VIDEO: Svoboda v Plzni dirigoval střelecký koncert, Hollweg hudební

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

O středečním podvečeru plzeňská Home Monitoring Aréna viděla hned dva koncerty. Nejprve místní indiáni vyprovodili tužby vítkovických hokejistů po třech bodech devíti přesnými zásahy a potom své kytarově-pěvecké vystoupení vyšvihl domácí borec Ryan Hollweg. Sečteno, podtrženo – Plzeň zvítězila nad Vítkovicemi vysoko 9:3.

Fanshop

Při pohledu do zápisu o utkání se lehce dá říct, že po osmi minutách už bylo po zápase. Indiáni vedli o čtyři góly a hosté jen smutnili po neuznané trefě pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Tím se ale modrobílá mašina nezastavila. Do pauzy přidala další dvě trefy a soupeři povolila jen jediný. „Dali jsme poměrně rychlé góly, které nám pomohly na psychiku. Vítkovice bojují o desítku, takže to pro ně byla hodně složitá situace, když po první třetině prohrávaly o pět gólů. My jsme za takový výsledek moc rádi, protože před pauzou jsme tak produktivní nebyli,“ kvitoval krátce po utkání nejlepší hráč domácích barev Tomáš Svoboda.

Být v náskoku 6:1 po dvaceti minutách, to by snad bral každý. Přesto v některých divácích hlodaly vzpomínky na loňskou sezonu, kdy indiáni nadějné vedení ne pokaždé udrželi. Jmenujme za všechny domácí duel s Litvínovem, v němž Škoda vedla 5:1, ale nakonec se šlo do prodloužení. Vítkovice bojovaly o každý kotouč a chvílemi Machovskému opravdu zle zatápěly. Druhou třetinu proto zaslouženě vyhrály 2:1. „Museli jsme mezi sebou o druhé pauze zvýšit hlas, protože obránci se pouštěli do útoku až moc a útočníci se nevraceli, jak měli. Samozřejmě takové vedení k podobným akcím navíc svádí,“ přiznal Svoboda. „Ale ve třetí třetině už to bylo zase lepší,“ těšilo ho.

Ve druhé části mu radost udělala hlavně jiná věc – ke svým dvěma trefám z první třetiny přidal třetí a radoval se ze zkompletovaného hattricku. „První gól připravil Kuba Jeřábek, který nahrál Eriku Hrňovi a ten mi to poslal křížně prakticky před prázdnou branku. Chvilku jsem váhal, protože se puk klepal, ale vyšlo to. Poté v oslabení Miro Preisinger vypíchl kotouč jejich bekovi na modré a jeli jsme dva na jednoho. Měl jsem toho upřímně dost, protože nás Vítkovice dost sevřely, takže jsem byl rozhodnutý, že jestli dostanu přihrávku, napálím to na branku. A třetí trefu krásně připravil Kuba Lev, který mě našel od modré na brankovišti. Opět jsem trochu zaváhal, protože mi do toho sáhl obránce a já si nebyl jistý, jestli to projde. Nakonec to Dolejšovi prošlo mezi rukou a betonem. Trochu šťastná trefa,“ shrnul své tři momenty.

Po šedesáti minutách se skóre zastavilo na 9:3. Celkem dvanáct branek viděly čtyři tisícovky diváků, které dorazily. Devět vstřelených gólů je jako léčivý balzám na produktivní bolístky indiánů, které je sužovaly ještě před reprezentační přestávkou. „Někdy pauza prostě takhle zafunguje a pomůže. Potrénovali jsme a dali se fyzicky i psychicky dohromady. Střelbu jsme trénovali, ale tak je to pořád, když vám to tam nepadá, že se snažíte něco změnit. Jsem rád, že jsme to posunuli tímto směrem a snad nám to vydrží,“ doufá Svoboda, který přiznal, že ve výhru začal naplno věřit po ubráněné přesilovce v úvodu poslední dvacetiminutovky.

A tak si Tomáš Svoboda mohl poprvé vychutnat i minikoncert Ryana Hollwega, který plzeňské diváky svými kytarovými a pěveckými vystoupeními při dobré náladě rozmazluje. „Věděl jsem o tom dopředu, protože jsem něco už věděl na klubovém youtube kanálu. Šel jsem se podívat naživo a moc se mi to líbilo. Bylo to super!“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz