Rvali jsme se, hlásí zklamaný Pech. Vrána nezlomil své prokletí

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

(GÖTEBORG, od našeho zpravodaje) Když odstoupil z nedělního extraligového duelu proti Chomutovu, mnozí se obávali, zda stihne klíčový duel Ligy mistrů. Elitní útočník Sparty Petr Vrána možná nebyl stoprocentně fit, ale do zápasu jako je finále CHL se jde i přes bolest. Zkušený borec dokonce v oslabení poslal Pražany do vedení, k výhře to však stejně nevedlo. Vrána tak zapsal další finále, ve kterém skončil druhý.„Jsme zklamaní. Od začátku sezony dojdeme takhle daleko. Stojí nás to spoustu sil a práce, a pak prohrajeme v prodloužení,“ štve Vránu.

Fanshop

„Odehráli jsme slušný zápas. Ve třetí třetině jsme je přehráli. Myslím, že měli velký problém s námi hrát. Bohužel jsme neproměnili velké šance a prohráli jsme v prodloužení. Je to smutné prohrát takhle o jeden gól,“ mrzí Petra Vránu.

Sparťané vedli, ale pak soupeři darovali přesilovky, a to byla jistá smrt. „Je škoda, že jsme měli v první třetině tolik vyloučení. Jedno dokonce pětiminutové, takže jsme domácí dostali do tempa. Získali sebevědomí. Bylo vidět, že přesilovky hrají dobře. Kdybychom hráli první třetinu víc v pěti, tak by to všechno vypadalo jinak,“ je si jist útočník Sparty.

Indiáni po úžasné první třetině, která skončila 2:2, ve druhé části jasně dominovali. Vyslali čtyřikrát víc střel na branku, Spartu přestříleli v poměru 16:4. „Druhou třetinu hráli asi lépe, ale potom jsme začali hrát to, co umíme a Frölunda měla obrovské problémy. Byla velká škoda, že jsme neproměnili nějakou šanci navíc. Měli jsme jich opravdu hodně,“ lituje nejproduktivnější hráč extraligy.

Sparta si hrábla na dno, ale obhájce nepřemohla »

Není nic smutnějšího, než na něčem vytrvale pracovat, a pak skončit krůček od vrcholu. „Cesta byla strašně dlouhá. Začínali jsme v letní přípravě a některé tripy do Krakova, Švédska, nebo Švýcarska byly náročné. Ukázali jsme, že hokej hrát umíme. Porazili jsme špičkové týmy na cestě do finále, i nyní jsme odehráli vyrovnané utkání. Rozhodlo prodloužení, kde to bylo padesát na padesát,“ pokračuje.

„Jsme zklamaní. Od začátku sezony dojdeme takhle daleko. Stojí nás to spoustu sil a práce, a pak prohrajeme v prodloužení. To samozřejmě mrzí,“ dodává.

Zápas rozhodlo prodloužení tři na tři, kdy borci Frölundy uvařili trio sparťanů a Lasu rozhodl. „Shodou okolností nám vyšel plán naopak. Řekli jsme si, že se podržíme na kotouči a zkusíme prostřídat, protože naše střídačka byla u jejich pásma. Bohužel to bylo naopak. Je to těžké, na konci zápasu máte 60 minut v nohách. Přišla přihrávka před brankoviště a se štěstím to proměnili. Je to fakt náročné, ale měli jsme to zvládnout lépe,“ nevymlouvá se.

„Už jsem na to nemyslel, ale bohužel. Doufám, že to brzy zlomím.“ 

Prodloužení ve finále Ligy mistrů se mohlo hrát tři na tři klidně dvacet minut. „Nevěděli jsme přesně, jaká jsou pravidla ve finále CHL. Pětiminutovka se dá vydržet, ale 20 minut? To by bylo bláznivé,“ usmívá se Vrána.

Je dobrý nápad, aby finále rozhodovalo tohle prodloužení? „Je to reglement. Osobně jsem toho názoru, že tahle velká utkání by se měla hrát pět na pět do posledního gólu. Ve finále hrát tři na tři mi přijde zvláštní. Je to jako bychom hráli ve finále na nájezdy,“ myslí si šikovný střelec.

Ten zároveň neprolomil své stříbrné prokletí. Finálové bitvy absolvoval s Vítkovicemi, pražským Lvem a teď i se Spartou. Ani jednou ale nestál na straně vítězů. Obrovská smůla. „Už jsem na to nemyslel, ale bohužel. Doufám, že to brzy zlomím,“ dodává Petr Vrána.

Pech: Hořela nám koudel u zadku, tak jsme zabrali

Spartu v Lize mistrů táhl, byl jejím nejproduktivnějším hráčem a do poslední chvíle bojoval o ocenění pro nejužitečnějšího hráče letošního ročníku CHL. Nakonec skončil Lukáš Pech coby poražený finalista a utekla mu také individuální trofej. Hořký konec se vším všudy.

„Jsme zklamaní, protože jsme chtěli vyhrát. Co se týče celé sezony v CHL, Myslím, že nám vyšla parádně. Hráli jsme atraktivní hokej se skvělými soupeři a poprali jsme se s tím na výbornou. Škoda posledního zápasu,“ lituje sparťanský útočník.

Finálová partie byla reklamou na hokej. Skvělá úvodní třetina diváky pořádně namlsala. „První třetina byla vyrovnaná. Měli jsme hodně oslabení a vyloučených hráčů. Dokázali jsme vyrovnat, vedli jsme... Druhá třetina byla z naší strany slabší. Nechali jsme Frolundu na nás zatlačit, měla několik šancí, což vyústilo gólem na 3:2. Když nám hořela koudel u zadku, ve třetí třetině jsme zabrali. Rvali jsme se. Hráli jsme výborně na puku a byli silní v předbrankovém prostoru. Měli jsme tam hráče, z čehož také pramenil náš gól na 3:3,“ povídá.

„Bohužel nám nevyšel závěr, i když jsme měli hodně šancí a možná i navrch. Frölundu jsme zatlačili. Nepustili jsme ji vůbec z pásma. Měli jsme několik příležitostí dát vítězný gól, což se bohužel nestalo. Nakonec šel zápas do prodloužení. To už je taková loterie a bohužel nás tam uvařili,“ štve Pecha.

Sparta dřela, ale končí pod vrcholem. Jsem naštvaný, přiznává Kalous »

Právě on měl jednu ze sparťanských šancí v závěru základní hrací doby. Nechybělo moc a slavila by Sparta. „Byl jsem blízko a jak puk skákal, nedosáhl jsem na něj. Podjel mi hokejku, natáhl jsem se a chtěl jsem ho tam zamést. Lehl mi do toho ale domácí hráč, takže to nešlo. Škoda, byl to kousek. Mohl jsem líp zareagovat, ale nedá se nic dělat,“ konstatuje.

Frölunda tak obhájila loňské prvenství v CHL. Byl to opravdu nejlepší soupeř, proti kterému Pražané v Lize mistrů nastoupili? „Hráli dobře, ale nemyslím si, že byli nějak úplně nejlepší. Nechtěl bych moc srovnávat všechny týmy, se kterými jsme hráli. Samozřejmě byli jedni z nejsilnějších. Myslím si, že jsme měli i jiné kvalitní soupeře, se kterými jsme výborně popasovali,“ hlásí nejproduktivnější sparťan v CHL, jenž nastřádal 13 bodů za šest branek a sedm asistencí.

„Je to škoda, byl by to pro mě asi největší úspěch v klubové soutěži. Přece jen je to konfrontace s mezinárodním hokejem. Došli jsme daleko. Je to velká škoda,“ mrzí ho tvrdá prohra.

Je správné, aby finálovou bitvu rozhodovalo prodloužení tři na tři? „Můžeme polemizovat, jestli měly být penalty, nebo neměly. Prostě je to tak nastavené a každý to ctí. Kdybychom gól dali my, jsme rádi, že to tak je. My ho však dostali. Nedá se s tím nic dělat. Je to velká škoda, ale myslím, že jsme odvedli dobrou práci,“ uzavírá Lukáš Pech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz