Jánský i Gula pokračují v Litvínově, Reichel odchází do Red Deeru

Foto: hcverva.cz

11. července 2017, 11:00

Václav Jáchim

Užívají si krátké volno, hokejisté Litvínova odstartují společnou přípravu na novou sezonu v pondělí 24. července. Týkat se bude i dvou hokejistů, kteří za Vervu odmakali stovky zápasů a před dvěma lety jí pomohli k historickému mistrovskému titulu. Jak severočeský klub informoval v tiskové zprávě, v kádru Vervy pokračují obránce Jiří Gula a útočník Peter Jánský, který většinu minulé sezony strávil v Kladně. Loučí se naopak Kristián Reichel (na snímku), mladý útočník míří do kanadského juniorského týmu Red Deer Rebels.

Fanshop

Jiří Gula původně uvažoval o odchodu jinam, nicméně nakonec žluto-černý dres nesvlékne. S Verou se dohodl na novém ročním kontraktu s možností následné roční opce. Dvouletou smlouvu pak uzavřel Peter Jánský, někdejší reprezentační útočník se do týmu Krušnohorců vrací od kladenských Rytířů. V minulém ročníku sehrál Jánský za Vervu pouze jediné extraligové utkání.

Jánský v minulosti úspěšně válel zejména v útočné formaci s Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem. V nejvyšší soutěži sehrál za Vervu všech svých 11 extraligových sezon, na kontě má 435 zápasů a 111 branek. Také Jiří Gula je severočeskému klubu věrný, chystá se s ním na svůj sedmý ročník mezi tuzemskou elitou. Synovec někdejšího úspěšného brankáře Ladislav Guly zatím stihl 351 utkání a 16 gólů.

V Litvínově se naopak loučí Kristián Reichel. Syn legendárního Roberta Reichla a účastník posledního MS dvacetiletých se rozhodl pro odchod do zámořské juniorské Western Hockey League. Reichla koncem června draftovali zástupci týmu Red Deer Rebels (dosud tam úspěšně váleli Michael Špaček s Adamem Musilem) a mladý útočník projevil zájem zkusit štěstí za Atlantikem. Jak litvínovský klub informoval na svém Facebooku, Reichel se po skončení letní přípravy vydá na první zahraniční angažmá, k týmu Red Deeru by se měl připojit v průběhu srpna.

Ostatní hráči Litvínova odstartují společné tréninky v pondělí 24. července, podle Radima Rulíka by se měla zapojit minimálně třicítka hokejistů. "Uvažujeme o tom, že bychom znovu zařadili i juniory, kteří se s námi už připravovali. Konkrétně Jíchu, Bečváře, Březáka, France, Myšáka," uvedl na webu Vervy hlavní kouč Radim Rulík. S týmem půjdou do akce poprvé také norský obránce Daniel Sörvik a kanadská posila Josh Nicholls.

Před startem nejvyšší soutěže čeká litvínovské hráče dvanáct přípravných duelů, ten první 1. srpna doma proti Ústí nad Labem. Svěřenci trenérů Rulíka a Stránského se později představí na turnajích ve Švýcarsku a německých Ddrážďanech, generálkou na vstup do Tipsport extraligy bude 31. srpna domácí střetnutí s Kladnem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz