Nemají střelce, přesto myslí na play off. Posunuli jsme se dál, zní z Hané

Foto: Jan Šimek

1. září 2017, 10:27

Jan Šimek

Žádné zemětřesení, ale jen kosmetické úpravy. Olomoučtí hokejisté jdou do nového extraligového ročníku s drobnými změnami. Skromný celek z Hané bude znovu sázet na týmový výkon a rád by se prodral do vyřazovacích bojů, které týmu v uplynulém ročníku těsně unikly. „Loni jsme měli obrovskou smůlu na zranění, navíc nás přibrzdila epidemie. Když bude mančaft zdravý a absencí bude minimum, mohlo by to šlapat,“ věří olomoucký kouč Zdeněk Venera.

Fanshop

„Devět přípravných zápasů splnilo účel. Vedlo se nám v nich zhruba napůl, ale udělali jsme si obrázek o všech hráčích. V kádru došlo k minimálním změnám. Škoda je odchodu Juraje Mikúše, protože byl produktivní. Přišel k nám po dlouhém zranění. Věděli jsme, že pokud je zdravý, je někde jinde,“ přiznává Zdeněk Venera.

Odchody bratří Mikúšů mají vykompenzovat navrátilec Dávid Buc či Roman Vlach, který na Hané v minulém ročníku hostoval ze Zlína. „Chceme dopadnout lépe než v minulé sezoně, od desátého místa výš. Posunuli jsme se dál. Upravili jsme kabinu pro domácí hráče, kteří nyní mají lepší podmínky. Přišly i nějaké posily. Věříme, že nám tyto změny pomohou,“ hlásí jednatel klubu a asistent trenéra v jedné osobě Jan Tomajko.

„Posunuli jsme se dál. Upravili jsme kabinu pro domácí hráče, kteří nyní mají lepší podmínky. Přišly i nějaké posily. Věříme, že nám tyto změny pomohou.“

„Loni jsme měli obrovskou smůlu na zranění, navíc nás přibrzdila epidemie. Když bude mančaft zdravý a absencí bude minimum, mohlo by to šlapat. V šatně se udělaly úpravy, což je jeden z kroků, který by nám v tom mohl pomoci. Hráči si po tréninku mohou vlézt do vany a lépe udržovat své tělo. Přejeme si, aby hráčům vydrželo zdraví a věříme, že po této stránce to bude lepší,“ pokračuje Venera.

Jaké má tedy olomoucký klub ambice? „Jsme odhodláni udělat play off. Loni jsme od něj byli kousek, ale jednu dobu i dost daleko a měli jsme nakročeno do baráže, kterou už bychom nechtěli zažít. Doufám, že budeme šlapat od začátku a věřím, že play off uděláme,“ podotýká kapitán Mory Martin Vyrůbalík.

„V pátek začíná extraliga, chceme uhrát co nejlepší výsledek. V přípravných zápasech se potvrdilo, že kádr je vyrovnaný. Nikdo v něm nijak výrazně nevyčnívá. Mužstvu možná chybí výraznější první lajna. V přípravě se o 22 gólů rozdělilo 15 hráčů, což dokresluje to, kde je síla mužstva – měl by to být týmový výkon. Jeden zápas odtáhne jedna lajna, jiné utkání druhá. Může to být výhoda i nevýhoda. Uvidíme, jak se to vyvine v průběhu sezony,“ dodává trenér Hanáků.

Střelec? Našel jsem brokového, glosuje manažer Fürst

Když Mora v létě poprvé vyjela na led, Zdeněk Venera s nadsázkou prohlásil, že by se mu líbil pravák, který by uměl střílet góly. Spíš šlo ale o zbožné přání než o konkrétní zájem. „Z mého pohledu je to uzavřené. V přípravě nastříleli třetinu gólů beci. První lajna, která bude vyčnívat, je mé nesplnitelné přání. Počet kusů máme v kádru dostatečný a nikdo takový výjimečný není. Nejsou tady na něj peníze. Je to stejné, jako když jdete do obchodu. Musí tam být plný regál kvalitního zboží a zadruhé plná peněženka,“ vytahuje svou oblíbenou metaforu zkušený kouč.

„Samozřejmě to není jen otázkou peněz, ale i klubové příslušnosti. Kluci, kteří se vrací ze zámoří či Ruska už mají vyděláno dost a chtějí domů. Nechci jmenovat konkrétní hráče, ale dlouho se zde nehrála extraliga a není, kdo by se tady vrátil,“ doplňuje Venera.

„Je těžké najít střelce. Když ho někdo má, tak si jej hýčká. Nikde se žádný střelec, který by pro nás byl akceptovatelný, neobjevil,“ potvrzuje generální manažer Erik Fürst. „Já jsem střelce našel, ale brokového,“ směje se šéf olomouckého klubu.

Někteří hráči širšího kádru se budou moci tradičně rozehrávat ve WSM Lize. Na hostování do Třebíče míří Lukáš Spurný a do Havířova klub vyřídil střídavé starty Martinu Falterovi, Romanu Rácovi a Robinu Staňkovi. Ze Slezska naopak může přijít vypomoci brankář Jiří Matoušek.

„Střídavé starty byly vyřízeny hráčům nejen širšího kádru. Ale to, že má někdo papírově hotové střídavé starty nebo hostování nemusí znamenat, že tam budou hrát. Zároveň neznamená, že hráči, kteří je nemají vyřízené, nemohou někam zamířit na hostování,“ upřesňuje Fürst.

Stejné dresy, nový partner. Rozpočet ale zůstane podobný

Klub představil také další novinky. Od úterý 5. září se otevře nová kamenná prodejna fanshopu přímo na zimním stadionu. Fanoušci se mohou nově zapojit do hokejové tomboly 50:50 a novou podobu získá i tradiční bulletin. Naopak dresy budou mít totožný design jako v uplynulé sezoně. Na přední straně se ovšem objeví logo nového partnera – IDS Olomouc.

„Podařilo se nám udržet přes devadesát procent partnerů a mezi významné partnery nově patří Inženýrské a dopravní stavby Olomouc (IDS), Koyo Bearings ČR a společnost SPRO stavebniny. Rozpočet bude zhruba stejný jako v uplynulé sezoně. Žádné velké rozdíly v něm nejsou,“ uzavírá Erik Fürst.

Kádr HC Olomouc 2017-18

Brankáři:
Martin Falter, Branislav Konrád, Jiří Matoušek.

Obránci:
Tomáš Dujsík, Jakub Galvas, Lukáš Galvas, Tomáš Houdek, Jan Jaroměřský, Jiří Ondrušek, Lukáš Spurný, Robin Staněk, David Škůrek, Martin Vyrůbalík.

Útočníci:
Dávid Buc, Vilém Burian, Jan Eberle, Jakub Herman, Miroslav Holec, Aleš Jergl, Jan Knotek, Marek Laš, Rok Macuh, David Ostřížek, Roman Rác, Jiří Řípa, František Skladaný, Petr Strapáč, Kevin Sundher, Roman Vlach.

Příchody do HC Olomouc

Dávid Buc (Banská Bystrica)
Tomáš Dujsík (HC Kometa Brno)
Lukáš Galvas (HC Oceláři Třinec)
Roman Vlach (Aukro Berani Zlín)

Odchody z HC Olomouc

Tomáš Fořt (Aukro Berani Zlín)
Jakub Matai (neznámo)
Juraj Mikúš (Slovan Bratislava)
Tomáš Mikúš (HK Nitra)
Alex Rašner (Piráti Chomutov)
Pavel Skrbek (Orli Znojmo)

Výsledky HC Olomouc v přípravě

01.08. HC Olomouc – HC Dukla Jihlava 2:1 (L. Galvas, Spurný)
03.08. HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 2:4 (Herman 2)
08.08. Aukro Berani Zlín – HC Olomouc 2:1 (Sundher)
10.08. HC Olomouc – HK Dukla Trenčín 4:3 sn (Rác, Jergl, Vyrůbalík, Sundher)
15.08. Mountfield HK – HC Olomouc 3:1 (Skladaný)
22.08. HC Dukla Jihlava – HC Olomouc 1:2 (Řípa, Sundher)
24.08. HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 1:2 (Laš, Jergl)
29.08. HK Dukla Trenčín – HC Olomouc 1:5 (Houdek, Vyrůbalík, Holec, Knotek, Skladaný)
31.08. HC Olomouc – Aukro Berani Zlín 2:3 (Laš, Ondrušek)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz