Osmnáctka třikrát vyzve Rusy, Bruk ukázal i na Dostála nebo Pláška

Foto: Karel Švec, cslh.cz

28. září 2017, 9:44

Václav Jáchim

Na Memoriálu Ivana Hlinky parádně překvapili, hokejisté do 18 let vyválčili senzační finále, ačkoli se jim zdaleka tolik nevěřilo jako předchozímu ročníku. Svěřenci trenérů Bruka, Martince a Studničky brali v Břeclavi stříbro, ovšem teď už je radost z jihu Moravy dávno pryč. Osmnáctka se blíží k dalšímu testu, od 13. do 15. října absolvuje v Příbrami tři utkání s Ruskem. "Budou to kvalitní zápasy a tudíž dobrá příležitost, jak vyzkoušet další hráče," konstatuje David Bruk.

Fanshop

Hlavní kouč hned po velkém břeclavském finále naznačil, že bude nucen rozšířit okruh kandidátů národního týmu. "Teď to přesně plníme. Někteří hráči totiž působí v zámoří, nedosáhneme ani na ty, co máme v Evropě. S Rusy hrajeme v termínu, kdy není oficiální reprezentační přestávka. Ale vůbec to nevadí, otevírá se příležitost pro kluky z domácích klubů," připomíná.

Po Memoriálu Ivana Hlinky odešli do zámořských soutěží Libor Zábranský, Zack Malík a Matěj Blümel. Matěj Pekař nebo Ondřej Pavel hráli za Atlantikem už dřív. Trenéři osmnáctky nyní ponechají stranou také Jakuba Lauka, jenž pravidelně válí extraligu dospělých za Chomutov, ve WSM Lize zase dostávají příležitost Jan Jeník (Benátky nad Jizerou) s Michalem Kvasnicou (Frýdek-Místek). Ve finském Oulu pro změnu působí Zdeněk Sedlák, ve švýcarském Zugu zase Petr Čajka.

Do výběru osmnáctiletých nyní nahlédne řada nových hráčů, budou tvořit víc než polovinu sestavy. "Je to ideální příležitost, s blížícím se termínem mistrovství světa budeme kádr postupně zužovat," plánuje Bruk. Svěřence měl před několika dny krátce k dispozici v Hradci Králové. "Na jednodenní kemp jsme pozvali šest pětek, kluci absolvovali trénink a poté modelový zápas. Nominaci na utkání s Rusy jsme dávali dohromady především s ohledem na výkony jednotlivců v klubových soutěžích."

Brukovi dělá radost, že řada opor jeho týmu pravidelně nastupuje. "Třeba brankář Lukáš Dostál má v Kometě luxusní podmínky, chytá juniorku i WSM Ligu. Pravidelně hrají i další. V klubech je o hráče postaráno výborně," kvituje. Zatímco mnozí účastníci Hlinkova memoriálu na další akci nebudou, jiní dostávají první příležitost. Trenéři jsou kupříkladu rádi, že mohou nasadit Filipa Bernátha. Karlovarský zadák byl zraněný a letní akce musel oželet. Prostor se otevírá i jiným adeptům.

Zápasy s Ruskem se v říjnovém  termínu budou hrát potřetí, v Příbrami se poprvé představil výběr ročníku 1998 pod vedením trenéra Roberta Reichla. Novinkou bude, že místo původních dvou klání se letos uskuteční tři. "Je to určitě kvalitní prověrka. Jelikož máme v nominaci řadu nových hráčů, jsme zvědavi, jakou budou mít kvalitu. A zda proti těžkému soupeři obstojí. Věříme, že ano," dodává David Bruk. Úvodní duel se uskuteční v pátek 13. října, další dva pak proběhnou na příbramském ledě v sobotu a v neděli. Začíná se vždy od 17:30 hodin.

Nominace reprezentační osmnáctky na tři utkání s Ruskem (13. – 15. října 2017, Příbram):

Brankáři:
Lukáš Dostál (Kometa Brno), Daniel Dvořák (Mountfield HK), Kristián Kolář (Plzeň).

Obránci:
Jakub Michálek, Jakub  Adámek (oba Třinec), Vít Seemann, Jakub Kleiner (oba Chomutov), František Klejna, Filip Bernáth (oba K. Vary), Jan Dluhoš (Zlín), Petr Had (Liberec).

Útočníci:
Karel Plášek, Vojtěch Střondala (oba Kometa Brno), Otakar Šik (K. Vary), Dominik Arnošt, Vojtěch Kropáček (oba Sparta Praha), Jan Matiášek, Filip Přikryl (Plzeň), Kryštof Ouřada (Chomutov), Jan Šír, Jan Žemba (oba Liberec), Dominik Sklenář (Mountfield HK), Radek Prošek (K. Vary).

Náhradníci:
Tomáš Vlk, Jan Oliva, Dominik Chára (všichni Pardubice), Dominik Šedivý, Miroslav Kukla (oba Mountfield HK), Michal Matiaško (Vsetín), Adam Gajarský, Matěj Svoboda (oba Kometa Brno), Ondřej Holý, Milan Antoš, Damien Hradil, Jaroslav Brož (Slavia Praha), Radek Procházka (Chomutov), David Lokajíček (Plzeň), David Aubrecht (Liberec).

Realizační tým:

Manažer týmu: Petr Studnička.
Hlavní trenér: David Bruk.
Asistenti: Tomáš Martinec a Petr Studnička.
Trenér brankářů: Jiří Sklenář.
Video trenér: Michal Rejzek.
Lékař: MUDr. Jan Alt.
Hospodář: Jiří Šrámek.
Masér: Václav Vejvoda.

Program utkání v Příbrami:

Pátek 13. října:
17:30 Česko "18" – Rusko "18" 

Sobota 14. října:
17:30 Česko "18" – Rusko "18" 

Neděle 15. října:
17:30 Česko "18" – Rusko "18" 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz