Konečně výhra za tři body. Jsem šťastný i za hráče, odfrkl si Holaň

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

13. března 2017, 14:38

Marek Votke

Konečně! Tímto slovem by se dalo dokonale charakterizovat nedělní vítězství Dynama Pardubice nad pozdějším účastníkem baráže Karlovými Vary 5:3 po základní hrací době. „Jsem moc šťastný, že mohu konečně hovořit za vítězné mužstvo, i když v šesté minutě by si na nás rozhodně nikdo nevsadil,“ pravil s výraznou úlevou na tiskové konferenci šéf domácí střídačky Miloš Holaň.

Fanshop

A měl pravdu. V čase 5:22 totiž Karlovy Vary zvyšovaly už na 2:0 ze svého pohledu díky dvěma hrubým chybám domácí obrany. Nejprve ve třetí minutě špatně rozehrál před vlastní brankou obránce Chaloupka, čímž daroval Antonínu Duškovi první gól a zmíněný druhý zásah přidal po vypuštěném souboji za brankou od domácího hráče Petr Stloukal.

„Cítili jsme se potom hrozně, vlastně jako celou letošní sezonu. Ale o to je ta výhra cennější, že nás to nesložilo a naopak jsme dokázali zápas otočit,“ říkal spokojeně Tomáš Kaut. Obrat nastartoval v osmé minutě během dvojnásobné přesilovky nechytatelným příklepem Petr Sýkora a na jeho úspěch navázal zhruba v polovině zápasu jmenovec Ján, čímž vyrovnal stav utkání.

Obrat potom dokonal za dalších pět minut právě Tomáš Kaut, když jej povedenou přihrávkou našel Josef Zajíc a starší z bratrů Kautových z mezikruží střelu mezi dvěma bránícími hráči umístil přesně. „Pepa Zajíc mě dobře našel, já viděl, že mám kolem sebe docela dost místa, tak jsem to prostě zkusil a padlo to tam,“ ulevil si.

"Po gólu na 0:2 jsme se cítili hrozně, vlastně jako celou letošní sezonu."

Už to vypadalo, že za tohoto stavu se půjde po druhé siréně do kabin, ale v Pardubicích v letošní sezoně nic není tak, jak se na první pohled může zdát. Půl minuty před koncem si totiž hodně smolný gól dal útočník Matěj Beran, když se snažil odehrát kotouč do bezpečí, ale místo toho jej bekhendem po zemi poslal přesně k tyči domácí svatyně. Hübl byl tou dobou úplně mimo hru.

„Paradoxně o to víc jsme se těšili na třetí třetinu, obzvlášť v situaci, v jaké se nacházíme. Bylo to 3:3 a my byli pořád rádi, že jsme se dokázali vrátit do zápasu po tom nepovedeném začátku. Jednoznačně jsme šli na led s tím, že chceme vyhrát,“ vypálil ze sebe.

A skutečně se to domácím povedlo! V šesté minutě posledního dějství puk po úniku dvou na jednoho z první napálil mladík Filip Zadina a poslal domácí znovu do vedení. „Výrazně jsme před zápasem omladili sestavu a jsem rád, že se to podařilo, kluci zahráli dobře, jsem za ně šťastný,“ usmíval se Holaň.

Zadina se prosadil podruhé v dospělém hokeji po parádním pasu do druhé vlny od domácího hrdiny zápasu Tomáše Kauta. „Věděl jsem, že jdeme dva, chvíli jsem si počkal, až se otevře prostor mezi nohy obránce a Filip to parádně trefil. Je to střelec, tyhle situace zvládá skvěle,“ nešetřil Kaut chválou na adresu teprve sedmnáctiletého útočníka.

Klid potom Dynamu dodal sedm a půl minuty před koncem Lukáš Nahodil, jenž se trefil po dalším parádním příklepu z první, a Pardubice po dlouhých čtyřech měsících konečně dokráčely k tolik kýžené domácí výhře za tři body. „Výhra je rozhodně to jediné, co si ze zápasu můžeme odnést, vždyť jsme doma nevyhráli za tři body šíleně dlouho,“ lovil v paměti poslední domácí plnohodnotný úspěch. Stalo se tak 25. listopadu proti Vítkovicím.

Na všechny účastníky dávno rozhodnutého play out ještě čekají tři utkání, Východočeši mají pro ně jasně daný cíl: „Chceme všechno vyhrát!“ vyhrkl Tomáš Kaut. „Proher už bylo hodně a lepší náladu na hokejky dostaneme právě výhrami, takže není co řešit,“ doplnil závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz