Vítkovice se trápí, nedaly ani gól. Katastrofa, soptí Olesz. Zlobí se na sebe

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

7. října 2017, 16:46

Jan Šimek

Snažili se, dřeli, ale nic z toho. Hokejisté Vítkovic nepřevedli proti Plzni špatný výkon, jenže selhali v koncovce. Přitom to zkoušeli ze všech pozic, ale Alexandra Hyláka v brance indiánů nepřekonali ani jednou a prohráli potřetí v řadě. „Katastrofa. Je velice těžké to akceptovat. Co na to říct? Hodně to mrzí a štve,“ soptí ostravský kapitán Rostislav Olesz.

Fanshop

Po žádné z 29 střel neskončil puk v síti plzeňské branky. „Bez gólů nemůžeme vyhrát a příležitostí, kolik jsme měli... Sám jsem měl vyloženou šanci. Není to o neplnění věcí, ale o neproměňování šancí. Rozhodly přesilovky, kde se musíme víc prosazovat my hráči, kteří jsme na ně určení. My z nich nedáváme góly a tohle byl typický zápas, kde přesilovky rozhodly. Na konci pak máme nulu a mě to hrozně štve,“ rozčiluje se Olesz.

Vítkovičtí měli k dispozici osm početních výhod, proměnit ale nedokázali ani jednu. „Bylo hodně přesilovek na obou stranách. Oni se prosadili, my ne. Šance jsme měli, ale nedali jsme je,“ krčí rameny ostravský vůdce.

Olesz: Rozhodly přesilové hry. Musíme se v nich prosazovat

Nikdo z celé Tipsport extraligy nesehrál víc přesilovek. Vítkovice jich měly 57 a skórovaly v nich pouze šestkrát. Střelecká potence je vysoká, vázne ovšem úspěšnost v zakončení, která vykazuje chabou hodnotu 6,74 procent. „Těžko říct. Asi je v to nemohoucnosti střelců. Člověk může trénovat co chce, ale pak přijde zápas a nespadne to tam. Nezbývá než na tom pracovat dál,“ nabádá zkušený útočník.

Přitom vstup do zápasu neměli Ostravané špatný. První desetiminutovka vypadala slibně. „Úvod jsme měli dobrý. Vytvořili jsme si šance, měli přesilovku. V ní jsme měli dát gól. Pak jsme měli výbornou situaci dva na jednoho s Romanem Szturcem, ale netrefím odkrytou bránu, když se gólman přesouvá. Hodně mě to mrzí. Jsem na sebe dost naštvaný,“ přiznává jednatřicetiletý borec.

Sestřih utkání 10. kola TELH: HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Škoda Plzeň

Premiéra v červených dresech Vítkovicím nevyšla, třetí sada dresů byla pokřtěna porážkou. „Nehráli jsme v nich poprvé a nehrajeme v nich naposledy. Hodně se toho říká. Je spousta pověr, které se říkají. Nesmíte couvat autobusem, když jedete na stadion a podobně. Rozdíl byl ale jinde,“ ví Olesz.

„V proměňování šancí, kdy jsme z vyložených příležitostí nedali žádný gól,“ vystihuje. Plzeň se držela i díky výbornému výkonu zaskakujícího brankáře Alexandra Hyláka, který šel do extraligového zápasu po takřka osmi měsících, přesto vychytal nulu. Působil klidně a ostravské hráče nepouštěl k nebezpečným dorážkám, jak je vidět ze střelecké mapy.

Ostravané potřetí v řadě neurvali ani bod a po skvělém startu svůj rozjetý stroj zbrzdili. „Katastrofa. Je velice těžké to akceptovat. Co na říct? Hodně to mrzí a štve. Výkon byl dobrý, ale holt nedáme góly,“ dodává Rostislav Olesz.

To potřebují Vítkovice rychle změnit, nebo bude zle.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz