Návrat do historie. Vítkovice proti Plzni nastoupí v červených dresech

Foto: hc-vitkovice.cz

5. října 2017, 16:21

Adam Bagar

Dosud v letošní sezoně nastupovali doma jen v tmavě modré, ale to se teď změní. V pátečním duelu proti Plzni obléknou vítkovičtí hokejisté poprvé druhou sadu domácích dresů. Červenou, která tak ožije po dlouhých 21 letech!

Fanshop

Červenou sadu dresů oblékaly Vítkovice naposledy v extraligové sezoně 1995-96, od té doby už hrají jen v bílé a modré verzi. Výjimkou byly jen dva retro zápasy. V roce 2001 nastoupily proti Brnu v replikách červených mistrovských dresů z roku 1981, letos v lednu se proti Plzni představily v napodobeninách červených svetrů z prvního ligového utkání v roce 1937.

Červená sada dresů se do Vítkovic vrací po 21 letech

Teď se po 21 letech k červené barvě vrací. „Nejde o žádné retro dresy, ale klasickou sadu pro domácí zápasy,“ zdůrazňuje hlavní trenér Jakub Petr, který k novince sáhl také z praktických důvodů. „V extralize je spousta mančaftů v modrobílé kombinaci a dresy pak někdy splývají. Třeba když se hráči sehnou při buly. I proto jsme se rozhodli zareagovat,“ prozrazuje.

Zároveň je v tom rovněž kus nostalgie. „V mistrovské sezoně měly Vítkovice červené dresy,“ připomíná vítkovický generální manažer sezonu 1980-81, kdy se Ostravané radovali ze svého posledního titulu. Červené byly i první podoby vítkovických dresů v roce 1937, stejně taky ty, ve kterých ostravský klub slavil premiérový mistrovský titul. Přeborníkem republiky se stal v roce 1952.

„Věřím, že pro fanoušky i hráče to může být zpestření a že dresy budou mít úspěch.“

Červená zkrátka dřív k Vítkovicím neodmyslitelně patřila. „Věřím, že pro fanoušky i hráče to může být zpestření a že dresy budou mít úspěch,“ hlásí Petr. Poprvé v červeném nastoupí jeho tým už v pátek od 17:30 proti ofenzivně našlapané Plzni. Druhou sadu domácích dresů využijí vítkovičtí hokejisté rovněž ve střetnutích s Kometou Brno, Libercem a Chomutovem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz