Emoce v Hradci? Byli jsme frustrovaní a chtěli přitvrdit, říká Gerhát

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

15. března 2017, 10:31

Martin Voltr

Hokej je hra chyb, hra detailů. Jeden takový pomohl Litvínovu překlopit úvodní čtvrtfinále v Hradci, den nato k němu scházely centimetry. A kdo ví, jak by to pak dopadlo... František Gerhát v závěru první třetiny trefil tyčku, Mountfield se po přestávce ukldinil druhým gólem a zaslouženě si došel pro vyrovnání série.

Fanshop

Nic to ale nemění na tom, že Verva může být se startem čtvrtfinále spokojená. V Hradci Králové vyválčila jeden bod a teď se série stěhuje na její led, kde se další zápasy odehrají v pátek a sobotu. „Doufám, že nás poženou diváci, kteří byli výborní i v Hradci. Bylo jich strašně moc a fandili skvěle,“ děkuje slovenský útočník František Gerhát.

Po prvním úspěchu v Hradci jste druhý nepřidali. V čem byl největší rozdíl?
Největší rozdíl? První třetina, strašně moc oslabení. Tam jsme hráli snad šest minut v kuse v oslabení, což strašně stojí síly. A za další to, že Hradec uhrál první třetinu 1:0. Měli jsme na konci šanci, trefili jsme tyčku. Kdyby to bylo 1:1, určitě by se nám šlo do druhé třetiny lépe. Potom jsme je zbytečně nechávali chodit do brejků, a tím jsme zápas ztratili.

Z brejku jste dostali právě druhý gól, který byl asi zlomový...
Padl hned na začátku druhé třetiny. Chtěli jsme, aby oni šli pod tlak, že zkusíme vyrovnat. Ale naopak se jim podařilo přesně to, co chtěli, že odskočili na 2:0. Zase to pro nás bylo těžší. Je to tak, padl z brejku, a měli tam snad ještě další dva brejky dva na jednoho, které mohly skončit gólem. Tohle určitě musíme zlepšit.

Patriku Rybárovi jste tentokrát nedali ani gól. Chytal líp?
To si nemyslím. Bylo tam strašně moc situací okolo brány, kde ani on sám nevěděl, kde je puk. Dobře mu pomohli obránci. Nehráli jsme tak dobře jako v prvním zápase, ale stejně jsme si vypracovali nějaké šance, které mohly skončit gólem. On to pochytal, měl i kousek štěstí a zvládl to.

Nakonec máte z prvního dvojzápasu v Hradci jeden bod, s tím asi musíte být spokojení.
Druhý zápas jsme si představovali ještě úplně jinak. Ale spokojení se stavem 1:1 určitě jsme.

Hráči Litvínova nás chtěli zranit, soptí Sýkora »

Na konci druhé bitvy se poprvé pořádně přiostřilo. Může to teď změnit nálady mezi soupeři?
Uvidíme, sám jsem zvědavý, jaké to bude u nás doma. Zápas byl víceméně rozhodnutý, Hradec vedl 3:0. Z naší strany to bylo vyhrocené, protože jsme z toho byli frustrovaní. Určitě jsme nechtěli nějak zranit jejich hráče, ale chtěli jsme přitvrdit hru a připravit se tak na další zápas.

Filip Pavlík nakonec v bitce složil Richarda Jarůška na led. Určitě jste ho za to minimálně poplácali, mohlo by vás to nahecovat.
Ano, určitě, je to pro mužstvo dobré. Škoda že jsme tou dobou byli už na tři góly. Kdybychom byli na dostřel jednoho nebo dvou gólů, určitě by nám to pomohlo. Šarvátky k play off patří. Byl to dobrý souboj, i když ze začátku měl, chudák, na sobě dva. Ale nakonec to zvládl dobře.

Máte vy i Hradec hráče, kteří se podobných konfliktů nebudou bát?
My se budeme snažit hlavně nechodit na trestnou. To se nám ve druhém zápase nepodařilo. Určitě budeme chtít hrát tvrdě, máme na to i některé typy hráčů, kteří umí čistě přitvrdit. I Hradec má v tomhle směru mužstvo dobře postavené. U nás doma bude dost osobních soubojů, o tom jsem přesvědčený. Ale my hlavně musíme hrát čistě, abychom za to nechodili ven.

Věříte, že vám domácí prostředí pomůže k lepším výkonům?
Doufám, že ano, že nás poženou diváci, kteří byli výborní i v Hradci. Bylo jich strašně moc a fandili skvěle. Doma umíme hrát lepší hokej. První zápas byl z naší strany výborný, druhý už trochu horší, protože nám odskočili a pak se nám hůř dotahovalo. Ale věřím, že doma to bude přesně opačný zápas.

Souhlasíte, že série může být pěkně dlouhá?
Může být pěkně dlouhá, ano. O tom jsme se přesvědčili už teď. Budeme se doma snažit zvládnout hned první zápas, abychom se zase dostali psychicky na koně. Může to dopadnout ještě všelijak. 4:1, 4:3, může se hrát strašně dlouho... Uvidíme, necháme se překvapit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz