Jarůšek se porval s Pavlíkem! Hráči Litvínova nás chtěli zranit, soptí Sýkora

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Zatímco první čtvrtfinále na Spartě hned nabídlo velké emoce, série Mountfieldu s Litvínovem se v tomhle smyslu rozjížděla pozvolna. Ve druhém zápase se už ale pomalu čekalo, kdy to přijde... A přišlo! Řada dohrávaných soubojů vyvrcholila bitkou Richarda Jarůška s Filipem Pavlíkem, po níž skončil na ledě domácí útočník.

Fanshop

Jenom sedm menších trestů – takový byl účet první bitvy pod Bílou věží. Už v úvodní třetině druhého zápasu ho hokejisté překonali, ale kromě hry domácích v šesti šlo ve všech případech o fauly hokejkou. Hradec vedl po dvou částech 3:0 a koncovku kontroloval bez výraznějších problémů, jenže v ten moment začaly fanoušky zvedat ze sedadel i narůstající emoce.

Největší mela nakonec přišla v poslední minutě. Po přerušení hry za litvínovskou klecí se chytilo několik hráčů v čele s Richardem Jarůškem a Filipem Pavlíkem, k dvojici se nesportovně snažil přidat i Alexandre Picard. Když ho Jiří Gula odtrhnul, oba rivalové si to na férovku rozdali bez rukavic! Jarůšek přetáhl soupeři dres přes hlavu, ale Pavlík ho vzápětí povalil na led a dopřál svým fanouškům jedinou radost večera.

Domácí nejspíš podobné emoce nepotřebovali, to soupeř se chtěl nabudit před dalším pokračováním série. „Samozřejmě jsme chtěli krotit emoce v tom smyslu, abychom se nenechali vyprovokovat. Ale hráči se pak těžko krotí, když v závěrečných minutách přijdou zákroky, kde je vidět snaha zranit,“ nebere si servítky hradecký trenér Václav Sýkora. „Těžko se dají hráči ukočírovat,“ kroutí hlavou.

„Z reálu jsem nic v tomhle smyslu neviděl, musím se na to podívat znova. Třeba má Hradec v šatně video a už se na něco podívali. Já ho nemám a z reálu jsem si ničeho takového nevšiml,“ kontruje kouč chemiků Radim Rulík. Jeho svěřenci i tak můžou být s prvním dvojzápasem v Hradci spokojení, stav 1:1 před stěhováním na domácí led je pro ně rozhodně solidním vkladem.

Teď už budou všichni čekat, jak nervozita mezi soupeři poroste v Litvínově. Přijdou další rvačky? Nebo se hra zase uklidní a všichni se budou soustředit spíš na hokej? „Nevím, co všechno se přenese do dalšího zápasu. Ale jak se série prodlužuje, emoce se hromadí. My jsme na druhou stranu rádi, že tam ty emoce tentokrát byly, protože v prvním utkání jsme je postrádali,“ říká Sýkora. I díky větší obětavosti a důrazu se Mountfield herně zvedl a doma nepřipustil druhé zaváhání.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz