Ani Kometa, ani jiný extraligista. Skokan zůstává na Slovensku

Foto: Facebook HK Poprad

Mluvilo se o jeho možném návratu do Tipsport extraligy (a to zejména v souvislosti s příchodem do Komety), slovenský útočník Dávid Skokan ovšem zůstane v Popradu.

Fanshop národního týmu

„Měl jsem hodně nabídek, i ze zahraničních lig," přiznal Skokan v rozhovoru pro klubové stránky Popradu, s nímž se dohodl na dvouleté smlouvě s opcí.

Skokan byl pátým nejproduktivnějším hokejistou uplynulé sezony Tipos ligy. V součtu s vyřazovací částí získal v 64 zápasech fantastických 67 bodů (27+40). S +29 body byl navíc nejlepším útočníkem v ligové statistice +/-.

A aby toho nebylo málo, získal cenu pro nejužitečnějšího hráče play off.

Zkrátka... Společně s Marcelem Haščákem a Patrikem Svitanou vytvořili nejúdernější formaci v lize. Spekulovalo se proto, že by Skokan mohl následovat Haščákovy kroky do Komety.

„Jedním z hlavních důvodů byla moje rodina. Doma je doma."

Nestane se tak.

„Jedním z hlavních důvodů byla moje rodina. Doma je doma," vysvětluje Skokan prodloužení smlouvy na Slovensku. „Od Popradu jsem navíc dostal skvělou nabídku, za kterou jsem vděčný."

Dvaatřicetiletý forvard hrál v Česku – s přestávkami – v letech 2012 až 2019. Vystřídal Slavii, Hradec Králové, Chomutov a Pardubice. S Pražany získal bronzovou medaili. Na mezinárodní scéně reprezentoval Slovensko na dvou světových šampionátech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz