Detva počítá s účastí ve slovenské extralize. Jedná s Bartekem a Markovičem

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

15. července 2017, 13:00

Marek Hedbávný

Krachující Martin by měla v příštím ročníku slovenské Tipsport ligy nahradit dosud prvoligová Detva. V nováčkovské sezoně by jí mohli pomoci i útočníci Martin Bartek s Jaroslavem Markovičem.

Fanshop

Účast Detvy v nejvyšší soutěži berou kluboví funkcionáři jako hotovou věc. „Nabídku jsme přijali s radostí a jako velkou výzvu," potvrdil pro cas.sk šéf klubu Róbert Ľupták. 

Aby mohla hrát Detva extraligu, je potřeba opravit šatny pro hosty, doplnit kamerový systém a nachystat místa pro média. Podle Ľuptáka nebude splnění licenčních podmínek problém.

V hlavě už skládá tým, který bude konkurenceschopný – mladé hráče z loňského kádru by měli doplnit zkušenější hokejisté. Ľupták oslovil kanonýra Martina Barteka a také Jaroslava Markoviče, který v letech 2015 až 2016 působil v pražské Slavii.

Barteka si mohou čeští fanoušci pamatovat z Pardubic, Liberce a Karlových Varů. Minulou sezonu strávil v Crimmitschau ve druhé nejvyšší německé soutěži – v 51 zápasech získal 39 bodů (15+24). „Borce s jeho kvalitami i emocemi bychom potřebovali," cituje Ľuptáka Nový Čas. 

Detva se dokonce nebrání užší spolupráci s Martinem, čímž by mu pomohla ke stabilizaci a k účasti v první lize.

„Borce s Bartekovými kvalitami i emocemi bychom potřebovali."

Situace ohledně složení příštího ročníku slovenské extraligy zůstává nepřehledná, protože činovníci a bývalí hokejisté Martina stále nevzdávají opětovný pokus o získání licence. Hráči se dokonce vzdali čtyřiceti procent nevyplacených výplat, aby ulevili klubovému dluhu. Více v tomto článku.

Jaroslav Markovič v dresu Slavie.

Jaroslav Markovič v dresu Slavie. | Foto: Petr Vančura, hc-slavia.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz