Sparta dřela, ale končí pod vrcholem. Jsem naštvaný, přiznává Kalous

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

(GÖTEBORG, od našeho zpravodaje) Sehráli parádní zápas. S favorizovanou Frölundou dvakrát vedli. Pak museli dotahovat skóre, dokázali vyrovnat a zejména ve třetí části visel čtvrtý gól sparťanů na vlásku. Možností rozhodnout finále měl pražský celek skutečně dost, ale ani jednu šanci nevyužil. V prodloužení pak sparťanskou pohádku ukončil Lasu a byl konec. „Jsou v tom emoce. Dostat se takhle daleko a nakonec skončit druhý. To je vždycky těžké,“ přiznává kouč Sparty Jiří Kalous.

Fanshop

Jeho tým začal skvěle. Hned na startu utkání zmrazil domácí kotel Cingel, pak sice srovnal Wellmann, jenže Vrána trefou v oslabení vrátil Spartě náskok. Domácí srovnali krok po trefě Lundqvista a v polovině utkání strhl vedení na stranu švédského celku Wellman – 3:2.

„Ve druhé třetině jsme se těžce rozjížděli po té první, která nás z hlediska vyloučení stála hodně sil. Nicméně ve třetí části šlo o hodně. Udělali jsme změny v sestavě, stáhli jsme to do tří pětek. Nebylo, na co se šetřit. Bylo to buď a nebo. Vyrovnali jsme, ale bohužel to v prodloužení nevyšlo,“ mrzí Jiřího Kalouse.

Pražané ukázali, že český hokej dokáže držet krok s evropskou konkurencí. Sparta mu dělala výbornou reklamu. Vždyť při své pouti Ligou mistrů vyřadila týmy jako Oulu, HV71, Bern nebo Växjö. „Myslím si, že tuto soutěž jsme zvládli dobře. Opravdu mě těší, že jsme byli schopni hrát vyrovnané partie se špičkovými týmy ze zahraničních lig. Ať už to byli Švédové, Finové nebo Švýcaři. Přešli jsme přes ně až do finále,“ pochvaluje si sparťanský trenér. „Těšila mě i předvedená hra. To znamená způsob, jakým jsme zápasy zvládali. Máme na čem stavět a od čeho se odrazit,“ kouká se dopředu.

Sparta si hrábla na dno. Obhájce ale nesrazila a v CHL končí stříbrná »

Sparťany hnaly dopředu stovky fanoušků, kteří zcela zaplnili svůj sektor. Byli slyšet a po utkání dokonce skandovali „Pro nás jste mistři!" „To bylo něco úžasného, skvělého. Vůbec jsem nečekal, že by naši fanoušci mohli dorazit v takovém množství. Když jsem se v Praze dozvěděl, jaký je o to zájem, pro celý tým to bylo obrovské překvapení. Všichni jsou z toho nadšení. Touto cestou bych jim rád ze srdce poděkovat. Byli slyšet celý zápas. Je paráda, že vážili tak dlouhou cestu, aby nás tady podpořili,“ chválí Kalous.

Sparta v jinak luxusní první třetině absolvovala dlouhé minuty v oslabení. V jednu chvíli se dokonce bránila dvojnásobné početní převaze soupeře. Ve druhé části pak Pražanům scházely síly. „Přiznám se, že fauly jsem přesně neviděl. S odstupem se na to podívám. Je ale pravda, že nás oslabení stála spoustu sil, což bylo vidět ve druhé třetině. Posouzení nechci komentovat ani řešit. Fauly se prostě staly. Když Míra Forman vypadl ze základní sestavy, bylo to hodně citelné. I tak jsme ale odehráli vynikající utkání, ale je tam ten hořký konec,“ přiznává.

„Kromě druhé třetiny, kdy nás domácí tým dostával pod tlak, jsme odehráli dobré utkání. Strašně mě mrzí závěr třetí části, kdy jsme opravdu hodně tlačili. Byli jsme lepší, než Frölunda. Na to se ale nehraje. Musíme to vyjádřit brankově, což se nám nepovedlo. Ještě jedna branka nám chyběla. Bylo rozhodující, že jsme ji nedali,“ pokračuje šéf sparťanské střídačky.

„Bylo to něco úžasného a skvělého. Vůbec jsem nečekal, že by naši fanoušci mohli dorazit v takovém množství. Byli slyšet celý zápas. Je paráda, že vážili tak dlouhou cestu, aby nás tady podpořili.“

Zápas rozhodlo prodloužení tři na tři, kdy Pražané přišli o puk. Domácí trojice unavila Hlinku, Mikuše a Vránu, aby pak Lasu rozpoutal radost Indiánů z Göteborgu. „Bohužel jsme opravdu udělali chybu. Špatně jsme sehráli útočné pásmo a nabídli jsme kotouč soupeři. Dostali se k nám a byla otázka, zda se k puku dostaneme dřív my, nebo ne. Jestli vystřelí a my získáme odražený puk, abychom mohli jít do protiútoku, což se bohužel nepovedlo a branku jsme inkasovali,“ krčí rameny.

Závěrečný ceremoniál se dost natáhl. I kvůli vyhlašování individuálních ocenění. Jak psychicky náročné bylo sledovat radost na druhé straně? „Velmi těžké. Frölunda je výborný tým, poblahopřáli jsme ji k vítězství. Člověk musí umět přijmout i porážky. Pokud se z nich poučí, je to dobře. Já jsem ale strašně naštvaný. Emoce tady prostě jsou. Dostat se takhle daleko a skončit druhý je vždycky těžké,“ povídá Kalous upřímně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz