Zavinil gól, pak oslnil skvělou akcí. Dostal jsem vynadáno, hlásí Trončinský

Foto: hcdynamo.cz

20. března 2017, 15:01

Marek Votke

Dynamo v pátém kole play out na svém ledě přivítalo Ševce ze Zlína, kteří do Pardubic přivezli brankáře ročníku 1999 Daniela Šimonů. Mladý gólman podal velmi slušný výkon, připsal si jednatřicet zákroků, ale ani to nepomohlo jeho týmu k vítězství. Východočeši nakonec zápas urvali v prodloužení a připsali si tak druhou domácí výhru v řadě.

Fanshop

Utkání mělo poměrně vlažný začátek. První vážnější šance přišly na řadu až v patnácté minutě, kdy nejprve Daniel Šimonů na poslední chvíli vystrčil beton proti Bártově střele od mantinelu a o dvacet vteřin později David Ostřížek parádně poslal před branku kotouč pro Jiřího Goiše, jenž zakončil do poloodkryté branky, čímž otevřel gólový účet zápasu.

Druhá třetina přinesla výrazně vyšší tempo a šancí na obou stranách nebylo zrovna málo. V první polovině druhé dvacetiminutovky před zlínským brankářem pohořeli Petr Hubáček se jmenovcem Chaloupkou, na druhé straně zase litoval Antonín Honejsek nevyužité šance při vlastním oslabení.

Ujala se až nenápadná střela Davida Tomáška z poloviny zápasu. Mladý útočník přijal kotouč, od mantinelu si vybruslil do mezikruží a přízemní střelou zápěstím překvapil Daniela Šimonů. Záhy mohl Zlín poslat znovu do vedení David Ostřížek, ale jeho střela z ostrého úhlu orazítkovala pouze tyč Růžičkovy klece. Domácí brankář se činil hned při další šanci Zlína, když pár vteřin na to zlikvidoval Ondráčkovu střelu z první.

Čas ve druhé třetině plynul a v Pardubicích se schylovalo ke klasice. Na kostce zbývaly tři desetiny vteřiny do konce prostřední části, když Honejskovu přihrávku před branku v mezikruží zbrzdil Lukáš Nahodil a než stihl zareagovat, byl u kotouče nikým nehlídaný Matouš Kratochvíl, který překvapil Martina Růžičku. Zlínského útočníka si nepohlídal Marek Trončinský.

„Už jsem zavinil tři takové góly v závěru. Asi pomůže jen to, že jakmile se bude příště blížit konec druhé třetiny, jdu z ledu a už tam nepůjdu,“ snažil se po zápase celou situaci s úsměvem zlehčit hlavní viník. „Dostal jsem pořádně vynadáno, ale kluci nakonec rychle dokázali vyrovnat,“ zvážní Trončinský.

Syn se mě bál, vzpomíná Čáslava. Stihne pomoci Dynamu v baráži? »

Naštěstí pro něj hned ve druhé minutě poslední třetiny proklouznout mezi zlínskými obránci Ján Sýkora a podruhé vyrovnal stav zápasu. „Ve třetí třetině jsme do toho šlápli, začal se hrát opravdu extraligový hokej plný nasazení a podle mě jsme klidně mohli vyhrát 5:2,“ ohlíží se za utkáním obránce s číslem patnáct.

Žádné takové gólové hody se ale nekonaly. K vidění sice bylo několik šancí na obou stranách, zápas ovšem došel až do prodloužení. V něm měl po většinu času díky zbytečnému Trončinského faulu navrch hostující Zlín. Dva body Pardubicím v oslabení zachránil Petr Hubáček, jenž zastavil kotouč na cestě k Ondráčkovi před prázdnou bránu.

„Tohle se mi nesmí stávat. Dostal jsem chvíli před tím loket, byl jsem podrážděný a zahákoval jsem soupeře víc než bych měl. Nedokážu si představit, že by taková situace nastala v prodloužení nějakého extra důležitého, to bych si asi zalezl pod lavičku,“ kaje se Trončinský. „Trnul jsem samozřejmě i teď, ale všichni víme, jak to je, takže to nebylo takové,“ nezastírá.

Energie rozstřílela Moru, Dynamo přemohlo Zlín »

V dalších chvílích se potom Trončinský stal pro domácí publikum hrdinou. Ihned po výjezdu z trestné lavice zatáhl kotouč za zlínskou branku a poslal přesnou přihrávku Tomáši Rolinkovi, který rozhodl o osudu celého zápasu. „V první chvíli jsem chtěl střílet, ale neměl jsem dobrou pozici, tak jsem si kotouč podržel. Tomáš si potom krásně najel a bylo rozhodnuto,“ chválil Rolinka Marek Trončinský.

Dynamu v zápase chyběly opory Petr SýkoraNicholasem Schausem, což bylo znát hlavně při přesilových hrách, které domácím příliš nesedly. I k tomu měl Marek Trončinský s velkou nadsázkou jasné vysvětlení. „Hrajeme to teď takhle schválně, aby nás nemohli přečíst soupeři z první ligy, kteří s námi půjdou do baráže,“ nehne ani brvou. „Petr s Nickem doléčují drobná zranění, rozhodli jsme se je pošetřit na baráž, do které půjdeme doufám kompletní,“ objasňuje situaci sportovní manažer a asistent trenéra domácích Pavel Marek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz