To byl hukot! Spartu hnal plný kotel, fanoušci si brali dovolenou

Foto: facebook.com/hcsparta

(GÖTEBORG, od našeho zpravodaje) Takový zahraniční výjezd sparťanští hokejoví fanoušci nepamatují. V hale Frölundaborg zcela zaplnili hostující sektor, a tak někteří seděli o kus dál. Spektrum příznivců bylo široké stejně jako způsoby dopravy do švédského Göteborgu. Domácích příznivců bylo samozřejmě víc, ale sparťané, kterých se na stadionu sešlo odhadem kolem čtyř stovek, byli pořádně slyšet. Největší fanouškovský výjezd do zahraničí jim vyšel skvěle. Jen škoda toho výsledku...

Fanshop

Sparťanský kotel okořenil své fandění oblíbenými překřikovačkami i choreografiemi. Domácí příznivci měli navzdory početní převaze dělat, aby fanoušky pražského celku přeřvali.

„Bylo to něco úžasného, skvělého. Vůbec jsem nečekal, že by naši fanoušci mohli dorazit v takovém množství. Když jsem se v Praze dozvěděl, jaký je o to zájem, pro celý tým to bylo obrovské překvapení. Všichni jsou z toho nadšení. Touto cestou bych jim rád ze srdce poděkovat. Byli slyšet celý zápas. Je paráda, že vážili tak dlouhou cestu, aby nás tady podpořili,“ vysekl fanouškům Sparty poklonu kouč Pražanů Jiří Kalous.

Fanklub organizoval autobusový zájezd a zcela naplnil čtyři autobusy. Klub navíc fanouškům přispěl 26 kartony plechovek piva a 18 litry, aby dlouhá cesta rychleji utíkala.

„Něco jsme dostali. (směje se) Vyráželi jsme v pondělí o půl jedné a ráno jsme přijeli k hale. Nálada byla dobrá, bojovná,“ popisuje atmosféru při cestě jeden ze sparťanských fanoušků se jmenovkou Havran na dresu.

Na Spartu chodí pravidelně, je zarytým příznivcem pražského klubu. „Permanentku mám už asi dvanáct, nebo patnáct let. V zahraničí jsem se Spartou ale teprve podruhé. Zhruba pět let zpátky jsem byl v Drážďanech,“ prozrazuje.

Jak vnímá Ligu mistrů? „Všichni volali po srovnání našeho hokeje s tím evropským a tohle je ideální příležitost porovnat to. Je vidět, že pro někoho soutěž něco znamená, pro jiného ne,“ konstatuje.

Někteří do švédského města u zálivu Kattegat zamířili po vlastní ose. Třeba jako fanynka Zuzana, která s partou přátel jela autem. „Cesta byla docela únavná, ale místy i zábavná. Hlavně na trajektu, který se kvůli vlnám občas pěkně houpal,“ usmívá se.

Na Spartu chodí třetím rokem. „Pocházím z Benešova a do Prahy jsem se přistěhovala za prací. Dělám účetní v jedné menší firmě. Musela jsem si vzít dovolenou, ale to asi většina fanoušků,“ pokračuje. „Dorazili jsme kolem jedenácti, stihli jsme si projít město. Líbilo se nám. Udělali jsme si pár fotek. Až na tu zimu počasí docela vyšlo,“ dodává.

Sparta si hrábla na dno, ale obhájce nepřemohla »

Někteří fanoušci a partneři klubu cestovali do Švédska letadlem společně s hráči, jiní cestovali autobusy vypravovanými fanklubem. Další jeli po vlastní se auty, ale našli se i příznivci, kteří zvolili dopravu letadlem.

„Jsem fanoušek Sparty z Vysočiny. Občas na Spartu jezdíme přes sezonu, na play off ale pomalu každý zápas i ven po celé republice,“ říká fanoušek Petr. „Když je finále, samozřejmě jsme neodolali a vydali se na vlastní pěst,“ směje se.

„Letěli jsme letadlem. Vyrazili jsme o půl šesté z Prahy, přestupovali jsme v Berlíně a tuším, že v deset jsme byli tady,“ vykládá na recepci malého hotelu zhruba dvacet minut pěšky od haly Frölundaborg. „Překvapuje nás, že to dali do malé haly, ale nedá se nic dělat,“ hlásí.

Rvali jsme se, hlásí zklamaný Pech. Vrána nezlomil své prokletí »

Na tažení sparťanských hokejistů letošní sezonou Champions Hockey League je pyšný. „V tomto ročníku Sparta porazila hodně špičkové týmy, což znamená, že extraliga asi bude mít nějakou úroveň,“ myslí si sympatický chlapík.

Myšlenka Liga mistrů se mu líbí. „Není to nesmysl, ale porovnání evropských týmů. Budoucnost je sice těžká, protože pro kluby tato soutěž zatím moc výdělečná asi není. Třeba se to ale časem rozjede,“ věří Petr, který bydlí v městečku Česká Bělá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz