První start v sezoně a hned nula. Spočítají mi to, směje se hrdina Hylák

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

6. října 2017, 20:44

Jan Šimek

V uplynulé sezoně odchytal v extralize pouhých šest zápasů s hrozivým průměrem 5,17 obdržených branek na zápas. Nyní trpělivě čekal na svou šanci, která přišla v Ostravě. A plzeňský gólman Alexandr Hylák ji zvládl skvěle. Ve svém premiérovém utkání nového ročníku totiž zlikvidoval všech 29 střel vítkovických hokejistů a udržel čisté konto! „Jsem rád, že mě to potrefovalo. Hlavně mám ale radost ze tří bodů, protože odsud jsou zlaté,“ hlásí.

Fanshop

Do branky se dostal díky absenci Miroslava Svobody, který odchytal všechny předchozí zápasy. Aktuálně ovšem léčí drobné poranění. „Míra se necítil úplně fit. Od trenéra brankářů jsem se ve středu dozvěděl, že budu chytat. Měl jsem dostatek času se na to připravit,“ prozrazuje Alexandr Hylák.

Na ledě i navzdory chybějící zápasové praxi působil jistým dojmem. Dokázal vytěsnit nervozitu? „Přiznám se, že to nebylo tak hrozné. Chytat po dlouhé době není úplně ideální stav, to vám řekne každý gólman. Taková je ale prostě naše pozice. V týmech jsme většinou dva, tři a chytá jeden. Míra (Svoboda – pozn. red.) zatím chytal naprosto skvěle, takže nebyl důvod cokoliv měnit. Jsem ale rád, že jsem se do brány dostal,“ přiznává indiánský hrdina.

Zápas rozhodly přesilovky, ví Rostislav Olesz

„Bylo to samozřejmě nepříjemné, protože jsem byl dlouho mimo zápasový rytmus, ale jsem rád, že mě to potrefovalo. Hlavně mám radost ze tří bodů, protože odsud jsou zlaté,“ dodává jedním dechem.

Hylák musel zneškodnit 29 střel vítkovických nájezdníků. Jaký zákrok večera byl ten top? „Paradoxně úplně ten první. Bylo to nahození od modré čáry, pro puk jsem si šel lapačkou a půl metrů přede mnou to hráč tečoval. Naštěstí přímo do břicha. Kdybych dostal gól, je to ten nejhorší možný start. Nebyl to sice tak viditelný zákrok, ale tenhle bych vypíchl,“ popisuje.

„Je to zkušený gólman. Jde vidět, že je to profesionál a umí se připravit. Patří mu velký dík, protože měl těžké zákroky a podržel nás. Ví, jaká je jeho role, čeká na tyto situace. jsem rád, že to potvrdil.“

První zápas v nové sezoně a hned nula? Lepší start si zkušený borec nemohl přát. „Samozřejmě. Je to pěkné, ale důležitější jsou tři body,“ hlásí skromně.

Na povedené premiéry má přitom patent. „Na tohle jsem fakt možná přeborník. První start v áčku jsem měl nulu v Pardubicích nulu. Při prvním startu v první lize jsem měl nulu i v Hradci a stejně tak ve druhé lize v Kolíně. Teď to ale nebyl první start. Loni jsem pár zápasů odchytal takže to neberu. Je to haluz, ale potěší to,“ směje se Hylák.

Sazebník v plzeňské kabině je jistě neúprosný, kolik bude třiatřicetiletého borce povedený večer stát? „Uvidíme. Určitě mi to spočítají,“ uzavírá v dobrém rozmaru.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz