Kiks odčinil nulou. Snažil jsem se zapomenout, vysvětluje Rybár

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

15. března 2017, 15:54

Martin Voltr

Otázka gólmanů je pro každý tým před play off ožehavým tématem, ale v hradecké kleci se naplnil očekávaný scénář: Čtvrtfinále zahájil Patrik Rybár. První utkání mu stejně jako celému týmu nevyšlo, jeho chyba vedla k nakonec vítěznému gólu soupeře. Trenéři ho ale podrželi a v odvetě se jim odvděčil nejlépe, jak mohl – čistým kontem.

Fanshop

Okamžik z třetí třetiny prvního zápasu si slovenský brankář určitě nemohl dát za rámeček. Ránu Karla Pilaře až z litvínovského pásma vyrazil před sebe, kotouč jako první dojížděl Rostislav Martynek, a jeho gól na 1:3 víceméně zlomil hradecké snahy o vyrovnání. Na druhou stranu – podobných chyb předvedl letos Patrik Rybár naprosté minimum.

„Večer po zápase jsem se dal do pohody, snažil jsem se na to zapomenout. Naštěstí to vyšlo. Hráli jsme o sto procent líp, dařilo se týmu, dařilo se i mně, a to ukázal výsledek,“ hlásí po výhře 3:0. Ta pro něj znamená první čisté konto v jeho první sérii play off mezi českými mantinely. A to není pro sebevědomí mladého hokejisty vůbec k zahození. „Jsem za nulu rád, ale jsem hlavně rád za to, že jsme vyhráli,“ reaguje.

Na rozdíl od prvního zápasu už jeho spoluhráči tolik nechybovali. Snad jen v první třetině. Chvíli před jejím koncem se Picard s Dietzem nedohodli po buly ve středním pásmu a pustili do sóla Františka Gerháta, jehož střela se zastavila na tyčce! Pondělní scénář se tak neopakoval, ale Hradec měl v tu chvíli pěkný kus štěstí. „Těžko říct, jestli bych to měl. Kdyby dal Litvínov těsně před koncem gól na 1:1, byl by to úplně jiný zápas. Dostal by se na koně. Jsme rádi, že to nevyužili,“ oddechl si Rybár. Po pauze skóroval Džerinš a dvoubrankové vedení už domácí uklidnilo.

„Třetí gól nám pak hodně pomohl. A hlavně dobrá obrana, ta mi hodně pomáhala,“ chválí brankář své parťáky, kteří na něj pustili jen 17 střel. Sami naopak zasypali Januse pětatřicítkou pokusů. „Šlo na mě málo střel, což je pro gólmana dost nepříjemné. Ale hrálo se kolem brány a dost jsem se nabruslil.“ Několik závarů si Verva přece jenom vytvořila, ovšem Hradečtí byli tenhle večer u většiny kotoučů první. „Kluci zblokovali hodně střel, na které jsem neviděl. Bylo to těžké, ale o tom jsou zápasy play off,“ říká Rybár k obětavosti týmu.

Ta stoprocentně platila i v závěru utkání. Mountfield hrál víc než pět minut v kuse v oslabení, z toho padesát sekund ve třech! I tak ale nedovolil Litvínovu ani čestný zásah.

„V podstatě celý zápas byl o přesilovkách. Bylo jich strašně moc. Litvínov má přesilovky velmi dobré a jsme rádi, že jsme je ubránili. U nich to budou zase jiné zápasy, poženou je diváci. Musíme se na to dostatečně připravit,“ varuje. Dva zápasy v Hradci sledovalo celkem 13 tisíc fanoušků, teď je na tahu Verva, aby vytvořila soupeři to pravé peklo. „Naši diváci nám hodně pomáhají a jsme rádi, že je máme. Jsou úžasní. V Litvínově je taky mají dobré, určitě tam bude skvělá kulisa a poženou je dopředu. Zkusíme ten nápor odrazit,“ burcuje Patrik Rybár před pátečním pokračováním série.

Skóre 1:1 po dvou zápasech v Hradci je přece jenom o trochu pozitivnější pro soupeře. Ale těžko říct, nakolik se rozdané karty promění na druhém zimáku. „Jsme rádi, že jsme uhráli aspoň jeden zápas. Samozřejmě by bylo lepší, kdybychom vedli 2:0, ale nesmíme mít velké oči. Mohlo to být i 0:2, což by bylo špatné. Teď jedeme do Litvínova a jedeme to tam zlomit,“ dodává brankářská opora Mountfieldu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz