Chtěl jsem změnu, hlásí Pirát Rob. Zápasníka Švehlu vyzývat nebude

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Piráti posilují útočné řady. Novým centrem se stal Luboš Rob, který bude náhradou Davida Kämpfa, jenž podepsal do Blackhawks. Dvaadvacetiletý forvard od mládežnických kategorií oblékal pouze dres Motoru, a tudíž bude Chomutov jeho premiérovým působištěm v kariéře mimo České Budějovice. Zároveň také první pravá zkušenost s extraligou. V minulé sezoně pomohl Motoru pokračovatel známé rodiny hokejistů k zisku prvního místa v druhé nejvyšší soutěži 34 kanadskými body.

Fanshop

Luboš Rob nastupoval celý život za České Budějovice, kde také s hokejem začal a jeho rodina má hodně hluboko zapuštěné kořeny. „Jelikož se v Budějovicích hraje první liga a hrál jsem tam v dospělých čtvrtou sezonu, tak už jsem cítil, že je čas na změnu. Taky jsem si chtěl vyzkoušet vyšší ligu,“ přiblížil okolnosti odchodu.

„Chtěl jsem změnu také v osobním životě. Od devatenácti let jsem bydlel v Budějovicích sám, ale měl jsem tam kontakty a byl to stereotyp. Sever Čech je úplně jiný než jih, všechno se uvidí. Myslím, že zapadnu a srostu se s městem i fanoušky,“ dodal. 

„Pamatuju si, že jsme v Chomutově dostali dvakrát hodně branek, takže jsme si tu znělku na gól pustili ještě doma a blbě se tomu smáli, jaký to byl kolotoč.“

Dvaadvacetiletý útočník dostal více nabídek, ale nakonec kývl Chomutovu. „Když jsem řekl agentovi, že chci změnit prostředí, tak se to začalo řešit. Nějaké nabídky jsem měl, ale poté se ozval Chomutov, který jednal rychle, tak jsem se rozhodl, že budu tady,“ řekl mladý centr. „Pořád jsem nevěděl, co a jak, všechny týmy se rozhodovaly. Chomutov přišel s představou, co by ode mě chtěl, a mě to zaujalo. Na nic se nečekalo a během pár dní se to všechno semlelo,“ pokračoval Luboš Rob.

Prvoligový šampion ze sezony 2016-17 nastupoval pouze v baráži, ale jinak se do nejvyšší tuzemské soutěže ještě nepodíval. „Těším se moc. Jsem zvědavý, jaký to bude rozdíl. V Budějovích jsme dvakrát hráli baráž, která si myslím, že je s extraligou srovnatelná. I některé prvoligové zápasy jsou kvalitní, ale není jich za sezonu hodně,“ upřesnil.

V ročníku 2014-15 měl nový forvard Pirátů s Chomutovem nemilou zkušenost, jelikož v základní části odjely České Budějovice s osmi góly a poté v baráži se sedmi. „Pamatuju si, že jsme pár bodů uhráli, ale dvakrát jsme dostali v Chomutově hodně gólů, takže jsme si tu znělku na gól pustili ještě doma a blbě se tomu smáli, jaký to byl kolotoč,“ vyprávěl. „Vzpomínám si, že Chomutov v té sezoně dominoval a tipoval jsem je na favorita baráže. Nakonec postoupili, takže to byl výborný soupeř,“ prokázal dobrý přehled Luboš Rob.

Nebude to nic jednoduchého, říkali mu Hřebejk s Květoněm

Velkou ikonou chomutovského hokeje je hlavní kouč Vladimír Růžička starší, který je na střídačce rázný a nepřeslechnutelný. „Než jsem sem šel, tak jsem si zjišťoval nějaké informace, jak to tady chodí od Štěpána Hřebejka a Lukáše Květoně. Říkali, že to nebude nic jednoduchého, ale tahle zkušenost mě může posunout dál a určitě to bude zajímavé,“ usmíval se.

S Českými Budějovicemi jsou velmi spjata jména Jaroslav Pouzar a Luboš Rob senior, oba hráli na jihu Čech dlouhá léta a jsou neodmyslitelnou součástí tamního hokeje. „Táta hrál v Budějovících celý život, takže jsem cítil jistý tlak, bylo to těžké na psychiku. Když se dařilo, tak to bylo super a lidé dobře fandili, ale když se nedařilo, tak mě to hodně svazovalo, vznikaly i nepříjemné teorie. Vnitřně jsem cítil, že změna musí být,“ uvedl nejmladší Luboš Rob.

V Chomutově zatím trénují společně pouze mladíci týmu, přičemž opory jako jsou například Michal Vondrka, Ivan Huml nebo Ján Laco mají individuální přípravu. „S většinou kluků, s kterými teď trénuji, jsme se od vidění znali, protože jsme proti sobě nastupovali třeba v juniorech,“ vylíčil o podobně starých spoluhráčích, s kterými chodí na tréninky pod vedením Petra Švehly.

„Koukali jsme na to, když Petr Švehla házel s Laukičem přes hlavu, a s Vojtou Tomečkem jsme si řekli, že raději půjdeme dál, že to určitě nebude naše parketa.“

„Abych pravdu řekl, je to hodně nové. Všechny přípravy, co jsem zatím zažil, byly úplně jiné. Tady se dělá hodně s těžšími váhami, takže už sám na sobě poznávám, že techniku zvládám lépe, než když jsem přišel. I na Davidovi Kämpfovi je znát, že zesílil. Jsem zvědavý, jak to bude znát na ledě,“ přiznal nové poznatky z letní přípravy.

Petr Švehla je bývalý řecko-římský zápasník, jenž má na kontě několik významných medailí. I do tréninku nebo volnější chvilky zařazuje zápasnické cviky. Nováčkové Luboš Rob a Vojtěch Tomeček prý zápasníka vyzývat k souboji nebudou. „Koukali jsme na to, když házel s Laukičem přes hlavu, a s Tomísem jsme si řekli, že raději půjdeme dál, že to určitě nebude naše parketa,“ usmál se následník v hokejové rodině.

V ročníku 2011-12 získal Luboš Rob nejvíce asistencí v extralize staršího dorostu. Loni si zapsal do statistik čtyřiatřicet bodů za čtrnáct gólů a dvacet přesných přihrávek. „Myslím, že si lidé udělají obrázek sami. Jelikož jsem centr, tak se budu snažit do hry dávat myšlenku a být do kombinace, než být nějaký extra střelec,“ uzavřel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz