Nejdřív Kanaďan, teď Slovák. Litvínov posílí reprezentant Matoušek

Foto: hcverva.cz

28. června 2017, 10:45

Adam Bagar

Extraligový Litvínov hlásí další ofenzivní posilu, po Joshi Nichollsovi přivedli Severočeši dalšího zahraničního útočníka. Z kádru úřadujícího slovenského šampióna z Banské Bystrice získali do svých řad reprezentanta Tomáše Matouška, jenž s Vervou podepsal dvouletou smlouvu s roční opcí. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

Fanshop

Litvínov je v posledních dnech na přestupovém trhu velmi aktivní, což ostatně Robert Kysela naznačoval už na začátku června. Tehdy avizoval, že do klubu láká zahraniční posily. Zatímco situace kolem norského obránce se z rodinných zkomplikovala, příchod kanadského útočníka Joshe Nichollse dotáhli na severu Čech do zdárného konce.

Litvínov posiluje útočné řady, do extraligy míří Kanaďan Nicholls »

Verva navrch jednala o příchodu slovenského reprezentačního forvarda. A také tento přestup jí vyšel. Na spolupráci se dohodla s pětadvacetiletým útočníkem Tomášem Matouškem, který se představil na posledním šampionátu v Kolíně nad Rýnem. „V Litvínově podepsal dvouletý kontrakt s roční opcí,“ prozrazuje klub na oficiálním webu.

Jánský znovu dostane šanci v Litvínově. Verva hledá i další posily »

Matoušek se narodil v Banské Bystrici, za kterou také hrál poslední čtyři ročníky a letos na jaře s ní slavil mistrovský titul. K němu pomohl 21 body v 66 zápasech. Účastník MS hráčů do 18 a 20 let má zkušenosti také s ruskou KHL. V sezoně 2012-13 působil v ukrajinském Doněcku, o rok později nastoupil k 24 duelům ve Slovanu Bratislava.

Přestupy v TELH: Návraty Mertla či Zámorského, ale i řada cizinců »

Tomáš Matoušek je už šestou potvrzenou posilou chemiků před startem nové sezony Tipsport extraligy. Už dřív klub získal do svých řad mladého navrátilce Filipa Helta, brankáře Jestřábů Pavla Kantora či obránce Stanislava Dietze a Lukáše Douderu z Hradce Králové, respektive z Třince. O místo v kádru se navíc rve útočník Peter Jánský.

Příchody do HC VERVA Litvínov:

Filip Helt (Sarnia)
Pavel Kantor (Prostějov)
Stanislav Dietz (Hradec Králové)
Lukáš Doudera (Třinec)
Peter Jánský (Kladno, trénuje s týmem)
Josh Nicholls (Straubing)
Tomáš Matoušek (Banská Bystrica)

Odchody z HC VERVA Litvínov:

Filip Pavlík (Hradec Králové)
Jaroslav Janus (Slovan Bratislava)
Tomáš Halász (Znojmo)
Rostislav Martynek (Frýdek-Místek)
Tomáš Frolo (Vsetín)
Semjon Babincev (Chabarovsk)
Tomáš Pavelka (Sparta Praha)
Robin Hanzl (Nižněkamsk)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz