Hvězdné posily pro nováčka? Vsetín testuje Robinsona a Markoviče

Nathan Robinson. | Foto: hc-vsetin.cz

Do přípravy se Vsetínem se zapojili dva zkušení útočníci: Kanaďan Nathan Robinson a Slovák Jaroslav Markovič. Oba ve WSM Lize působili už dříve – hráli za Slavii Praha.

Fanshop

V sezoně 2015/2016 pomohli sešívaným do baráže. Robinson byl tehdy druhým nejproduktivnějším hráčem Slavie (67 zápasů, 20+38) a Markovič se v týmových statistikách držel hned za ním (66 utkání, 24+27). V základní části skončili v nejlepší dvacítce ligového bodování.

Robinson zahájil minulý ročník v Bělorusku (Soligorsk, 17 utkání, 6+9) a dokončil ho ve druhé nejvyšší německé soutěži (Bayreuth, 19 utkání, 5+8). Pětatřicetiletý útočník, který se ve volném čase věnuje malování obrazů, má rovněž zkušenosti z NHL. V Detroitu a Bostonu zapsal dohromady sedm startů.

„Znám Vsetín od mého bývalého spoluhráče Jiřího Hudlera. Vím, že je tady bohatá hokejová historie. Dnes jsem se zapojil do tréninků. Chci vidět, jak to tady chodí a uvidíme, co se bude dál dít," vysvětlil Robinson pro hc-vsetin.cz.

„Chci vidět, jak to tady chodí a uvidíme, co se bude dál dít."

Na zkoušce u nováčka WSM Ligy je také dvaatřicetiletý útočník Jaroslav Markovič. „Kontaktoval mě shodou okolností Nathan Robinson, že mu agent nabídl možnost hrát na Vsetíně, tak jestli bych to nechtěl taky vyzkoušet. Jsem tady, za zkoušku člověk nic nedá, takže uvidíme, co z toho bude," řekl na stránkách Vsetína.

Markovič začal minulou sezonu ve Slavii (12 zápasů, 0+7). Poté, co začal klub šetřit, se vrátil do mateřského Martina a ve 47 utkáních získal 29 bodů.

Jenže v létě nedostal Martin kvůli finančním problémům licenci a ve slovenské nejvyšší soutěži skončil. O Markoviče projevila zájem Detva, zkušený forvard se ale pokusí o návrat do WSM Ligy.

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín

Brankáři: Luboš Horčička, Michal Šurý, Daniel Bechný.

Obránci: Tomáš Frolo, Filip Dundáček, Radim Ostrčil, Ondřej Holomek, Jakub Teper, Martin Janáček, Michal Hryciow, Jiří Weintritt, Michal Žák (zkouška), Tomáš Ondračka (starší dorost), Martin Lašák (starší dorost).

Útočníci: Martin Podešva, Radim Kucharczyk, Radim Hruška, Lukáš Finsterle, Vojtěch Šilhavý, René Kajaba, Tomáš Vávra, Ondřej Slováček, Dominik Pokorný, David Vítek, Adam Hořanský, Nathan Robinson (zkouška), Jaroslav Markovič (zkouška), David Březina (zkouška), Ondřej Švaňhal (zkouška), Adam Rufer (zkouška), Jiří Karafiát (zkouška), Dominik Tobola (zkouška), Jakub Vrána (zkouška), Michal Matiaško (starší dorost), Roman Půček (starší dorost), Daniel Klimek (starší dorost).

Jaroslav Markovič na pondělním tréninku se Vsetínem.

Jaroslav Markovič na pondělním tréninku se Vsetínem. | Foto: hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz