Sedm posil? Tým potřeboval nový impuls, hlásí Rulík. Zkouší Mataie

Foto: hcverva.cz

25. července 2017, 16:04

Adam Bagar

Také hokejisté Litvínova už zahájili přípravu na ledě. Trenérům Rulíkovi, Stránskému a Orctovi se v pondělí hlásilo 29 hráčů, včetně navrátilce Petera Jánského, který by mohl znovu po roce oprášit úspěšnou spolupráci s Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem.

Fanshop

„Uvidíme, jak to půjde, ale myslím si, že trenéři určitě v té lajně Péťu Jánského s námi zkusí. A snad to bude fungovat jako předtím,“ doufá na klubovém webu útočník Viktor Hübl, který patří k tahounům litvínovské ofenzivy a na severu Čech načne už patnáctou sezonu.

Na úvodním tréninku chyběli brankář Michael Petrásek, zadák Daniel Sörvik či útočník Josh Nicholls. Oba cizinci se z technických důvodů připojí k týmu s malým zpožděním, zato první jmenovaný si odpočine déle. „Měl těžší výron a dostal sádru,“ sděluje Radim Rulík.

„Jsem rád, že se nám podařilo získat sedm hráčů, protože jsem cítil, že je potřeba do mužstva přivést určitý impuls.“

Litvínovský trenér měl kromě Kanaďana Nichollse k dispozici všechny posily. „Jsem rád, že se nám podařilo získat sedm hráčů, protože jsem cítil, že je potřeba do mužstva přivést určitý impuls,“ přiznává Rulík. Ten navíc zkouší exolomouckého útočníka Jakuba Mataie.

Přišli třeba brankář Pavel Kantor, obránci Stanislav Dietz a Lukáš Doudera či útočník Tomáš Matoušek, návrat ze zámoří hlásí talentovaný mladík Filip Helt. „Všichni kluci zapadli úplně v pohodě, to v Litvínově není problém,“ hlásí osmatřicetiletý kanonýr Viktor Hübl.

Verva se bude muset vypořádat hlavně se ztrátami brankáře Jaroslava Januse, obránců Filipa Pavlíka a Tomáše Pavelky nebo střelce Robina Hanzla, jenž odešel do KHL. Hlavně jej bude asi těžké nahradit. „Poslední roky patřil ke klíčovým hráčům, je to ztráta,“ ví Rulík.

Nahradit by ho měl jeho bratr Martin Hanzl. „Když jsme Martina vloni zařadili do týmu, tak jsme počítali s tím, že Robin jednou odejde. Martin je podobný typ hráče. Postupně ho může nahradit, takže dostane stejně prostoru jako Robin,“ prozrazuje litvínovský lodivod.

Litvínov v přípravě sehraje 13 zápasů, doma vyzve také finské Oulu

Rulík má k dispozici kolem třicítky hráčů a redukovat kádr začne přibližně po čtrnácti dnech, další posily by přijít neměly. „Nikoho nehledáme. Ale pokud by byl k dispozici nějaký dobrý hráč, pak by se o tom dalo uvažovat. Ale tohle je otázka spíš na management,“ říká.

Litvínov čeká pořádná porce třinácti přípravných utkání, hned pětkrát se střetne se soupeři ze zahraničí. Chemici se představí na turnaji v německých Drážďanech, ve švýcarském Sursee a doma vyzvou finské Oulu. Přípravu zahájí severočeským derby s Ústím nad Labem.

Širší kádr HC VERVA Litvínov 2017-18

Brankáři:
Pavel Kantor, Michael Petrásek, Patrik Spěšný.

Obránci:
Marek Baránek, Jakub Březák, Stanislav Dietz, Lukáš Doudera, Martin Franc, Jiří Gula, Martin Kokeš, Karel Kubát, Karel Pilař, Daniel Sörvik, Zbyněk Sklenička.

Útočníci:
Jakub Černý, Jiří Doležal, Jan Dufek, František Gerhát, Martin Hanzl, Ondřej Havlíček, Filip Helt, Miloslav Hořava, Viktor Hübl, Peter Jánský, Ondřej Jurčík, František Lukeš, Jakub Matai (na zkoušce), Tomáš Matoušek, Richard Nejezchleb, Josh Nicholls, Michal Trávníček, Lukáš Válek.

Příchody do HC VERVA Litvínov

Filip Helt (Sarnia)
Pavel Kantor (Prostějov)
Stanislav Dietz (Hradec Králové)
Lukáš Doudera (Třinec)
Peter Jánský (Kladno)
Josh Nicholls (Straubing)
Tomáš Matoušek (Banská Bystrica)
Jakub Matai (Olomouc, na zkoušce)

Odchody z HC VERVA Litvínov

Filip Pavlík (Hradec Králové)
Jaroslav Janus (Slovan Bratislava)
Tomáš Halász (Znojmo)
Rostislav Martynek (Frýdek-Místek)
Tomáš Frolo (Vsetín)
Semjon Babincev (Chabarovsk)
Tomáš Pavelka (Sparta Praha)
Robin Hanzl (Nižněkamsk)
Kristian Reichel (Red Deer)

Program přípravných utkání před TELH

01.08. 17:30 HC VERVA Litvínov – Hokej Ústí nad Labem
08.08. 17:30 HC VERVA Litvínov – HC Energie Karlovy Vary
10.08. 18:00 HC Energie Karlovy Vary – HC VERVA Litvínov
12.08. 19:00 EHC Biel – HC VERVA Litvínov (Lehner Cup)
13.08. 15:00 HC Ambri-Piotta – HC VERVA Litvínov (Lehner Cup, Sursee)
15.08. 17:30 HC VERVA Litvínov – BK Mladá Boleslav
17.08. 17:30 BK Mladá Boleslav – HC VERVA Litvínov
19.08. 15:30 HC VERVA Litvínov – Kärpät Oulu
22.08. 17:30 HC VERVA Litvínov – Piráti Chomutov
24.08. 17:30 Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov
26.08. 16:00 Eisbären Berlín – HC VERVA Litvínov (Turnaj, Drážďany)
27.08. Soupeř neznámý – HC VERVA Litvínov (Turnaj, Drážďany)
31.08. 17:30 HC VERVA Litvínov – Rytíři Kladno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz