Ruuttu (Texier, Seppala), 60. Leskinen (Texier, Nuutinen).

VÄÄSÄN SPORT – KÄRPÄT OULU 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Vauhkonen (Kalapudas, Nevalainen), 26. Kalapudas (Vauhkonen, Paukku) – 21. Leskinen (Kukkonen, Krištof).

TPS TURKU – TAPPARA TAMPERE 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Palve (Filppula, Heikkinen), 43. Nieminen (Vayrynen) – 14. Luoto, 18. Kuusela (Rantakari, Jasu), 34. Rauhala (Moilanen, Blood), 49. Luoto (Elorinne).

Tabulka:

1. Kärpät 39 24 6 1 8 128:60 85
2. TPS Turku 39 20 3 5 11 106:93 71
3. Tappara 39 19 3 5 12 111:101 68
4. Pelicans 39 18 2 6 13 111:93 64
5. Lukko 39 17 3 5 14 110:110 62
6. Hämeenlinna 39 15 6 4 14 106:94 61
7. Sport 39 11 10 6 12 127:130 59
8. IFK Helsinki 38 14 4 7 13 112:111 57
9. SaiPa 38 14 5 4 15 95:103 56
10. Ilves 38 14 4 5 15 109:111 55
11. JYP 38 10 7 6 15 94:96 50
12. KalPa 37 12 4 4 17 90:113 48
13. Jukurit 39 11 4 7 17 96:111 48
14. KooKoo 39 12 4 2 21 99:129 46
15. Ässät 38 8 5 3 22 72:111 37

DEL (Německo)

ISERLOHN – AUGSBURG 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 36. Todd (Yeo, Bergmann), 42. Caporusso (Trupp, Dmitrijev) – 26. Tolzer (Payerl, Stieler), 50. Trevelyan (LeBlanc, Payerl), 56. Trevelyan (Haase, Lamb), 60. McNeill (Payerl).

KREFELD – MNICHOV 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Bettauer (Hanson), 43. Costello (Lefebvre, Berglund) – 17. Bodnarčuk (Hager), 19. Joslin (Voakes), 22. Kastner (Voakes, Shugg), 33. Mayenschein (Mauer, Eder), 59. Mauer (Kastner, Aulie).

SCHWENNINGER – INGOLSTADT 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Rech (Danner, McRae), 25. Rech (Danner, McRae), 28. Ri. Bukarts (Hult), 50. Giliati (Boháč, Hofflin), 54. Rech (Hult) – 37. Elsner (Sullivan).

STRAUBING – BREMERHAVEN 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Loibl – 43. Zengerle (Moore, Hooton), 57. Urbas (Jensen, Hooton).

WOLFSBURG – NORIMBERK 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Buck (Weber, Bassen), 20. Brown (Lalonde, Buck), 34. Pfoederl (Dupuis, Segal), 39. Pfoederl (Weiss, Reimer), 49. Acton (Buck, Bast).

Tabulka:

1. Mannheim 38 25 2 5 6 136:85 84
2. Mnichov 38 20 5 5 8 119:87 75
3. Düsseldorf 36 17 5 8 6 115:87 69
4. Augsburg 39 20 1 4 14 117:105 66
5. Kolín n. R. 38 19 2 4 13 101:93 65
6. Bremerhaven 38 17 5 2 14 123:111 63
7. Ingolstadt 38 15 7 1 15 113:111 60
8. Straubing 38 16 4 3 15 106:104 59
9. Eisbären Berlín 38 13 6 2 17 102:112 53
10. Krefeld 38 10 9 3 16 110:123 51
11. Norimberk 36 12 1 3 20 112:109 41
12. Schwenninger 38 8 5 2 23 80:124 36
13. Iserlohn 37 9 2 4 22 112:137 35
14. Wolfsburg 38 8 1 9 20 85:143 35

NLA (Švýcarsko)

DAVOS – BERN 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Bieber (Scherwey).

LANGNAU – BIEL 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Elo, 27. Berger (DiDomenico), 30. Gustafsson (Pesonen), 31. Neukom.

LUGANO – CURYCH 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Loeffel (Klasen) – 38. Sutter (Geering), 44. Baltisberger, 59. Bodenmann (Suter).

SERVETTE – RAPPERSWIL 3:2 po prodloužení (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Wick (Winnik), 53. Wingels (Tommernes, Richard), 63. Wingels (Richard, Tommernes) – 29. Kristo (Hachler), 55. Wellman (Knelsen).

ZUG – LAUSANNE 4:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Senteler, 44. Diaz (Roe, Suri), 46. Roe (Everberg), 52. Suri (Diaz) – 31. Emmerton (Zangger, Lindbohm), 37. Bertschy (TS).

Tabulka:

1. Bern 31 20 2 1 8 87:51 65
2. Zug 31 20 1 2 8 101:66 64
3. Biel 32 16 1 3 12 99:89 53
4. Lausanne 34 17 0 2 15 97:85 53
5. Ambri-Piotta 31 14 3 4 10 89:90 52
6. Curych 32 14 4 2 12 82:81 52
7. Langnau 31 15 2 2 12 86:72 51
8. Servette 33 15 3 0 15 89:99 51
9. Fribourg 31 14 2 1 14 82:80 47
10. Lugano 32 13 1 2 16 99:94 43
11. Davos 32 7 2 0 23 70:115 25
12. Rapperswil 32 4 1 3 24 46:105 17

Metal Ligaen (Dánsko)

Rodovre – Sonderjyske 2:3 po nájezdech

Herning – Odense 7:2 (za domácí Dalecký 2+0)

Rungsted – Frederikshavn 2:4

Herlev – Aalborg 2:3

Tabulka:

1. Rungsted 31 19 4 0 8 118:78 65
2. Sonderjyske 31 15 6 4 6 96:65 61
3. Aalborg 30 15 4 2 9 104:75 55
4. Frederikshavn 30 13 4 3 10 88:77 50
5. Esbjerg 30 12 3 5 10 91:93 47
6. Herning 31 11 5 3 12 93:86 46
7. Rodovre 31 9 1 10 11 80:104 39
8. Herlev 30 9 2 1 18 91:105 32
9. Odense 30 4 1 2 23 55:133 16
10. Hvidovre 0 0 0 0 0 0:0 0

Championship (Kazachstán)

HC Astana – Gorňak Rudnyj 3:6

Pavlodar – Kulager 3:1

Tabulka:

1. Kokshetau 40 26 4 3 7 137:71 89
2. Pavlodar 41 25 6 1 9 123:74 88
3. Kazzinc-Torpedo 2 40 24 3 3 10 110:80 81
4. Nomad Astana 40 24 2 3 11 126:69 79
5. Beibarys Atyrau 38 21 2 2 13 98:76 69
6. Kulager 41 16 2 5 18 113:112 57
7. Almaty 38 16 3 3 16 95:81 57
8. Temirtau 40 13 2 3 22 96:118 46
9. Gornyak Rudny 41 7 3 3 28 72:127 30
10. HC Astana 41 1 0 1 39 53:215 4

Ekstraklasa (Polsko)

Bytom – Tychy 1:15 (za hosty Kolarz 1+1, Sýkora 0+3 a Novajovský 1+1)

Osvětim – Podhale 3:4 (za domácí Daneček 0+1, Jáchym 0+1)

Gdaňsk – Zaglebie 3:2 (za domácí Polodna 1+0 a Vítek 0+1 a za hosty T. Káňa 1+0 a Turon 0+1)

Tabulka:

1. Katowice  35 28 2 0 5 179:64 88
2. Tychy  36 26 3 4 3 179:78 88
3. MMKS Podhale  35 23 3 1 8 136:74 76
4. Jastrzebie 35 20 2 4 9 102:61 68
5. Krakow 36 19 1 6 10 132:81 65
6. Torun 35 15 3 3 14 114:99 54
7. Unia Oswiecim 35 12 5 2 16 120:107 48
8. Gdaňsk 36 13 0 5 18 90:104 44
9. Zaglebie 35 8 5 1 21 86:126 35
10. Opole 35 5 4 3 23 83:173 26
11. Bytom 35 3 3 0 29 76:207 15
12. PZHL Katowice U23 22 2 0 2 18 39:162 8

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz