Švaňhal, Rufer, Březina nebo Karafiát jsou na testech ve Vsetíně

Foto: hc-vsetin.cz

25. července 2017, 10:30

Marek Hedbávný

O místo v sestavě nováčka WSM Ligy usilují: exjihlavský forvard David Březina, někdejší hokejista Olomouce Ondřej Švaňhal nebo loňský útočník Frýdku-Místku Adam Rufer.

Fanshop

Dále jsou ve Vsetíně na zkoušce mladíci Jiří Karafiát (Zlín), Dominik Tobola (Technika Praha), Jakub Vrána (Hodonín) a člen loňského postupového mužstva Michal Žák.

Vyloučeno není posílení o další hráče. „Pokud by se objevil pro nás někdo zajímavý, tak by se o tom určitě jednalo. Kádr se může v první lize upravovat a doplňovat až do konce ledna," řekl pro hc-vsetin.cz trenér Luboš Jenáček.

„Pokud by se objevil pro nás ještě někdo zajímavý, tak by se o tom určitě jednalo."

Čtyřiadvacetiletý David Březina má za sebou vydařenou sezonu: s Jihlavou postoupil do extraligy a podruhé v řadě překonal hranici deseti vstřelených branek. Pokud na zkoušce uspěje, v jedné kabině se opět potká se svým loňským spoluhráčem z Dukly Filipem Dundáčkem.

Valaši testují také Adama Rufera. Pětadvacetiletý útočník strávil uplynulý ročník ve Frýdku-Místku – ve 24 zápasech dal tři góly a na dalších deseti se podílel asistencí. Rufer má rovněž nemalé zkušenosti z extraligy, v níž si připsal 150 startů za Třinec.  

O smlouvu ve Vsetíně usiluje i Ondřej Švaňhal. Osmadvacetiletý forvard má za sebou angažmá v Kometě, Šumperku, Havlíčkově Brodě, Olomouci nebo v Kladně. Ve druhé nejvyšší soutěži dosud odehrál 244 utkání (49+44). V minulém ročníku ale působil o patro níž – v Technice Brno (23 zápasů, 3+6).

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín

Brankáři: Luboš Horčička, Michal Šurý, Daniel Bechný.

Obránci: Tomáš Frolo, Filip Dundáček, Radim Ostrčil, Ondřej Holomek, Jakub Teper, Martin Janáček, Michal Hryciow, Jiří Weintritt, Michal Žák (zkouška), Tomáš Ondračka (starší dorost), Martin Lašák (starší dorost).

Útočníci: Martin Podešva, Radim Kucharczyk, Radim Hruška, Lukáš Finsterle, Vojtěch Šilhavý, René Kajaba, Tomáš Vávra, Ondřej Slováček, Dominik Pokorný, David Vítek, Adam Hořanský, David Březina (zkouška), Ondřej Švaňhal (zkouška), Adam Rufer (zkouška), Jiří Karafiát (zkouška), Dominik Tobola (zkouška), Jakub Vrána (zkouška), Michal Matiaško (starší dorost), Roman Půček (starší dorost), Daniel Klimek (starší dorost).

Ondřej Švaňhal.

Ondřej Švaňhal. | Foto: hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz